„De jeugd exposeert elijke val aadruim STAD EIS GEWEST boeiende9 kleurrijke visie van jongeren Doden- hertleiiking en Stille Tocht Brandweer viert feest in grootse stijl CABARETKLOK WORDT EEN HALVE EEUW TERUGGEZET TWEE COMMISSIES GE-INSTALLEERD Rijdende tentoonstelling van Philips in Alkmaar Verkeerde inlichtingen aan vreemdelingen? RECLAME AANBIEDING f 129.50 Sidonius de Jong SCHRIJFMACHINES FRANKENBERG N.V. 'n Werkelijke Faassurprise Over 700 jaar: hefschroefmensen bij haar 75-jarig bestaan Alex de Haas zoekt op zolder Voor krotopruiming en voor restauratie van monumenten Wij zoeken werkers van het laatste uur AGENDA .dam, 16 April van h-et lm•s■ »Laren" de rederij Vin.ke, een iet end schip, dat giste- dak was gekomen en ,e Coemhaven bij Am- r>it is vanochtend een n,geluk gebeurd. Twee ders van de firma J. ,hen en Zonen te Am- >ord vielen om 9 uur Men gelooft dat der half donkere rui- n en daarbij gevallen een luik, waarvan zij n gezien dat het open slachtoffers, J. H. uit i, lierp als gevolg van tulke zware verwondm.- t hjj ter plaatse over- iV. uit Amsterdam is vond door een ambu- de G.G. en G.D. naar lminagasthuis te Am- ebraoht. Het stoffelijk van J.H. werd later dit zieikenhuis overge- art werd minder Februari gespaard -banken, aangerloten bij landse Spaarbankbond, Maart een overschot an f 19.778856 tegen ,1 in Februari. Bij de sloten algemene spaar- >rd f 85.276 gespaard en kspaadbanken f 184.778 aal der besparingen halve bedragen totaal 0 (vorige maand 59). kspostspaar'bank heeft, eld. in Maart een over laid van f 7.8 millioen. 1 dus gespaard bijna ioen, vergeleken met I mill, in Februari- Industrie Philips geen dividend uit 1953 weifelend is in- it voor de N.V. Tabaks- v.h. Gebr. Philips te t een goed jaar gewor- abaksfabriek had welis- kampen met geduchte tie, maar wist haar be- t te verdedigen en rendabel onderdeel van ibineerde bedrijf De ig tevens kans van de nnenlandse vraag haar deel tot zich te trek- een betere rentabiliteit aald. i is wel duidelijk ge lat de toestand in de se sigarenindustrie zor- jft, aldus het verslag, t de directie dat hoe- setten en rentabiliteit n-d waren het na de ijke afschrijvingen over- winstbedrag geen uit- ilaat. De netto winst be- 34.000.Nadat aan de bepaling is voldaan, ien saldo voor aandeel- •an f 17 652.dat naar 'pikening wordt over-ge- fievelt Goudriaan ïeen gunstig jaar vloot op het bestaande en worden gehandhaafd jaarlijks aanzienlijke nodig voor afschrijving ïuwing. Wegens de te n minder gunstige be- imsten, is het de vraag bedragen blijvend ter ïg zullen komen. Een e factor daarbij is, of relastingdruk blijft be- Immers, de fiscale tege lgen in zake afschrij- ieuwbouw, komen thans er op verschuiving van ngstijdstip naar de toe- Sus de directie van v. udriaan en Co's Stoom- itsehappii N.V. te Rot- haar verslag over 1953- 0 winst bedraagt een n f 10.125.859 (vorig jr. 38)- Na afschrijvingen eringen resteert nog 2.— (v-j. f 2.398.587). e acht een bedrag van nodig voor afschrijving >ot. Voorgesteld wordt randerd dividend van voor de trampreders >te vaart geen gunstig est. De in 1952 onder- irugslag heeft zich in tgezet, zodat van een lonende exploitatie te kon zijn. Wegens het tnivau heeft v. Nievelt 1 in de wilde vaart uit- eze woorden beende de het atelier uit, Casey >aasd achter latend. (Wordt vervolgd). in gezelschap van Zaterdag 17 April 1954 Pagina 3 (Zie ook pagina 4 ALKMAAR. „Het is niet allemaal goud dat er blinkt", zo luidt een bekend gezegde. Maar datgene wat er tentoon wordt gesteld op de expositie „De Jeugd Exposeert", kan gevoeglijk buiten deze veroordeling vallen. Stuk voor stuk geven alle inzendingen blijk van een verwonderlijke fantasie en nauw gezetheid. Een iantasie, die zich soms uit in een vormgeving, die niet alleen aesthetisch maar ook qua werkelijkheidszin volkomen verantwoord is. De vruchten van een nuttige vrije tijdsbesteding spreken hier wel duidelijk uit al deze producten van de jeugd. Men kan het slechts toejuichen dat deze expositie, die dit jaar voor de vijfde maal wordt gehou den, elk jaar aan omvang wint. Of de -kwaliteit hiermee gelijke tred houdt, is een andere kwestie die overigens niet belangrijk is- Want hier is niet op de eerste plaats de kwaliteit belangrijk, maar het resultaat van fantasie, vernuft of technische aanleg bin nen het kader van enkele uren vrije tijd per dag. En over dit resultaat kan men dan meer dan tevreden zijn. Eigen visie Er sluimeren kunstenaars on der deze jongeren. Kunstenaars met een geheel eigen en boeien de visie op de dingen rond hen of op historische feiten uit het verleden- Zo treft men daar aan een werkstukje van een 19-jarige gezinsverzorgster. „Wondervogels op boomschors". En men kan het nu alleen decoratief een aardige vondst vinden, het volkomen breken met oude vormen, zoïider ,ai de benadering van de werke lijkheid daardoor verloren gaat, heeft toch wel meer dan alleen decoratieve waarde. Maar overigens moet men deze expositie niet beschouwen als een ..cultuur' - of „kunst-show", want dat is allerminst de bedoeling. Het hele scala van mogelijkhe den in de huisvlijt wordt er ver toond en de pretentie om „kunst" e scheppen staat pas op het tweede plan. 1 ..,Dajr rPJl1? ,d?n de leerlingen van de Rochdale-schoqj, die twee leslokalen hebben gebouwd met volledig interieur; een leslokaal zoals dat vroeger was, met de was van de onderwijzer lustig aan het lijntje boven de hoofden van de leerlingen en een lokaal zoals net nu is En geen detail is ver- w®arJ0°sd- Ook de teken- en schildertalenten zijn aan het woord Een volslagen legertje P'casso s uit alle delen van de wereld, geven in felle en dikwijls fascinerende kleuren hun visie weer op de dingen; een 13-jarige leerling van de St- Aloysiusschool brengt de „Calvarieberg" op een geheel eigen wijze en bewijst verder ook nog iets van boetseer kunst te weten, door middel van een aantal poppetjes, gemaakt van -brood Er zijn scheepsmodellen volgens vrije fantasie, zoals de tanker „Esso Alkmaar"; er is riet vlecht werk en een volslagen negerdorp gemaakt door leden van „De Burcht". Wondermensen. De fantasie van de BLO-kinde- ren is van een bijzonder allure. Een gedeelte van hen verschijnt met een voorspellend beeld over de toestand van Alkmaar over 700 jaar. We zullen het in de hoog bouw moeten zoeken, aldus deze leerlingen; de koeien en kippen e.d. zullen historische dieren zijn; de schepen worden gebruikt voor een „open-zee-museum" ter be zichtiging, terwijl verder de tijd niet ver meer af is, dat de „hef- schroef-mehs" werkelijkheid is geworden; alle mensen, in de maquette voorkomend, zijn voor zien van een hefsehroef op hun hoofd, waarmee zij zich vrijelijk kunnen voortbewegen..-. En dit is bij Jules Verne af.... Verder is er nog een maquette van Schiphol gemaakt door de jeugdvereniging „Jonge Strijd". Dit model is op schaal gemaakt en het ontwerp van de gebouwen is door henzelf getekend- Heel deze tentoonstelling geeft een prachtig beeld van wat er leeft in de fantasie van de jonge ren. En de expositie bewiist ook. dat er nog voldoend» onder, hen zijn. die de vrije tijd naar be heren weten te vullen. Een bezichtiging van deze ex positie, waarvan we kunnen zeg gen dat zij bijzonder geslaagd genoemd mag worden is daarom zeker de moeite waard. (Advertentie) Deze is goed als Bakker het doet! Drogisterij BAKKER Afd. Optiek HEILOO Kennemerstraatweg 109 4 MEI ALKMAAR Op de jaarlijksi herdenkingsdag van hen die voo het vaderland 'zijn gevallen, dj 4e Mei. zal in Alkmaar om 5 u des middags een krans word gelegd bij het monument voor gevallenen, in de Harddraveij laan. Bovendien zal er een kr- gelegd worden bij de graven Geallieerde gevallenen, op de gemene Begraafplaats. Des avonds zullen in de kfr- ken herdenkingsdiensten woren gehouden. Om half acht beint de stille herdenkingstocht, öie zijn weg neemt vanaf het Can.da- plein. Alle Alkmaarders woflen uitgenodigd daaraan deel terne- men, opdat deze herdenking van hen die het beste gaven vooionze vrijheid, een massale herdeking worde. Van kwart voor acht "to acht uur zullen de klokken va:- alle kerken luiden en om 8 uu pre cies zal gedurende 2 minuen in heel de stad en in heel hl land volkomen stilte in acht irorden genomen. Er zullen geen toesprak-n wor den gehouden en de Stili Tocht zal zonder vaandel en zonler vlag worden afgelegd. B. EN W. ONTVANGEN ALKMAAR. Op Vrijdag 23 April zullen B. en W in het stedelijk museum een ontvangst organiseren van de <eelnemers aan de Rotary-landdag die te Alk-maar zal worden gehouden. O-p Vrijdag 7 Mei wirden in de raadzaal een gezelschap van The National Gardens Guild uit Edgware, Middlesex, ;en een ge zelschap van de Amerikaanse zus terorganisatie daarvan, de Horti cultural Society and Men's Gar denclub, ontvangen. B. en W. ontvangen op Woens dag 12 Mei in de raadzaal de deelnemers aan hel chemigra- phencongres van de 'Jnion Inter nationale de la Photogravure et de la Clioher-ie Galvanotypie. ALKMAAR. De Alkmaarse Vrijwillige Brandweer gaat, zoals wij reeds eerder hebben gemeld, haar 75-jarig bestaansfeest vieren in het kader van het zevenhon- derste verjaarfeest van de stad Alkmaar. Op 24 Juli zal de finale plaats hebben van de groepen der vrij willige brandweren en die der bedrijfsbrandweren Deze eind- wedstrijden zullen o-p een nader te bepalen plaats in onze stad worden gehouden en zullen voor iedereen gratis toegankelijk zijn. Op 10 Au^. zullen de jeugdbrand- weerwedstrijden tussen de hoog ste klassen der lagere scholen worden gehouden. De finale daar van zal op 11 Aug. op het Waag- -plein plaats vinden. Om half 9 starten de ein-dwedstrijden der jongelui. Om 10 uur komt de Brandweer in het Feestcentrum bijeen, waarna de prijzen aan de winnaars zullen worden uitge- Advertentie) Old Finish Slaapkamerameublement bestaande uit: 2 persoons ledikant met nachtkastje, tafel en 2 stoelen Koorstraat Tel. 2726 hoek Laat ALKMAAR reikt. De Brandweer houdt daar na een défilé met haar materiaal. De finalisten van de jeugdwed strijden voeren daarbij, gekleed in oude brandweeruniformen, oude pompen met zich mee- Om 8 uur 's avonds gaat de Brandweerrevue in 't Gulden Vlies. O-p 12 Aug. arriveert de Brand weer van het Belgische stadje Sint Niklaas' in onze stad. Met- haar zal hoogstwaarschijnlijk ook de Antwerpse brandweer naar Alkmaar komen. De Belgen zullen vier dagen lang de gasten van de Alkmaarse brandweerlieden zijn. Op 12 Augustus kunnen de ouden van dagen van de Brand- weerrevue gaan genieten. Op 13 Aug. wordt in ,,'t Wapen van Heemskerk" het congres ge houden van de Ned. Ver- van Brandweercommandanten. Na afloon daarvan defileren de Brandweren uit dë kring Noord- Holland 4. Een zeventiental brandweren uit de omtrek zijn hiervoor uitgenodigd. Zij zullen na het défilé gezamenlijk demon straties geven De leden van de brandweren die op deze dag de pasten van Alkmaar zijn, gaan des avonds de revue zien. Op 14 Augustus zullen tenslotte enige grote Nederlandse brandweercorp sen demonstraties ten beste geven Weersverwachting medegedeeld door 't K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond. AANHOUDEND VRIJ KOUD DE BILT, 17 April Ta melijk heldere nacht met op nieuw plaatselijke zware nachtvorst. Morgen overdag toenemende bewolking met in de namiddag kans op een bui. Zwakke tot matige, la ter nu en dan vrij krachtige wind tussen Noord en West. Aanhoudend vrij koud weer. (Advertentie) 7l.mV-2ACHT WASWATER! "e.- A.F.C.-Nieuws ALKMAAR Tweede Paasdag ontvangt het eerste om half 3 op het terrein aan de Westerweg een oude bekende n.l. Grasshoppers. Mag de gehele aanhang op een zege rekenen? Het tweede begint aan de Gouden Kruis-wedstrijden en gaat Berdos 2 in Bergen be kampen. Na de overwinning van het derde j.l. Zondag moet er voor het tweede zeker winst in zitten. Het derde gaat een streep onder de competitie zetten met een visite aan SVW 2. Eind goed, al goed mannen van „Kats"! Het vierde begint aan de wedstrijden om het Zilveren Kruis. LSVV 3 zal om 2.30 uur als gastvrouwe optreden Jun. A brengen een bezoek aan Alw. Forward in Hoorn en E en D gaan in Volendam op de thee, resp bij Volendam C en E. B ten slotte ontvangt om 12 uur aan de Westerweg HSV B. Adspiranten D gaan Hugo Boys B en de Waard bekampen. speelt thuis om 1.15 uur (C terrein) tegen HSV C en F zal z'n best doen te gen Vitesse B om 12 uur even eens op het C terrein. Allen veel succes. Advertentie) Al onze meubelen worden onder garantie geleverd STAVENUITER, Ritsev. 21 Eigen meubelmakerij ALKMAAR. De vólgende week Zaterdag komt Alex de Haas naar 't Gulden Vlies met zijn „Salon des Variétés", een programma, waaraan zes gelijkwaardige krachten medewerken en dat gepresen teerd wordt als een vingerwijzing naar de stapels goede werkjes op de aan het einde van de vorige eeuw veelbelopen zolder van de soubrettes en de humoristen, die toen nog komieken heetten. Alex de Haas heeft met zijn volle verstand op die zolder rond gescharreld en kwam met gemengde verwachtingen de trap af naar de hedendaagse planken, vanwaar veelal uit winstbejag gebrouwen moppen naar bekochte zalen geschopt worden. We willen hier beslist niet be weren, dat de Nederlandse Klein kunst in haar geheel momenteel een impasse doormaakt. Een Wim Kan. een Hermans en Sonneveld zijn mensen, die iets behoorlijks presteren. Wim Sonneveld durfde het vori" jaar aan een buitenge woon succesvolle tournee, die hem duizenden in 't laadje kon bren gen, af te breken, ondanks 't feit, dat hij tot zijn oren in de schuld zat en nog zit. Hij stelde een nieuw programma samen, dat naar zijn gevoel op een hoger plan stond, maar dat tegen ver wachting in bij het publiek niet „ging". We doelen meer op de dikwijls minderwaardige pro gramma's van vele radio-artisten en op de vergeelde grappenboek- jes van de kleineren onder de groten Zoals gezegd, Alex de Haas heeft de „Salon des Variétés" tot nieuw leven gewekt en zelfs en kele minuten voor de première, toen de zaal letterlijk en figuur lijk uitpuilde, was hij bang voor het leven van de „Salon". Maar zijn voorgevoelens waren onjuist. „Het deed het." Enkele weken Rotterdam, enkele maanden Am sterdam en verschillende andere plaatsen tastten zijn aantal avon den op tot bij de honderdlijn. De reacties van het publiek waren verrassend. Intellectueel en ar beider geraakten enthousiast. De ouderen herinnerden zich hun jonge jaren, de jongeren herken den de lievelingsliedjes van vader en moeder. De „Salon" weerspiegelt de tijd van 1890 tot 1914. De eafé-con- certs, opgevolgd door de aanvan kelijk schuchter opgezette variété theaters leven erin. Het program ma draagt onmiskenbaar' de stem pel van de groeiende generatie uit die tijd, een glorietijd voor het „vak", zoals Frankrijk er op het ogenblik een meemaakt Men zingt onder andere liedjes van Speenhof! de eerste die in het begin van deze eeuw acteurs om zich heen verzamelde. Pisuisse evenwel bewonderd en veracht, de man, die het cabaret tot een aannemelijke verschijning maak te, en na hem de geweldige rij met Derby. Bandy en zeer zeker ook chansonschrijvers als Dirk Witte en later Willy Corsari. bij na allen dragen posthuum tot de Haas' programma bij. De minder bekende Eduard Jacobs, die het cabaret gestalte gaf in de nacht- kit en het „vak" daarmee wel licht onbewust een ander aanzien verleende, wordt eveneens ge- eerd Overigens is Alex de Haas van nlan een boek te wijden aan deze, meer door zijn werk dan door zijn persoonlijkheid, interessante fi- I guur. Kortom, de „Salon" is voor long en oud de moeite van het aanschouwen waard. Het pro- I gramma wordt geheel in de stijl en in de costuums van de tijd op gevoerd. De Haas onthoudt zich er gelukkig van de overleden ar- tisten uit de weerspiegelde tijd te parodiëren. Dora Schram, Mary van den Berg, Truus Verburg, Gerard Muller, Louis Chalet en Guus Jansen zijn de medewerkenden. Het is misschien aardig te ver meiden, dat Louis Chalet, mees terlijk ongedwongen stijf in het gezelschap, het „Reisje langs de Rijn", zoals Davids het indertijd in Carré bracht, zal zingen De faam, die het programma voorafgaat, is yoor de directie van 't Gulden Vlies aanleiding ge weest, zonder bedenken een avond te reserveren. De belang stelling zal groot zijn, al was het- alleen maar te oordelen naar de reacties van het Alkmaarse pu bliek. HtnB (Advertentip) PORTABLES IN KOFFER STANDAARD MACHINES Langestraat ALKMAAR 2 4 ALKMAAR Op 14 April 1954 is de gemeentelijke commissie voor krotopruiming geïnstalleerd door de wethouder van openbare werken, de heer G. H. Hoytink, die tevens voor zitter van deze commissie is. De leden zijn de heren M. Coerts, C. Couwenhoven, A. J. C. Huisman, Ir. H. Knol, N. F. Kuenen, J. Spaans, C. Venneker, I. Vleugel. Na een alge mene inleiding inzake het vraagstuk, conotaioerdc dó ^OOJ'ZÏUter„Wij ken nen hier ter stede wijken, welke een schandvlek zijn voor onze stad en die, om redenen van geestelijke, zedelijke, sociale, maar vooral ook hygiënische aard, binnen zo kort mogelijke tijd zullen moeten worden gesaneerd. Aan deze „opruiming in het groot" zijn we nu nog niet toe. De woning positie in de gemeente is nog der- "mate slecht, dat er niet aan gedacht kan worden een radicale maatregel thans door te voeren. Daarvoor zul len wij nog enkele jaren geduld moe ten hebben. We zijn echter van me ning. dat overheid en particulier ini tiatief hier de handen ineen moeten Voor onze verkiezingsdienst ALKMAAR De Staten verkiezingen staan voor de deur. Wij willen, als steeds bij de verkiezingen, de uit slag van de stemming in onze stad zo spoedig mogelijk bekend maken. Daarvoor hebben wij de hulp nodig van 28 van onze lezers, die. als het laatste uur der verkie zingen heeft geslagen, in de 28 stembureaux die Alkmaar rijk is. de uitslagen van de stemming voor ons willen noteren. Wie zich daartoe beschik baar wil stellen, geve zich even aan ons bureau op. Het gaat er dus om, dat ieder van onze helpers op 21 April, om vijf uur in de namiddag', de verkiezings uitslagen opneemt in een der Alkmaarse stembureaux. Het is een kleine dienst, die me nige lezer ons ongetwijfeld zal willen bewijzen. Elk staal uit de fraaie G.B.-behangselcollectie 1954 is verrassend mooi van kleur en decor. Uw kamers zijn er jarenlang op z'n „paasbest" mee. Vraagt uw behanger deze collectie ter inzage. ALKMAAR Van 29 April tot en met 8 Mei staat de rijdende tentoonstelling van Philips in Alkmaar op het Canadaplein. De wagens zijn gisteren reeds in de stad gekomen, omdat alvorens de expositie is ingericht, veel tijd nodig zal zijn Bovendien kun nen de PhilipsmenSen voor de Paasdagen weinig meer doen. De rijdende tentoonstelling be staat uit een groot aantal afzon derlijke wagens, die samen een karavaan van meer dan twintig stuks vormen. Tot dit grote wa genpark behoren onder meer zes tien aanhangwagens en vier trek kers. Elke zaalwagen is een nor male DAF-aanhangwagen met 'n vaste kopwand en een schamier- baar dak. Tijdens het transport wordt het dak naar beneden ge draaid en worden de open zijkan ten met doek afgedekt. Voor de opbouw van de expositiezaal wor den de wagens met de uiteinden naar elkaar geplaatst. Door enkele technische handigheden ontstaat op deze wijze een ruime zaal. die uitstekend verlicht kan worden en voor lezingen en demonstraties aan 125 personen zitplaatsen biedt. Deze zaal beschikt over 'n fiimcabine. Hoewel het idee van een rijdende tentoonstelling niet nieuw meer is. in 1934 maak te Philips reeds een dergelijke tournee, de vorm, waarin het thans geschiedt is wel origineel. De architect C. J. G. Perquin heeft indertijd een ontwerp ge maakt voor een rijdende bioscoop. Met DAF heeft hij hierop voort gebouwd en daaruit is de rijdende tentoonstelling ontstaan. „700 jaar Stad" ALKMAAR. Bij de ingangen van de stad zijn gisteren borden aangebracht, waaro-p de festivi teiten ter gelegenheid van „Alk maar 700 Jaar Stad" worden aan gekondigd. slaan om met de inzet van alle krach ten te doen, wat we kunnen, om het leed, dat het gevolg is van deze treurige woningtoestanden op te hef fen." De commissie is terstond met haar arbeid begonnen en heeft zich ge splitst in een subcommissie voor de technische zaken, die zal nagaan, welke krotten met toepassing van de Rijksbijdrage-regeling in aanmer king komen voor opruiming en een Gubeoiximibsie voor de sociale zaken, die zich zal bezighouden met de vraagstukken van de krotbewoners zelf en hun huisvesting in een betere woning. In de subcommissie voor de tech nische zaken hebben zitting de he ren Ir. H. Knol, M. Coerts, N. F. Kue nen en A. J. C. Huisman. In de subcommissie voor de so ciale zaken hebben zitting de heren C. Venneker, J. Spaans, I. Vleugel, en C. Couwenhoven. De commissie zal waarschijnlijk bij haar werk gebruik moeten maken van de diensten van een woningin- spectrice of -inspecteur, waarom zij de gemeente dan te zijner tijd zal verdoeken. Het secretariaat van de commissie is gevestigd op het stad huis, afdeling 4, alwaar alle belang hebbenden de gewenste inlichtingen kunnen krijgen. Commissie restauratie mo numenten. Op 15 April 1954 is door de wethou der van openbare werken, de ge meentelijke commissie voor de res tauratie van monumenten geïnstal leerd, bestaande uit de heer G. H. Hoytink, voorzitter en de leden de heren Ir. Knol, Jhr. Dr. E. O. M. van Nispen tot Sevenaar te 's Gravenha- ge, H. Ringers te Bergen, J. Spaans, L. B. J. de Wilde, Th. P. H. Wortel, P. van der Borden, K. Kirpensteyn en D. J. Woldendorp, alhier, en de heer C. W. Royaards te Schoorl. De commissie prijst zich gelukkig, dat zij onder haar leden onder meer telt Jhr. E. O. M. van Nispen tot Se venaar, directeur van fyet Rijksbu reau voor Monumentenzorg te 's Gra- venhage. De wethouder herinnerde in zijn openingsrede aan het raadsbe sluit, waarbij de commissie werd in gesteld, die in de eerste plaats tot taak heeft, de totstandkoming te be vorderen van een Stichting, welke de zorg van de monumenten zal ter hand nemen. Hij wees er voorts op, dat Alkmaar rijk is aan monumenten van geschiedenis en kunst, een cul tureel bezit, dat wij van een voor geslacht mochten overnemen. ,,Het is onze opdracht," aldus de voorzitter, „er voor te zorgen, dat, in het belang van onze stad, deze waarden in goede staat aan het nage slacht worden doorgegeven. Voor het particulier initiatief in bond met de overheid ligt hier een belangrijke taak en met inspanning van onze krachten en met de bereidheid tot 't brengen van de nodige offers vatten wij de ons opgedragen taak aan en hopen wij haar tot een goed einde te brengen." Na de installatie is de commissie direct met haar werkzaamheden be gonnen. Zij heeft zich gesplitst in een subcommissie voor technische zaken en een subcommissie voor de sociale en financiële vraagstukken. De heren Ir. H. Knol, Jhr. van Nis pen tot Sevenaar. H. Ringers, C. W. Royaards en P. van der Borden ma ken deel uit van de subcommissie voor de technische zaken. De subcommissie voor de sociale en financiële vraagstukken is samen gesteld uit de heren D. J. Wolden dorp, L. B. J. de Wilde, J. Spaans, ,K. Kirpensteyn, en Th. P. H. Wortel. De subcommissie voor de technische zaken zal beginnen de te Alkmaar aanwezige monumenten te inventari seren. Het secretariaat van de com missie is gevestigd op het stadhuis, 4e afdeling. ALKMAAR. Het is een vreemd verschijnsel, dat. terwijl algemeen bekend gemaakt is, dat de Kaasmarkt in haar zomerse glorie nas over 14 dagen begint, nu reeds talloze touristen, onder wie vele buitenlanders, naar Alk maar komen. De vorige week waren de wereldberoemde kaasdragers op de markt aanwezig. Dit was ech ter als uitzondering voor een bij zonder bezoek. Tot Mei blijft de markt zijn winterse kleed dragen- Evenwel kwamen en komen vele vreemdelingen naar de stad. De oorzaak hiervan schijnt te liggen in foutieve beweringen over de markt, die gelanceerd worden door reisburaux in Amsterdam, die er louter en alleen naar stre ven hun bussen vol te krijgen. Het gevolg van de voortijdse stroom bezoekers is, dat er velen mopperend en klagend teruggaan, daarmee Alkmaars faam de grond inborend. De aanvoer bedroeg gisteren twee stapels, in. verhouding tot de laatste weken behoorlijk. Vele Fransen en Amerikaneri doolden in de stad rond. Voorts waren er weer twee groepen Engelse schoolkinderen. De interesse be paalde zich hoofdzakelijk tot de stad zelf en uiteraard niet tot de Kaasmarkt, die het doel van veler komst was. Voor de eerste maal weer in het nieuwe seizoen waren in de Waag stukjes kaas ver krijgbaar. Van deze gelegenheid werd reeds een aanzienlijk ge bruik gemaakt. Advertentie) GERRY MULLIGAN. Zojuist ontvangen de LP- plaat met o.a. Carioca. Line for Lions, Moonlight in Ver mont, Limelight enz. - The Modernaires in „The Glenn Miller Story" met o.a. Per- fidia, Moonlight serenade, Chattanooga enz. f 4.20. KLOOSTER EN KIEBERT Mient 22, Tel. 2853, Alkmaar Damkampioenschap Zaanstreek ALKMAAR. - De Alkmaar ders M. Oud en M. Langras staan in de finale om het persoonlijk damkampioenschap van het distr. Zaanstreek gelijk bovenaan. De Zaandammer Bos heeft zijn ach terstand echter ingelopen door een overwinning op Kuiper uit Wormer. De stand is: M. Oud 3 12 0 4 M. Langras 3 12 0 4 J Bos 3 12 0 4 P. vd Horst 10 10 1 G. Beets 10 10 1 S. Kuiper 3 0 0 3 0 Kam pi oenscliap Jeugddammers ALKMAAR. De finale om hét jeugdkampioenschap) dammen van Noord-Holland zal waar schijnlijk een spannend slot krij gen. In de eindstand staan nl. Leeuwerik (Zaandijk), Lange- broek (IJmuiden) en v- d. Vossen (Haarlem) gelijk bovenaan. In dien de afgebroken partij tussen Bronger (Amsterdam) en Boon (Den Helder) in remise eindigt, dan staan zelfs 4 spelers gelijk. De stand is: ■T. Leeuwerik H. Langebroek H. v. d Vossen W. Bi'unger J. Keizer J. Boon Gevonden voorwerpen ALKMAAR. Portemonnaie; snanningsmeter: kindertasje: ba- bysokje: kettinkje; kinderwantje; rol tekeningen: vulpen; kinder- schoentie: broche: canuchon: nond stroon: koffersleuteltjes: leesboek- ie: sleutel: kninmes: bril: gummi bal: oliebus: nap zak inh. aard- annelen: stukje toiletzeeD: rang lijst: want: bezem met steel; ka narie: jasje: shawl; étui: voetsteun' motor; sehippershaak: gym schoentje; kruisje: handschoenen, Jo)kmes: pet: mutsje. 5 2 2 1 6 5 1 4 0 6 5 2 2 1 6 4 1 3 0 5 5 0 3 2 3 4 0 2 2 2 f Ariiiprtevtio 1 DUURZAAM GLANZEND KLEURECHT SNEL DROOG VOORDELIG VRAAGT UW WINKELIER ZATERDAG 17 APRIL WAPEN v. HEEMSKERK: Eerste ronde Paastournooi V.V.V.. 3 uur. AULA GYMNASIUM: Ex positie „De jeugd expo- geert". WAPEN v. HEEMSKERK: DKW Automobielshow Ga rage Pouwels. RUSTENDE JAGER BER- GEN: Expositie „Schrijvers van nabij". Bioscopen: VICTORIA: „De wraak van' de woudloper", 14 jaar, 7. en 9.30 uur. HARMONIE: „Scaramouche" 14 jaar, 7 en 9.30 uur. REX: „Puntje en Anton", a.l. 2.30, 7 en 9.30 uur. CINEMA: „A. en C. en Dr Jekyll en Mr Hyde". 14 jr., 7 en 9.30 uur. EERSTE PAASDAG 'T GULDEN VLIES: „Pot- asch en Perlemoer", met o.a. Johan Kaart, 8 uur. WAPEN v. HEEMSKERK: Dansavond 7.30 uur. AULA GYMNASIUM: Als Zaterdag. RUSTENDE JAGER BER GEN: Als Zaterdag. Bioscopen: Als Zaterdag. Voorstellin gen 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. .TWEEDE PAASDAG 'T GULDEN VLIES: „Pot- asch en Perlemoer", 8 uur. WAPEN v. HEEMSKERK: Paastournooi V.V.V., 7.30 uur: Lentebal. SPORTPARK: Motorwedstrij den, 2.30 uur. SCHOOL NIEUWSTRAAT: Fancy Fair Kajotters. RUSTENDE JAGER BER GEN: Als Zaterdag. AULA GYMNASIUM: Als KERK BERGEN AAN ZEE: Vioolconc. Hubertus Dist- Ier, 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: „Jungle Jim en de tijgerafgod". 14 jaar. ANDERE BIOSCOPEN: Als Zaterdag. Doktersdiensten: ALKMAAR: Eerste Paasdag, J. Lourens, Oudegracht 295 Tel. 2892; J. Degenaar, Emmastraat 95, Tel. 2310. Tweede Paasdag: A. L. Gransbergen, Geesterweg 11, Te! 2294; J. F. Nijman. Oudegracht 283, Te! 2384. HEILOO, LIMMEN EN AKERSLOOT: D. W. L. Hoekstra, Kennemerstraat weg 380, Tel. 3480. Tweede Paasdag: A. A. M. E. Janssen, Heerenweg 236. Te! 3530. DE RIJP. BEEMSTER EN SCHERMER: Beide Paas dagen: J. G. Wegdam, De Rijp, Te! K 2997-455. Apotliekersdienst: Beide Paasdagen: Wanna, Mient. Te! 3067. RETRAITEHUIS BERGEN: 20-23 April, jongens. DINSDAG 20 APRIL 'T GULDEN VLIES: Naco- Cebuto propaganda-avond, 8 uur. WAPEN v. HEEMSKERK: W asmachinedemonstraties. 8 uur. VICTORY: Filmavond R.K. Reisvereniging, 8 uur. Bioscopen: VICTORIA: Als op Tweede Paasdag. ANDERE BIOSCOPEN: Als Zaterdag. Voorstellingen: 8 uur. REX: Ook om 2.30 uur. Waterstanden: ZONDAG: Hoog water 6.45 uur en 18.45 uur; laag wa ter 1.00 uur en 12.55 uur. MAANDAG: Hoog water 7.15 uur en 19.15 uur; laag wa ter 1.25 uur en 13.30 uur. DINSDAG: Hoog water 7.40 uur en 19.45 uur; laag wa ter 1.55 uur en 14.05 uur.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3