gische Alkmaar is deze dagen in de Nieuwstraat op bezoek Zal reeds het volgend jaar heel Alkmaar exposeren? I ""autorijschool**^ MIDDELBEEK fei. 42871 &m\\\\\\\\\\\\\\\\\w Lconomie Stemt Nr van lijst 2 Nationale Bevrijdingsdag blijft leven onder de jeugd LAATSTE NIEUWS 3 r !anah Radja" a's Eeuwfeest alender voor zij- Dinsdag 20 April 1954 Pagina 3 STAD Er V GEWESl Fancy-fair der Ka jotters is een zaak van heel de stad Royale geste bij opening ..JUNGLE JIM EN DE TIJGERAFGOD" \CEM) i _y\a III oil eke mezerS geeft morgen een SntwAAMfi fólBUÜ^iiH aan B. en W. van afHWUUlU Alkmaar op hun weigering van wettelijke rechten aan zieke religieuzen .1 U iivcn K.V.P. Alkmaar Wethouder opent „De Jeugd exposeer f Plannen ivachten op hun veriverhelijking Uitspraken Meervoudige Kamer Wandeltochten en vreugdevuren R.K. BRIDGECLUB „R.K.A.B.C." ZANGKLASSEN JOHAN KUIPER Rust verstoord A.F.C.-NIEUWS W eersverwachting ■minimin RIJWIEL HERSTELLER slagers 2de bediende eerstelingen N.R.S. stier A\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\^ De KERNSLAGER geeft deze week voor RECLAME: 79 et. 200 gram GEVULD ONTBIJTSPEK ONZE WOENSDAGRECLAME: 500 gram DOORREGEN o OSSEINLAPPEN f I af ivinkel ligheid, niet uit hetver- rtrouwen maar in het ingegeven vertrouwen, r zullen de geleerden ereld hun wonderbare ïen van de diepe krach- ïaterie uitsluitend voor leinden aanwenden, b.v. de menselijke activiteit verkregen energie te n, waardoor de schaars- zal verholpen worden elijke geografische ver- n bronnen van goede- welvaart gecorrigeerd aan de volkeren nieuwe ran voorspoed tot hun geven worden? 5rwi.il de angst steeds lijnt te worden, straalt a zachte Paasglans de !ige glimlach van de an Jezus en ook Onze an de zijde van Haar Zoon toe. Zo spreidt devolle Moeder Gods die in de duisternis en leven, haar mantel van keliike tederheid uit. gij, die heden in een licht schittert, wees het ;n de bron van de ver der mensen onderling ït Uw Heer en Verlos- Venmeerder het geloof die U aanroepen. Doe. ogen de hoop glanzen vergankelijke goederen, g van de zielen en de waarnaar zij zo vurig Help hen om de last ïrnederingen en van de vermoeienissen te dra- terk hen met het ver- >p het eeuwige en vol- 'aasifeest van de grote familie in het Huis rader in de schittering [emel. Amen." stellen. De op 14 April reis naar IJsland terug- stoomtreiler „Abra- vandaag weer naar de serij vertrekken, doch is veranderd; het schip een gewone Noordzee- tlhans nog bij IJsland treiler „Tzonne" zal na evenmin naar de verre a vertrekken, n technisch opzicht als en van verder overleg >en noodzakelijk. Dit is maakte vijf reizen ge- iet 'bedrijf meent dat 't aarop het overheids steun aan de verre vis- ram niet samenviel met jfcheid van een onmid- igin met deze visserij. RDAM. 17 April De ■uders der N.V. Cultuur jpij „Tanah Radja" heb- e hedenmorgen gehou- 'adering hun goedkeu- >end met f 300.000 deel irf een in 1955 op te laatsehappij, die zich zal op de rijstcultuur in Over de gang van zaken eelde het bestuur mede, >1 de resultaten door de .pbrengst en gestegen inder zullen zijn dan in i een onveranderd di- an 10 pet. zal worden ld. De uitbreidingsplan- ndonesië zullen voort- ïen. j 20 April: het uur dat Christus ezen, de levende zon rechtigheid, die geen mg meer kent, krijgt van Maria een nieuwe is: niet meer de Ghris- -tzetten, maar de stich- n de Kerk moederlijk bereiden en te bege- Zij is op verborgen, ivens volmaakte wijze i voor zover deze zich door de gemeenschap ristus en de heiligheid. René Laurentin, „Court traité de théologie mariale toog zich weer over haar rd. omdat ik een beetje i ben", lachte ze. nuut lang staarde Norah geopende ogen naar de an stekkers en stopcon- ór zich. egen zonder schoenen... ;en zonder schoenen. alsof plotseling een mist r ogen uiteenscheurde. ie hoe haar hart op- Een vreemde paniek eens alle bloed uit haar Stanleyriep ze, anleyWilt u het nIk ben zo dui- egen zonder schoenen..'. Larkin liep de lange zaal iten sloeg een vochtige r tegen. ;te ochtendbladen waren en. Krantenjongens den het laatste nieuws, liep op een krantenstal- ocbtendeditie als uit?" mtenverkoper stak zijn en klikte met zijn tong. rt het Miss. Zij zijn net Kijkt u maar eens: ekenaar vermoord in zijn Neergeslagen met een u, een beetje afgezaagd el, maar zoiets lezen de toch graag. Hier hebt u ïplaar". u", fluisterde Norah. (Wordt vervolgd). y (Zie ook pagina 4 ALKMAAR De St. Bavoschool aan de Nieuwstraat is in deze dagen een burcht van jolijt, een bolwerk van activiteit en een goudmijn vol fraaie prijzen. Daar moet elke katholieke Alkmaarder beslist een bezoek gaan brengen. Daar vindt U de voortreffelijk georganiseerde Fancy Fair der Alkmaarse Kajotters. Die Fancy Fair is op de Tweede Paasdag door de Hoogeerwaarde Heer Deken J. Th. Jacobs geopend. De Deken wees er in zijn ope ningswoord op dat het doel van de K.A.J.-Fancy Fair de sympa thie van elke katholiek verdient. Dat doel is, het mogelijk maken van de Kajottersfoedevaart naar Lourdes. Daarvoor is veel geld nodig. De Kajotters doen aller eerst zelf hun uiterste best om dat geld bijeen te brengen. Eerst daarna doen zij een beroep op de katholieke gemeenschap. De beevaart naar Lourdes is een mid del om de godsdienstzin van de Kajotters te tónen en om die te vergróten. Waar, aldus de Deken, is dat in dit Maria-jaar beter mo gelijk dan in Lourdes, de bede vaartplaats die Maria zo dienbaar is? De Deken prees de activiteit van de Kajotters, die deze Fancy Fair hebben voorbereid: zij werk ten schier dag en nacht. Hij prees de geslaagde aankleding die de K.A.J. aan de Fancy Fair heeft weten te geven en hij sprak als zijn overtuiging uit, dat de Fancy Fair een grote aantrekkelijkheid vormt voor heel de stad. Heel de katholieke bevolking van alle drie parochies spoorde hij aan, een bezoek aan de Nieuwstraat te brengen, want het Kajotterswerk is een zaak van heel katholiek Alkmaar. Hij wenste de Kajotters een uitbundig succes en hij sprak de hoop uit dat hun Lourdes-kas door deze Fancy Fair dik gespekt moge worden. Daden De Deken liet het overigens niet bij woorden; hij stelde een daad die Alkmaar zich ten voorbeeld kan stellen. Hij schonk de Ka jotters een bedrag van f200. aan handgeld en na deze royale geste verklaarde hij de Fancy Fair voor geopend. De gulle schenking van de Hoogeerwaarde Heer Deken vond vrijwel onmiddellijk zijn echo in een sympathiek gebaar van het bestuur van de Stichting K.A.J.- 'nuis, dat bij monde van de heer P J. Tros de Kajotters een be drag van f 50.cadeau gaf voor hun Fancy Fair. Onder hen die bij de opening aanwezig waren, merkten wij, behalve de Hoogeerwaarde Heer Deken, op, de Zeereerwaarde Pas toor Th. L. Ch. Biesta, O.P., Pa ter A. D. E. Mendel O.P. van het Francisca Romanawerk, verschil lende bestuursleden van de Stichting K.A.J.-huis, Broeder Overste en uiteraard de K.A.J.- aalmoezenier, Kapelaan Tromp. Victoria Van gisteren af draait deze week in het Victoria-theater een oerwoud film waarin Johnny Weismuller als held van de wildernis weer eens triomfen viert. De film vertelt een wild verhaal vol gevechten en vol barbaarse heidendom. Voodoo-af- godsdienaars brengen afschrikwek kende mensenoffers aan hun tijger- god: een regering en een stel gauw dieven jagen op een millioenenschat; een vliegtuig maakt een noodlanding in de wildernis en een circustijger speelt de rol van de Voodoo-afgod. Wie van maximum aan handeling houdt en sterke zenuwen rijk is, kun nen wij die wilde, onderhoudende filmprogramma aanraden. Naast het nieuws draait er bovendien nog een volkomen krankzinnig voorprogram ma mee. waarmee de niet al te veel eisende zich uitstekend kan verma ken. De hoofdfilm is voor veertien jarigen goedgekeurd. DINSDAG 20 APRIL 'T GULDEN VLIES: Naco- Cebuto propaganda-avond, 8 uur. WAPEN v. HEEMSKERK: Wasmachinedemonstraties. 8 uur. VICTORY: Filmavond R.K. Reisvereniging, 8 uur. Bioscopen CINEMA: „A en C en Dr. Jekyll en Mr. Hyde", 14 jaar. VICTORIA: „jungle Jim en de tijigerafgod", 14 jaar. HARMONIE: „Scaramouehe" 14 jaar. REX: „Puntje en Anton", a.l. AULA GYMNASIUM: „De jeugd exposeert." SCHOOL NIEUWSTRAAT: Fancy fair Kajotters. WOENSDAG 21 APRIL. 't GULDEN VLIES: Zang klassen Johan Kuuper, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Vereniging Oost en West. 3 uur. Feestavond personeel Tele foonbedrijf, 8 uur. Bioscopen Als Dinsdag. Aula Gymnasium: Als Dinsdag. Voordat de Deken het rad van avontuur in werking zette, las de voorzitter van het Fancy Fair- comité, Kajotter C. Wouters, een brief voor van de heer J. P. Doffer, die de Kajotters bij de voorbereiding van hun Fancy Fair zijn hulp had toegezegd, maar die helaas wegens ziekte niet had kunnen doen wat hij zo graag had willen doen. In deze brief wenste de heer Doffer van uit het St. Elisabeth Ziekenhuis de Kajotters veel succes met hun Fancy Fair. Kajotter Wouters memoreerde de bijstand die de K.A.J. ook reeds in het verleden van de heer Doffer heeft mogen ondervinden. Bij de feestelijke opening van de K.A.J.-Fancy Fair verleende de band van de Jong Kajotters zijn muzikale mede werking. De Fancy Fair in de Nieuw straat is vandaag en morgen nog geopend in de middag van 25 uur en in de avond van half acht tot elf uur. Een ware kermis Men zal zich afvragen wat er zoals te zien. en te winnen valt op deze fancy fair. Welnu, er is van alles te zien en van alles te winnen. Wij kunnen ieder van onze lezers van harte aanraden de Kajotters-fancy fair een be zoek te brengen. Er is een rad van avontuur opgesteld temidden van ontelbare prijzen. Er is een schiettent, een hoepla hoeplatent waar iedereen, een pracht van een prijs kan wegslepen, er staat een raad-maar-raak-tent, waar van de opgaven zo eenvoudig te beantwoorden zijn dat practisch iedereen een serieuze kans maakt op de hoofdprijs, er is een „ope ratie draadnagel", die de moeite waard is. Wij raden de lieden die, zoals wij, nooit timmeren, aan bij deze „operatie" hun handschoe nen aan te houden, tenminste als ze een prijs willen trekken uit het stekelige midden der talloze draadnagels die hun geheim diep in een dikke plank hout zorgvul dig voor uw ogen verbergen. Natuurlijk is er een ballentent en bijna even vanzelfsprekend vindt u er een hengeltent. Maar de wielrenwedstrijd op de home trainer is een spiksplinternieuw evenement. Dat is het neusje van de zalm voor ieder die zichzelf sportief noemt. En stel u eens voor dat u zich straks kampioen van de Fancy Fair mag noemen. Oliebollen, toast met kaas of worst, knakworstjes, croquetten loopt het water u nog 'niet in de mond? Gaat u gerust naar de Nieuwstraat, daar liggen die heerlijkheden te 'grijp. En loop dan vooral niet voorbij dat miniatuurmuseum waar een Kajotter U enkele, bijzonder fraaie meesterwerken van Ne- derland's meest befaamde schil ders toont. Daar vindt u een stuk cultuur dat zijn weerga niet vindt. Dat is een unieke expositie en de Kajotter die hiertoe het ini tiatief nam, verdient een stand beeld op het Vlaanderhof of een schilderij op deze expositie zelf. Van de cultuur naar de komst dat is nauwelijks een stap. Hier is het de zwarte kunst, die u uitnodigt in de magische per soon van een der grootste hel derzienden uit de (zwarte) kunst geschiedenis. Elionora, geflan keerd door een tweetal uilen, mysterieus starend in de wonder wereld van haar vreemd door licht kristal, vertelt u, onder de grijns van een welwillend doods hoofd, wat ge van uw leven en uw liefde zult maken. Het is allemaal gegarandeerd waar. Na het opwindend bezoek aan deze mediamieke vrouw smaakt een glas rasecht trappistenbier in het restaurant voortreffelijk. Ge kunt er en passant wat fraai huisvlijt- werk kopen, dat door een Ka- jottersgezin is vervaardigd. Advertentie) In de St. Bavoschool in de Nieuw straat is de Kajotters-Fancy Fair be gonnen. Het is een waar festyn, dat gisteren door de Hoogeerw. Heer De ken werd geopend. Na de woorden kwamen de daden. Hier ziet men de Hoogeerwaarde Heer Deken het rad van avontuur draaien. De eerste reeks van waardevolle nummers was verkocht. Wie zou de beer winnen Tenslotte werpt u natuurlijk een dubbeltje op de prijs die u graag wilt winnen. Dat lukt zeker. U laat uw kinderen naar harte lust grabbelen in de 'grote ton, U draait eigenhandig een miniatuur rad van avontuur: altijd prijs. U gaat uit vissen: altijd tuk. U slaat een spijker in een plank (wie kan dat nu niet? dus: altijd raak), u werpt een speer in de roos, u trekt aan een touwtje en u ma nipuleert een wijle met een was knijper. Dan bent u door de hele Fancy Fair heen en dan kunt u gerust nog eens opnieuw begin nen. Wedden dat u met een arm vol prijzen thuiskomt? (Advertentie) Met KALASIRIS, m'n nieuw corset zit mijn kleding veel mooier, 't Is waar: KALASIRIS voldoet beter E. H. HOFSTEDE, Langestraat 61 Alkmaar ALKMAAR Voor de vijfde maal is Alkmaar in staat een tentoon stelling te bezichtigen van al datgene, wat jonge handen in vrije uren hebben geschapen. Zaterdagmiddag heeft de wethouder van Onder wijs en Jeugdzaken, de heer H. W. Holsmuller de lustrumtentoon stelling „De Jeugd exposeert" in de aula van het Murmellius-gymna- sium geopend. Dat deze jaarlijkse tentoon stelling, waarover wij u Zaterdag reeds uitvoerig hebben geïnfor meerd, aan de verwachtingen die men ervan koesterde, heeft vol daan, blijkt wel uit het succes ervan, vijf jaren achtereen. De opzet van de expositie is, in con tact te komen met de jeugd die niet is aangesloten bij de jeugd organisaties en die geen nuttige vrije tijds-besteding kent, én de tentoonstelling van het handwerk der vrije uren van hen, die wel bij de bestaande organisaties zijn aangesloten. Deze tweezijdige opzet noemde wethouder Hols muller geslaagd. De onderlinge krachtmeting en de bekroning der beste inzendingen achtte hij een zeer gunstige stimulans voor een nuttige vrije tijds-besteding. Het is echter hoogst waarschijn lijk dat de intussen in onze stad ingeburgerde tentoonstelling eni- I germate van karakter zal gaan I veranderen in de toekomst. Wethouder Holsmuller deelde mede dat het niet onmogelijk is. dat deze tentoonstelling het vol gend jaar reeds niet alleen meer de huisvlijtproducten van de jeugd zal bevatten, maar die van heel de Alkmaarse bevolking. Niet alleen knutselwerk, maar al het werk dat in vrije uren bij wijze van liefhebberij in Alkmaar wordt verricht. Dat is dus ook het werk der hobby-isten, verza melingen, foto's en dergelijke. De wethouder geloofde persoon lijk, nog verder te kunnen gaan. Over enkele weken zal er een rapport verschijnen over de vrije tijdsbesteding van de Alkmaarse vrouwelijke jeugd, zoals er in dertijd een is versohenen over de vrijetijdsbesteding der manne lijke jeugd. Uit dit rapport zal blijken dat vele meisjes tussen 13 en 18 jaar niet zijn aangeslo ten bij welke organisatie dan ook en dat zij evenmin een nuttige vrijetijdsbesteding kennen. De wethouder suggereerde, dat ook de vrije jeugdorganisaties een kans zouden krijgen op deze tentoonstelling aan jeugd en ouderen van Alkmaar te laten zien, dat zij bestaan en wat zij presteren. Dit plan zal nog na der worden overwogen. De tentoonstelling die hier ge opend werd, zou, naar het plan van de organisatoren, in het te ken staan van het zevenhonderd- jarig stadsbestaan. Dit plan is echter maar zeer ten dele ver werkelijkt. De organisatoren hebben klaarblijkelijk de fantasie van de jeugd te hoog aangesla gen. Er zijn enkele individuele inzendingen die op de historie van Alkmaar betrekking hebben en er zijn goede groepsinzendin- gen van enige scholen. Op wat er is ingezonden, is hard en lang gewerkt. Het peil van de ge- exposeerde werken neemt steeds toe. Dit jaar is het leeuwendeel van het tentoongestelde door de rijpere jeugd ingezonden. De wethouder dankte aan het slot van zijn openingsrede de leden van het comité dat de ten toonstelling heeft voorbereid, vooral de 'heren Speur en Elsinga, de fa. Balder die haar inrichtte, de ambtenaren, de juryleden, de toezichthouders-voorlichters en last bus not least de jeugd zelf, voor wat zij allen voor het wel slagen van de vijfde „De Jeugd exposeert" hebben gedaan. ALKMAAR G. N. te Alkmaar werd door de meervoudige kamer in zake diefstal en verduistering meer malen gepleegd, veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf, waarvan 5 voorwaardelijk en teruggave van het gestolen bedrag, in totaal f 1160. J. v. R.. tegen wie 1 maand was ge- eist, omdat hij dronken een brom fiets had bestuurd, werd veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. PURMEREND J. de R. werd vanmorgen door de meervoudige ka mer te Alkmaar veroordeeld wegens diefstal tot 6 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. De uitspraak was conform de eis. A i ver^ntip i ALKMAAR. On de Nationale Bevrijdingsdag, die helaas lot een nationale snijiperdajr is gedegra deerd.. zal er des morgens om half acht een ieugdanjièl plaats vinden op de Stenenbrug. Burgemeester Wytema zal daar de jeugd toespreken. Fanfares zullen hun feestklanken over de stad strooien vanaf de trans van de Waagtoren On de Stenenbrug zal de Nederlandse driekleur worden gehesen. Met declamatie en samenzang zal dit jeugdappèl worden besloten. Om 9 uur beginnen voor de lagere schooljeugd van 8 tot 12 jaar bevrijdingswandeltochten. De jeugdige deelnemers die een be drag van f 0.35 betalen, krijgen een bronzen herinneringsmedaille als aandenken aan hun wandel tocht. Zij kunnen zich via de scholen opgeven. Des middags om 2 uur begin nen de wandeltochten voor de leerlingen van alle Alkmaarse scholen, tevens zal op dat uur de non-stop-jeugdvoorstelling be ginnen in de aula van het Mur- mellius-gymnasium. Dit feest is bedoeld voor de jeugd van 812 jaar. Het programma duurt een uur en de toegangsprijs is f 0 10. De jeugdverenigingen verzorgen het programma. Om half acht 's avonds is er op de Steenenbrug een bevrijdings- jeugd'bijeenkomst voor de jeugd organisaties. De jongeren zullen hier worden toegesproken. Om half 10 zullen op het Waagplein de vreugdevuren hoog oplaaien om het feest der Bevrijding althans voor wat de jeugd be treft te besluiten. Uniek! SCHOONMAAK-MACHINE VOOR HORLOGES ALKMAAR De oude Zwit serse horlogemakers hadden het nooit kunnen dromen, dat de techniek hun latere vakgenoten nog eens zó te hulp zou komen, dat het schoonmaken van horlo ges door een volautomatische ma chine werd gedaan. De heer N. Martens, horloge maker. wonende aan de Hoornse- kade 12, is in het bezit van zo'n machine, waarvan de geestelijke vader en fabrikant in Duitsland woont En hiermee heeft hij zich de primeur verworven van een uniek bezit in Nederland. De heer Martens heeft deze machine ge kocht op de Jaarbeurs en het was de enige, die op dit ogenblik in Nederland voorradig is; al de an dere geïnteresseerden zullen voor lopig nog acht maanden moeten wachten. Was het vroeger zo, dat men alle onderdelen, aan een draadje geregen, zelf in een bad met spe ciale vloeistof moest dompelen, nu is het deze machine die het horloge een volledige schoon heidsbehandeling laat ondergaan zonder dat de horlogemaker er maar een keer naar behoeft te kijken. Drie verschillende baden v/orden „bezocht" waarvan de tijdsduur al naar gelang de vuil heid van het horloge zelf kan worden bepaald. De „wonder"- machine maakt de onderdelen ook zelf droog, zodat het horloge onmiddellijk kan worden gemon teerd. Maar behalve deze grote tijdsbesparing worden de onder delen schoner, dan ooit met nor male behandeling kon worden be reikt. De speciale vloeistof, die in Engeland wordt samengesteld, zal daar wel het nodige toe bijdragen. Maar uit dit alles blijkt weer eens, dat de tijd niet stilstaat; ook niet bij de horlogemakers. ALKMAAR Aangezien deze week de clubavond op „Witte Donderdag" zou vallen, werd de speelavond verschoven naar Dins dag. Op die dag werd er geen competitie gespeeld, maar werd er een avond georganiseerd met gestoken spellen. Spellen, die geen heksentoeren, vroegen, doch waarbij door logisch nadenken veel te bereiken viel. Enkele van deze spellen willen wij vandaag en de komende weken in extenso behandelen. Spel 3 (aan 11 tafels gespeeld en door niemand gemaakt), was nie;t zo erg eenvoudig. Zuid kreeg opdracht 35A te spelen, nadat W was uitgekomen met Sch v Zuid zag op tafel komen bij Noord: Sch A H 7 3, Ha. A H 4 3, Ru. 7 6 4, Kb 6 en had zelf in han den: Sch. 5 4. Ha 7 6, Ru A H 8 5. Kl A H 5 3 2. Hij zag derhalve 8 slagen en moest de 9e »oeken. Eerstens moet Z redeneren: Sch v niet aanpakken om O te verhinderen Sch terug te spelen voor het ge val hij aan slag mocht komen. Vermoedelijk zal W met Sch ver volgen, Z neemt dan met de h. en speelt Kl. terug, om te trachten deze kleur te ontwikkelen. Tot ziin schrik zet O de vrouw, het geen dus vermoedelijk op een slecht zitsel van de klaveren duidt. Daarom is het beter niet aan te pakken en af te wachten wat O terug speelt. In ieder geval komt Z nu weer aan slag. en, zoals hij al had moe ten denken: O blijkt geen Sch meer te hebben Z speelt nu Kl. A en ziet bij O de b vallen. Hij moet dus nog een Kl. slag aan W afstaan, maar: hii heeft nog steeds een Sch. dekking. Op deze manier maakt Z: 4 x ah 1 ex tra Klaverslag. De kaartverdeling van OW was: West: Seh V B 10 98. Ha 52. Ru 3 2, Kl 10 9 8 7. Oost: Sch 6 2. Ha V B 10 9 8, Ru V B 10 9. Kl VB ALKMAAR Op Weensdag- avond 21 April zullen de zang klassen van Johan Kuiper in het Gulden Vlies wederom een uit voering verzorgen. Het blijft steeds aantrekkelijk om kindéren iets te zien en te horen presteren Al is een bepaald lied of zangspel veelvuldig uitge voerd en reeds van verschillende zijden belicht, tóch biedt het dooi de grappige spontaneïteit en onbe rekenbaarheid van de kinderen iedere keer weer andere aspec ten. Het programma behoefde geen kunstfluiter of buikspreker te vermelden, daar men geheel op eigen krachten iets goeds kan bieden, dat zal bestaan uit liede ren en cantates van Caith van Rennes, v Tussenbroek, Lod. de Vocht en Joh. Kuiper, terwijl ook de verschillende zangspelletjes door de jongste spruiten en „Chi nese Schimmen" door de meisjes zangklas ongetwijfeld veel be koorlijke en fleurige momenten zullen bieden. Laten wij het uitstekende werk van Johan Kuiper door onze be langstelling voor zijn uitvoerin gen blijven waarderen. (Advertentie) Door instructie met nieuwe J I les wagens succes verzekerd Meldt nog beden aan! Van de zijde van de P.v.d.A. zendt men ons een verklaring, waarin afkeuring uitgesproken wordt over het feit, dat, hoewel alle politieke partijen waren over eengekomen, in het bijzonder de laatste dagen van de Goede Week niet te verstoren door verkie zingspropaganda, vanwege de K. V.P.-afdeling toch op Zaterdag middag met een geluidswagen werd gereden. De K.V.P.-propa- gandadienst deelt ons mede, dat men er van uitging, dat de af spraak niet meer gold voor Za terdag na 12 uur, wanneer im mers de Vasten officieel geëin digd is. Een kiezer (wiens naam bij ons bekend is) heeft zich op zijn beurt geergerd aan de propagan da, welke vanwege de K.N.P. bij de kerk werd gemaakt. Dat na de Paaseenheid in de kerk, bui ten de kerk katholieke verdeeld heid werd gedemonstreerd, vindt hij betreurenswaardig. Hij vindt het beste antwoord: morgen alle stemmen op lijst 2 van de K.V.P. ALKMAAR RKAFC 1—Grass- hoppers 20; Berdos 2RKAFC 2 2—7; SVW 2—RKAFC 3 0—1; LSVV 2—RKAFC 4 2—2. Junioren: Alw. Forward a—RKAFC a 3—3; RKAFC b—HSV b 7—0; Volendam c—RKAFC e 6—1; Volendam e—RKAFC d 0—10. Adspiranten: Hugo Boys bRKAFC d 1—5; RKAFC e—HSV c 3—1; RK AFC f—Vitesse b 1—6. Het vermoeden in de „AFC-er" geuit, is uitgekomen. Zelf werd de altijd lastige Grasshoppers-klip om zeild, terwijl DTS een kostbaar punt in Schagen moest laten. Bravo. Het tweede, met 10 man spelend, kraakte Berdos 2. Een goede inzet voor het Gouden Kruis! Het derde besloot de competitie met een 01 overwinning op SVW 2. Het vierde speelde gelijk tegen LSVV 3. In het juniorenkamp werden twee wedstrijden gewonnen, één gelijk gespeeld en één verloren. Vooral D behaalde een keurig resul taat. (010). D. en E haalden de volle winst binnen terwijl F de eer aan Vitesse moest laten, maar dat is heus geen schande. Al met al kunnen we, met uitzondering van het weer, op een goede Paas terugzien. Willen we erom denken dat deze week de trai ning van Dinsdagavond is verplaatst naar Woensdagavond? Supporter. VERKIEZINGEN BERGEN Voor vervoer van zieken en ouden van dagen naar de stembureaux, vervoege men zich tot de heer H. F. Bosch, Prinsesselaan 30. medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond (opge maakt te 10 tiur). RUSTIG WEER DE BILT, 20 April - Droog weer met overdrijvende wolkenvelden Zwakke tot matige wind tussen Noordoost en Noord. Weinig verandering in temperatuur. De vijf en twintigduizend is van daag gevallen op nr. 17741. In België is de socialist van Acker benoemd tot kabinetsformateur. Van Acker heeft de opdracht aan vaard. Vier personen, allen uit Am sterdam, zijn vannacht op de Rijksweg Den HaagAmsterdam om het leven gekomen bij een botsing van twee auto's in de buurt van Oegstgeest. Het m.s. „Sibajak" zal niet voor Woensdagmorgen half negen aan de Lloydkade te Rotterdam zijn, enige uren later dan aan vankelijk werd bericht. IIHIIIIIIIIIIIUIIllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllil Op 25 April a.s. hoopt onze lieve dochter en, zuster Zr. M. CHRISPINA (Ina Meyne) haar Eeuwige Gelofte af te leggen in het Moeder huis van de Eerw. Zus ters Ursulir-en te Bergen. Fam. Meyne Akersloot, April 1954 23 April a.s. hopen mijn geliefde ouders P. ZIJP A. ZIJP-KERSSENS hun 40 jarig huwelijks feest te vieren. De gezongen H. Mis ter hunner intentie is om i 9.30 uur. Hun dankbare zoon. P. J. Zijp Heiloo, April 1954 Rijksstraatweg 578 GEVRAAGD: Aankomend gelegenheid om zich in het bromfietsvak te be kwamen. Fa. SALM en HOLTHUIS, Kl. Noord 67-69, Hoorn. Tel. 4691 Gevraagd. Fa. H. v. d. KAMER, Huigbrouwerstraat 22 te Alkmaar. Tel. 2783. Gevraagd: 'n FLINKE WERKSTER voor 2 och tenden per week. Emmastr. 87, Alkmaar. Te koop: 30 bak 35'45, klasse SE. Gebr. J. VLAAR, Middenweg 36 H. Hugowaard. Te koop; 1 jarige met bijna alle R.P. lijs ten en een goed fok kende keurstamboek koe geb. 21-7-'44, gekalfd 23- 12-'53 en gedekt l-3-'54 met beste productie, wit- bedrijf. Adres: W. C. KOSTER, Schellinkhout 50, tel. K 2293—256. Kernslager is kwaliteitsslager

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3