GVAV velde VSV door een paar snelle dolkstoten KM! f nodigt Pellenaors uit als ploegleider MopkêtwtocM Paardencourses Mereveld en Duindigt Coen Zondag verraste in eindrush sprintélite Ajax en Be-Quick konden niet tot scoren komen Het doen en laten der eerste klassers Veiser aanval strandde op GVAV-'s dubbele-stopper VSV kwam te laat op temperatuur Wereldkampioenschap wielrennen Belgische ploeg voor de Ronde Dames-hockeyzege op Wales (2-0) Ronde van Veendam Otlenhros kwam half wiel tekort „Groningers speelden op 0 - 0 Ware stormloop hielp Ajax niet Holst gekozen in Davis-Cupploeg Pagina 6 Dingdag 20 April 1954 G.V.A.V., tot de tanden gewapend met strijdlust, heeft tegen V.S.V. een voor de Groningers bijzonder prettige score bereikt. De Velsenaren, gestart met de glimlach van de sterkere, kregen binnen de tien minuten twee slagen te verwerken, die lxen vol en verrassend troffen. V.S.V. heeft daarna alles gedaan om de 20 achterstand weg te werken, maar toen iedereen zich af ging vragen, hoelang G.V.A.V.'s dubbele stopper het nog zou houden, haalde een derde dolkstoot na de rust de Westelijken definitief neer. Een 30 zege, het leek werkelijk te schoon om waar te zijn. VSV, zonder Piet van der Kuil en linksback Schoon meende de tijd te hebben om rustig op temperatuur te komen. Het bleek een fatale misreke ning te zijn. GVAV bleek beslist meer haast te hebben om het scorebord 'n ander aanzien te geven. Daarom werd met geestdrift het strafschopgel' d van de Velsenaren opgezocht. Kunst, stopper Willy Hazeveld en Wey wer- f Advertentie) Er is vloei... en er is Mascotte- vloei. Om de verschillen daar tussen gaat het. Denk bij het kopen van Uw shag aan de 3 kwaliteitspunten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Héél wat belangrijker verschil punten dan de vier die er dit maal in de tekening zitten! den er beduusd van en toen Haze veld na 5 minuten misleid werd door een mistrap van Lacrois, kwam van Oosten voor het eerst oog in oog met doelman van der Wint te staan. Op het lage schot had deze tegenvallende keeper geen kijk. Juist toen VSV wat van de schrik leek te bekomen, was het alweer raak. Nu met een wel zeer ongebruikelijke voltreffer. GVAV's linksback Buist rukte met de bal aan zijn schoenen op tot even over de middellijn, van de Wint kuierde rustig naar voren om de te verwachten voorzet te onderscheppen maar werd direct daarop geslagen door een schot, dat als een granaat in de Velser touwen sloeg. Aan deze 20 achterstand wenste VSV iets te dven. Steyger (nog steeds een klassespeler) en Tielrooy ver stevigden de greep op het midden veld en daar GVAV zijn rechtshalf Drewes als tweede stopper naast Benninga liet opereren, waren de Velsenaren daar dan ook numeriek steeds in het voordeel. Tot aan de rust bleef VSV aanvallen, meest door het centrum. Daar hadden de Gro ningers echter juist hun sterkste troeven en zo was het geen wonder, dat het bij schoten van Belfroid (door Roffel gestopt) en midvoor Verswij- veren (hoog over) bleef. VSV's doelman van der Wint is hier de situatie niet meer meester hij een GVAV-aanval. Terwijl van Oosten achter de doelpaal) op een mogelijke kans wacht, zullen Wey en Hazeveld de zaak echter voor VSV klaren. VSV ging ook in de tweede helft aan het offensief voortborduren. De Grooth kreeg echter de eerste kans voor GVAV, in vrije positie knalde hij hard tegen van de Wint op. In tussen verzuimde VSV gevaarlijk te worden over de kwetsbaarste plek in de Groninger defensie, rechtsback AltingSr. Een vliegend schot van Belfroid overmeesterde, Roffel knap. VSV bleef maar komen, maar liep steeds weer te pletter op een opeen hoping van spelers. Een snelle Gro ninger uitval bracht VSV na 23 min. definitief op de knieën. Lacrois lan ceerde een pass naar de Grooth, die op zijn beurt van Oosten in staat stel de hoog in het Velser net te knallen. VSV strekte thans de wapens en mocht zelfs niet mopperen, toen Ha zeveld (te veel verwaarloosd) tegen de paal richtte en v. Oosten nog eens 'n vrije kans miste. Voor Thomas Ha zeveld was 't dit keer bepaald 'n pret tiger dag dan voor broer Willy, die de Velser kleuren nog steeds met succes verdedigt. IN RALLYE CANNES CANNES, 18 April. Drie equipes zijn gelijk geëindigd in de Rallye Soleil-Cannes. Het zijn MantzelHopfen (Duitsland) met D.K.W., HutchinsonBirket (Gr.- Bittannië) met Bentley en echt paar Ringgenberg (Zwitserland) met Porsche (0 strafpunten). De equipe GatsonidesGrail met Triumph kreeg 319 straf punten en bezette in de categorie serie sportwagens van 16002600 c.c. de zevende plaats. rolt plakt brandt De sportcommissie van de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft Kees Pellenaars uit genodigd als ploegleider te wil len fungeren van de beroeps- wegrenners bij de wereldkam pioenschappen, die dit jaar in Duitsland worden gehouden. Het ligt in <ie bedoeling, dat de ploeg door de sportcomimis- sie wordt samengesteld na over leg met Pellenaars te hebben gepleegd. Pellenaars heeft naar wij verder vernemen, de uitno diging van de sportcommissie in beginsel aanvaard. Over de de tails van de uitzending, het lo gies in Duitsland, de definitieve keuze en het programma van de wedstrijden, waaraan de candi- daten voor de profession al weg- De uitslagen van de draverijen op Mereveld luiden: Dokkum-prijs: X. Sir Spencer, W. H. Geersen, tijd 2.35.6, km tijd 1.37.3; 2. Speedy Lady, B. U. de Jong; 3. S. O.S., H. C. ten Hagen. Tot. w. f 1.10, pl. 1.10, gek. f 2.80; cov. f 2.60. Stavoren-prijs; 1. Nimble's Boy, C. L. E. van Wegen, 3.17.1; 1.33.9; 2. Ma- rum's Gregor, D. Lageweg; 3. Oehoe S, H. Slagter. Tot. w. f2.20; pl. f 1.90, f 16; gek. f6.20; cov. f20.50. Hardegarijp-prijs: 1. Rodney Hol- landia G. W. H. Geersen 2.45; 1.34.8; 2. Reyland, T. A. v.d. Veen; 3. Rosa B., W. Leeuwenkamp. Tot. w. f 1.90; pl. f 1.10, f 1.10, f 1.10; gek. f7.10; cov. f 4.30. Gorredijk-prijs: 1. Playsier, J. Wa genaar Jr. 2.35; 1.30.1; 2. Paul A., J. Hart; 3. Mary Reynolds, A. N. Vijn. Tot. w. f2.40; pl. f 1.70, f4.10, f3.10; gek. f4.90; cov. f 13.60. Gorredijk-prijs: 2e serie: 1. On of Eve, W. J. A. van Schijndel 2.37.1; I.30.3; 2. Pirette, B. U. de Jong; 3. Op- veger, C. Swart. Tot. w. f7.80; pl. f 1.70, f 1.60, f 1.40; gek. f24.50; cov. f 3.50. Gorredijk-prijs: finale: 1. Playsier, J. Wagenaar Jr., 2.35; 1.29.5; 2. Pirette B. U. de Jong; 3. Mary Reynolds, A. N. Vijn. Tot. w. f 2.30; pl. f 1.40, f 1.40, f 2.10; gek. f 4.40; cov. f 3.90. Bolsward-prijs: 1. Roek S. W. H. Geersen, 3.10.9; 1.33.6; 2. Roi de Cinq Mille, P. Heynen; 3. Quelle Veine, J. T. de Graaf. Tot. w. f 2.10; pl. f 1.30, f 1.70, f2.10; gek. f5.10; cov. f4.50. Beetsterzwaag-prijs: 1. Our Volann J. van Leeuwen Jr. 3.22.3; 1.30.4; 2. Marry Simons, J. Hart; 3. Nico the Saint, T. A. v.d. Veen. Tot. w. f 4.20; pl. f 1.70, f 4.30, f 2.20; gek. f 37.60; cov. f 15.70. Oranjewoud-prijs: 1. Leo Axkit, J. Wagenaar; 2. Nemetor B., B. de Jong; 3. Louis Fh., J. Hart. Tot. w. f 86.20; pl. f 7.60, f 10.60, f 3.80; gek. f 60; cov. f 2.80. Totale omzet f 81.335. Courses Duindigt. De uitslagen van de draverijen op Duindigt luiden; Guy Hanover-prijs: Sorento, N. J. Bloemsaat, tijd. 2.18.4; km. tijd 1.29.9; 2. Reyland, T. A. v.d. Veen; 3. Sir Messidor, W. H. Geersen. Tot. w. f3.80; pl. f 1.50, f2.30, f 1.60; gek. f4.30 cov. f 7.80. Gonny D-prijs: 1. Marijke L. J. van Harlingen, 3.00; 1.25; 2. Mr. Fried, W. Brouwer; 3. Pelikaan S., R. Bosma. Tot. w. f2.50; pl. f 1.40, f 1.60, f 1.50; gek. f3.80; cov. f 5.70. Geertje V-prijs: 1. Roi d'Or, W. H. Geersen, 3.07.2; 1.29.1; 2. Queen Bon nie, T. Slikker; 3. Rina V. J.P. Assen delft. Tot. w. f3; pl. f 1.30. f 1.30, f 1.20; gek. f 10.70; cov. f4.10. Graaf Norbert G-prijs: 1. Peter Arion, N. J. Bloemsaat, 3.06.5; 1.28.9; 2. Pirette, B. U. de Jong; 3. Quant a Moi, M. Vergay. Tot. w. f 14.60; pl. f3.80, f2.90, f3.90; gek. f9.30; cov. f 5.60. Gregor Axworthy-prijs: 1. Playsier J. Wagenaar Jr. 3.02.6; 1.26.1; 2. Ro land, P. A. Strooper; 3. Queen Bess. Tot. w. f3.10; pl. f 1.40, f 1.60, f 1.30; gek. f 5.40; cov. f 6.30. Georges Wilkes-prijs: 1. Brin d' Amour 4, W. H. Geersen, 2.58.2; 1.24.1; 2. Narciso Gregor, J. Wagenaar Jr., 3. Nellie Gregor, T. A. v.d. Veen. Tot. w. f3.90; pl. f 1.50, fl.70, f 1.50; gek. 10.70; cov. f 4.70. Totalisator-omzet f 106.760. Engelse hockeyzege op Denemarken FOLKESTONE. 17 April. De landenwedstrijd hockey tussen Engeland en Denemarken (he ren) is geëindigd met een 50 overwinning van Engeland. De ruststand- was 40. ploeg zullen deelnemen, zullen besprekingen worden gevoerd tussen de chef d'equipe, die nog door KNWU moet worden aan gewezen en Pellenaars. Deze be sprekingen, die gezien de samen werking welke er thans bestaat tussen de sportcommissie ener zijds en Pellenaars anderzijds ten aanzien van de Nederlandse ver tegenwoordiging in internatio nale ronden,wel tot een bevre digend resultaat -.uilen leiden. Heit ligt in de bedoeling, dat een delegatie van de sportcom missie op 13 Mei a.s. naar Duits land zal gaan voor het treffen van voorbereidende maatregelen inzake de uitzending van de Ne derlandse ploeg naar de wereld kampioenschappen Pellenaars heeft een uitnodiging van die sipoiitcoimmissie ontvangen om met de delegatie van de sport commissie mee naar Duitsland te gaan. AMSTERDAM 17 April De Belgische wielerploeg, die aan de Ronde van Nederland zal deel nemen is als volgit samenge steld: Marcel Hendricks, Frans Gielen, Karei Bergmans, Leon van Dalen, Josef Marien, Julien Pascal, Edgard Sorgeloos. Reser ve: Sjef Plas. Als ploegleider zal Sjef van der Sompel optreden. In de Luxemburgse ploeg is Gaul vervangen door Edy Hein. In de Duitse ploeg werd abusievelijk vermeld P. Valent. Dit moet zijn Valentin Petri. Het Nederlands dameshockey- elftal heeft op Klein Zwitserland te Den Haag een verdiende 20 overwinning behaald op het elf tal van Wales. In de ijzige pooiwind demon streerden de Nederlandse dames een overtuigend en constant overwicht, dat met twee doel punten in de eerste helft beide van mej Blekemoien op eigenlijk söhrale wijze werd gehonoreerd. Hoewel er van groot krachts verschil sprake was, kunnen wij over de kwaliteit van het Neder landse spel toch niet juichen. Vergeleken bij de ploeg van en kele jaren geleden is het elftal sterk achteruit gegaan. Zowel in technisch opzicht als wat snelheid betreft komen de Nederlandse speelsters veel texort bij ianden als Engeland, Zuid-Afrika en Australië. i?? Dat het voetbalpeil in ons land voor verbetering vatbaar is, wisten wij, maar wat wij Zondagmiddag op het Ajax-ter- rein zagen, was wel treurig. Ajax heeft daar 80 minuten storm gelopen op de Groninger defensie en kon niet tot sporen komen Dat is dan uitstekend van Be Quick en slecht van Ajax zult U zeggen. Toch niet want Be Quick startte ,met, schrikt U niet lezers, négen man in de verdedi ging en twee in de aanval. Er was voor de Amsterdammers geen doorkomen aai) daar men soms met 10 Groningers en 7 Amsterdammers in het schopgebled stond. Alleen Ol- denstam stond nog voor, nou ja voormet de Ajax-backs, Bouwens en Boskamp alsmede Krist op de middenlijn en soms zeven a acht- meter op eigen helft. Zie daar het spelbeeld van de gehele wedstrijd- Het was te verwachten dat Be Quick zich niet zo maar voet stoots zou overgeven. Hiervoor haalde men Lugthart geheel in de defensie terug en gaf het linkeraanvalsblok volkomen prijs, maar wist tevens dat over rechts van Amsterdamse zijde de meeste aanvallen werden opge- bouwd. En dit bleek dan ook hei. geval maar Leezer de Ajax- rechtsbuiten hield de ballen veel te lang bij zich om gevaar lijk te worden voor Lugthart c.s Toch kwam er bijna een goal voor de Amsterdammers toen Huis uit moeilijke positie hard in knalde maar doelman Perdock schitterend reageerde. Met een fraaie zweefduik stopte de Gro ninger doelman de bal schitte rend. En hier zouden we ons verslag over de eerste helft kun nen eindigen want het was een tonig om te zien hoe de Ajax- aanval steeds maar weer vrij liep met de bal, maar in het doelgebied werd opgevangen met doelgebied werd opgevangen door negen Groningers. En royaal dat men achter was bij Be Quick maar liefst negen corners eaf men weg en 31 ingooiballen. „Nu krijgt Be Quick wind mee en nu gaan ze op winst spe len, was de algemene opinie", maar MEN had het al weer mis want alles bleef hij het oude en Be Quick speelde zuiver op 00. Het spel werd harder en voor al Theo de Groot „nam" nog wel eens een oud-clubgenoot van hem, doch achter werd het ook harder en Be Quick mocht van geluk spreken toen de scheids rechter schijnbaar in een mil de bui een zuivere penalty weg wuifde Lugthart had name lijk de doorgebroken Michels unfair ten val gebracht, doch het appèl werd afgewezen. Even later onthield de arbiter op Coen Zondag, het vorige jaar nog nieuweling, heeft gistermid dag te Veendam zijn visitekaartje aan de élite van de Nederlandse amateurs geoffreerd. Het moest tot ongeveer twin tig ronden voor het einde duren, voordat er daar in „Veendam- plan-Zuid" wat leven in de brou werij kwam. Tot zover was het zeker geen doodse wedstrijd, want er werd stevig aan getrok ken en het tempo lag steeds om en nabij de veertig kilometer. Maar er werd geen zier initiatief aan de dag gelegd. De renners schenen er vrede mee te hebben gezamenlijk zo hard mogelijk rond te tollen. En ieder ging schermutselingen angstvallig uit de weg. Dat werd echter anders toen een lange, onbekende ama teur zijn schrale benen wat har der ging rondmalen, waardoor er tussen hem en het peleton plot seling een gat viel van honderd meter. Nog voor men had kunnen uitvissen wie deze vermetele on bekende was, wiens naam zelfs niet in het programma voorkwam (later bleek, dat hij Pos heette en uit Vreeland kwam), werd in het peleton groot alarm geslageA Daar kwamen ze, in groepjes van vijf en vier, de mannen, die hun zinnen op deze ronde van Veen dam hadden gezet; Snijders en Ottenbros, glorieuze winnaars van vorige Veendammer wielerron den, de felle Arnhemmer Tim mermans, de Hagenaars Van Put ten en Brunschot, de Amsterdam mer Jacobs, de Voortsnaar Wage naar en.... de beide zeer stevig rijdende noordelingen Coen Zon dag en Frans Scheuneman. En daar kwam zowaar ook nog de altijd gevaarlijke Beverwijker Jan Hofland in paniek naar vo ren gestormd. De Amsterdammer Schouten hijgend, maar vasthou dend aan zijn wiel. Deze rush van Hofland was opmerkelijk, omdat de Beverwijker tot dusver aan de staart van het peleton had ge hangen en een enkel onbe tekenend stuntje daargelaten nog niets had laten zien. Maar nu kwam hij dan toch, met een sprong van grote allure. Het resultaat van al deze plot seling hoog oplaaiende activiteit In Amsterdam is op Tweede Paasdag de voetbalwedstrijd AjaxBe Quick gespeeld, welke strijd in een gelijkspel 00 eindigde. Een aanval op het doel van de Groningers: v.l.n.r. Duit (BQ); doelverde- diger Perdok (BQ), die over Ditmeijer van Ajax heentui- melt en rechts Kuipers (BQ). nieuw de Amsterdammers een penalty toen midvoor Ditmeyer door drie man tegelijk tegen de grond werd gewerkt in het doel gebied. Het hielp niet of Krist in de laatste minuten mee naar voren ging. Wel werd het span nend toen de bal in een kluwen van dertig benen verdween en er hoog weer uitspatte waarna Perdock miste en er opnieuw een schermutseling begon. Geluk kig blies scheidsrechter Stouten- huis uit Schiedam spoedig het einde en verlieten de Groningers dolgelukkig met hun moeilijk doch eerlijk gezegd niet ver diend puntje het veld. Nu het zeker is dat Van Swol wegenis zijn schouderblessure geen deel zal kunnen uitmaken van de Nederlandse Daviscup- ploeg. heeft de keuzecommissie van de KNLTB besloten Holst in zijn plaats voor het team op te geven. De ploeg zal dus bestaan uit Dehnert, Krijt, Van Meegeren en Holst. Uit dit viertal zal na de oefenwedstrijd, welke Vrijdag 23, Zaterdag 24 en Zondag 25 April tegen Brazilië wordt gespeeld, de definitieve ploeg voor de wedstrijd in de eerste ronde te gen Spanje (30 April en 1 en 2 Mei) worden samengesteld. Tij dens de oefenwedstrijden, die Zondag in Le'idsendam werden gehouden toonde Krijt in zijn partij tegen Van Meegeren de sterkste man van het ogenblik te zijn. Maar indien men bedenkt, hoe slecht de lichaamsteohniek van deze speler is, is het duide lijk hoe het met het Nederlandse top-tennis 'is gesteld. was, dat zich een kopgroep van genoemde twaalf renners vormde. Dit twaalftal hield het tempo zo hoog. dat het ettelijke seconden eerder dan het onder leiding van de noordelijke Jurrie Huisman, Piet Kruger, Melle van Dekken, Johan Tebbens, Willy Reintke en Sjabbe Hoving werkend peleton de bel voor de laatste ronde hoor de, zodat het zich in alle rust kon prepareren op de beslissende eindsprint. Die sprint werd vroeg ingezet. Want de noordelingen wilden dat zo. Scheuneman zette de sprint echter te vroeg in en viel tenug. Coen Zondag „timede" beter. Op 250 meter demarreerde hij, schoot als eerste de laatste bocht in en demarreerde bij het uitkomen daarvan opnieuw. Zo machtig zet te hij zijn spurt op het laatste rechte eind door. dat rappere sprinters als Ottenlbros en Tim mermans wel naast hem, maar niet langs hem konden komen. Met een half wiel voorsprong op de Alkmaarse pedaleur sprong Coen Zondag juichend als eerste over de eindstreep. De uitslag was:: 1. C. Zondag, Delfzijl, 80 km in 1 uur 55 min. 14.7 sec.; 2. J. Ottenbros. Alk maar; 3. T. Timmermans, Arn hem; 4. J. Hofland, Beverwijk; 5. H. H. Schouten, Amsterdam; 6. J. van Putten, Den Haag; 7. W. Snijders, Halfweg; 8. C. M. Jacobs. Amsterdam; 9. W. Brun schot, Den Haag: 10. J. Pos, Vree land; 11. A. Wagenaar. Voorst; 12. F. Scheuneman, Veendam. De nieuwelingen Ook bij de nieuwelingen kwa men de noordelijke renners uit stekend voor de dag, al moesten zij de overwinning laten aan de rappe Ton Markus uit Halfweg, die in de eindsprint ongenaakbaar was. De tweede plaats was ech ter voor v. d. Veen uit Augusti- nusga en wanneer er een „suiker premie" zou zijn geweest, zou die ongetwijfeld in handen zijn ge vallen van de voortreffelijk rij dende Henk Nijdam uit Eelder- wolde. Ook Edi Jongstra, Henk Laphor en Koos Croes brachten het in deze wedstrijd tot goede plaatsen. De uitslag was hier: 1. T. Mar kus, Halfweg, 40 km in 56 min. 37.3 sec.; 2. G. H. van der Veen, Augustinusga; 3. J. Seheermeijer, Amsterdam; 4. Nijdam, Eelder- wolde; 5. Jongstra, Hoogeveen; 6. J. van Os. Amsterdam; 7. A. Koning. Oldemarfct; 8. H. Laphor, Veendam; 9. J. C. Croes, Hoog kerk. In de eerste klasse A is het voor N.E.C. een beste dag geworden. De Nijmegenaren boekten zelf een verrassende 30 zege op leider Haarlem en bovendien kwam no. twee van de ranglijst Ajax niet verder dan een 00 gelijk spel tegen Be Quick. D.W.S dat met liefst 51 in Almelo van Heracles won, krijgt nu zelfs ook weer een kansje. Overigens bleek Haarlem in Nijmegen technisch wel bekwamer, N.E.C. stelde daar een flink portie enthousiasme tegenover. Willemee gaf N.E.C. een 10 voorsprong en in de laatste minuut voor de rust zorgde Bosch voor 20. Wat Haarlem ook deed, tot doelpunten kwamen de Haarlemmers niet en toen Meijers halverwege de twee<ie helft de stand op 30 bracht, was de strijd beslist. Heracles had tegen D.W.S., vooral defensief, een volslagen off day. Daardoor konden Kil en Vonboff de Amsterdammers voor de rust een 20 voorsprong geven. Koevoets, Vonhoff en Kil voegden daar in de tweede helft nog drie doelpunten aan toe, waarna Pezie de eer redde Stormvogels had aan één doelpunt voldoende om Ensch. Boys met 10 te kloppen. De treffer kwam tien min. na het begin door Freeriks. R.CH. verzuimde andermaal de kans om wat van de achterstand op Be Quick en Zwolse Boys in te lopen. Tegen de Zwollenaren werd het slechts een 11 gelijk spel. Wagenin- gen was in de eerste helft sterker dan Elinkwijk en nam door Knevel de leiding. In een gelijk opgaande tweede helft doel puntte van Drumt kort voor het einde nogmaals voor Wageningen. In 1 B verspeelde D.O.S. een punt aan fanatiek Go Ahead, maar het werd voor de Utrechtenaren toch nog een plezierige dag daar zowel V.S.V. (30 tegen G.V.A.V.) en Blauw Wit (41 tegen Heerenveen) royaal sneuvelden. D.O.S. kwam in de tweede helft tegen Go Ahead door een doelpunt van Kolkman zelfs met 01 achter te staan. Eerst uit een strafschop gelukte het Temming tenminste nog een punt in Utrecht .te houden. De Volewijokers behield een klein kansje op de titel door A.G.O.V.V. met 42 te kloppen. A.G.O.V.V. nam door invaller de Boer (voor Hanskamp) de leiding, maar Weening zorgde voor een 11 ruststand. Na de rust gaf van Alphen de Amsterdammers de leiding, maar nogmaals werd het gelijk. Door een tweede doelpunt van de Boer. In het laatste kwartier bezorgde Schenkel met twee goede doelpunten de Volewijckers de overwinning 42. De staartgroep roerde zich heftig. G.V.A.V. en Heerenveen won nen zoals gezegd royaal van steerker geachte tegenstanders en ook het 11 gelijke spel van Sneek en E.D.O. was een mee vallertje voor de Noordelijken. Zij hadden dit echter ook nodig, want 't Gooi behaalde met een totaal gewijzigde ploeg een 10 zege op Rigtersbleek. De Hilversummers hadden na lange jaren Mosterd vervangen en het enige doelpunt werd vijf minuten na de rust door Poort gescoord. Toen Trooster bij Rigtersbleek uit viel, hielden de aanvallen van de Twentenaren weinig gevaar meer in. Enschede is nu samen met het Gooi op de laatste plaatsen gekomen, hoewel het 11 gelijke spel tegen Vitesse op zichzelf nog niet zo onverdienstelijk was. De Arnhemmers waren voor de rust sterker en drukten dit uit in een doelpunt van Eddie Hendriks. Na de rust maakte Jansen in een periode van Enschede overwicht verdiend gelijk. EERSTE KLASSE A EERSTE KLASSE C Alax 21 12 7 2 31 v.v.v. 21 10 10 1 30 Haarlem 20 13 4 3 30 Sparta 21 13 3 5 29 N.E.C. 20 10 9 1 29 P.S.V. 21 12 4 5 28 D.W.S. 20 11 5 4 27 Emma 21 10 7 4 27 Stormvogels 21 10 5 6 25 S.V.V. 21 10 4 7 24 Wageningen 21 7 8 6 22 N.A.C. 21 9 3 9 21 Leeuwarden 20 8 3 9 19 B.V.V. 21 8 4 9 20 Ensch. Boys 21 5 9 7 19 Sittardia 21 8 4 9 20 Heracles 21 6 5 10 17 Bleijerheide 21 7 6 8 20 Elinkwijk 20 6 5 9 17 Xerxes 21 7 5 9 19 Zwolse Boys 21 6 5 10 17 Brabantia 21 5 6 10 16 Be Quick 21 4 7 10 15 Longa 20 6 3 11 15 Oosterparkers 20 3 4 13 10 V.V.H. 16 20 5 4 11 14 R.C.H. 21 1 8 12 10 H.B.S. 21 3 3 15 9 EERSTE KLASSE B EERSTE KLASSE D D.O.S. 21 12 5 4 29 Eindhoven 21 16 3 2 35 V.S.V 21 13 2 6 28 Willem II 20 15 1 4 31 Blauw Wit 21 10 5 6 25 Hermes D.V.S. 20 13 3 4 29 Volewijckers 21 9 7 5 25 E.B.O.H. 21 11 4 6 26 E.D.O. 21 7 8 6 22 Excelsior 21 8 6 7 22 Go Ahead 21 7 8 6 22 Feijenoord 21 9 3 9 21 A.G.O.V.V. 20 8 3 9 19 N.O.A.D. 21 7 7 7 21 Vitesse 19 4 10 5 18 Juliana 21 8 3 10 19 Rigtersbleek 20 8 2 10 18 M.V.V. 21 9 1 11 19 Heerenveen 21 6 6 9 18 Limburgia 21 7 3 11 17 G.VA.V 20 5 7 8 17 A.D.O. 19 7 2 10 16 Sneek 20 6 5 9 17 R.B.C. 21 5 5 11 15 Enschede 21 4 7 10 15 Maurits 20 2 5 13 9 t Gooi 21 5 5 11 15 D.H.C. 20 2 4 14 8

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 6