Beurs Films van de week 8-Octoberfeest 't teken van de stadsfeesten Alkmaar op de breuklijn van het kaasfestijn Centrale stierenkeuring te Alkmaar openbarT verkoping openbare verkoping e Beurs Vier nieuwe bestuursleden jmi Sfruys HOHNER MONDORGELS s|i8itsiSi* Ka jotters verlengen Fancy-fair Bus en Heynis de kanspaarden Daders roofoverval Midden- Beemster gearresteerd AGENDA Een heitje voor een karweitje Buitenlanders rond één stapeltje kaas Districtsdag N. K. j. B. STAVENUITER j. c. M. DE WILD fe Heiloo rijf in Delft heeft een wisselend verloop ge- bedrijfsbezetting. De i kwamen minder re- unnen dan in 1952. De ide daling van de staal- :eft de staalfabriek te am niet onaangetast de marge tussen kost je opbrengst van som- Jucten zelfs in sterke 'gebracht. de voortdurende wisse- rtandigheden op econo- politiek terrein, voor export, is het uiterst /oorspeilingen zelfs abije toekomst te meldt de directie, dat de thans verstreken 'an 1954 de bedrijfsbe- vredigend is geweest. V OLIE VAST, ILEVER LAGER IDAM, 23 April De van het Unilevercon- ;isteravond bekend ge- aar een stimulans voor ormden zij niet. Velen enals bij Kon. Olie en een extraatje gerekend van een bonusaandeel, er niets gezegd is en nd beperkt blijft tot vorig jaar in uitzicht 1 procent, hadden de [e overhand en liep de 2 punten achteruit tot iet telefonisch avond- in gisteren is zelfs J. Geheel anders was i met Kon. Olie- Dit eerde gunstig op de oubliceerde kwartaal- de Shell en avanceerde rnten tot 460. Philips •vast op 292, maar liep :h achteruit tot 289, h nog een koerswinst punt betekent. A.K.U. teeds weinig van zich e koers handhaafde /z. Vooir de incourante was de belangstelling De activiteit had ook veel te betekenen, week heeft de dage- ït slechts circa f2,5 3or de aandelen bè- le scheepvaarfcafdeling ure niet veel om het 'en de koersmutaties ïeepvaaa-tunie opende r, maar wist zich vrij- te herstellen Rotter- d boekte een puntje ■ultures hadden even- ninteressant verloop, laamste soorten deden fiizigingen van bete- Staatsfondsen stil en eranderd. alleen de mg verbeterde een ms Nederlandse Cre- rden vandaag voor 't ndeld op f25,50; dit te prijs sinds vorige rdag. met de handel Amerikanen stil. •ber 38b 38'/, 126 125% Vico" 23", 26b 44*/s 44'/» Jbber 49 48b 2ult 40% 41'/j Rub 65 65% a Lijn 148 147% Paket 135Vs 135 132% 133 131 132 Lloyd 135 136 rt Unie 137% 135 van i85 185 rland 1471/5 147 VVL*1247« 124» 55Vi 57 ?r Unie 72% 72% :t 19.% 19 116% 117 95% 96' i 177% 177% spoor A A I&B A Organ A NBvA NBvA cv A H. MIJ A Schum. A A Pont A atio Teves se HV St Co. Explor. Expl.M lorneo Sigend aart iann e. co A C My Tab d Tab Pat Oliep C Heyn chv Expi en H Sab r 1691 169'/, 197%e 100'/, 115 214 151'/, 125 146 167 185»/, 69'/, 127% 98V? 39'/, 41 163 138 165'/, 168 199% 70% 101 116 216 150% 123 146 168 183 69 128 97'/, 39'/, 42 162'/, 137'/, 12T* 70 71Vi 174 172% 69 69'4 43' 1 34'4 1001 1.97 193 189 271% 270% 75A 119% 75", 99' 119% ■heer". auwelijks de hoorn m Al binnenkwam, adres!" juichte hij. omp bij Santa Mo- :e?" t niet", mompelde iteld. „Ze is waar elopen, toen ze een "en. Als ik jou was, aar naar huis. Ik vat rondhangen nu van overtuigd )or te pakken te 7 geen andere con- dan dat de moor aar zenuwen heen genoeg gezond ver niet blindelings in e lopen. 1 tijdlang besluite- beide telefoontoe- hetzelfde ogenblik side te rinkelen, lelijk woord, rechtse toestel en iter hoorde hij In- s: Casey, met het hebben nu al van iffrouw. Alleen zij oog Ik breek je af. de de verbinding uit en nam de op. Zijn zenuwen sn en het zweet voorhoofd toen hij Wordt vervolgd). Zaterdag 24 April 1954 Pagina 3 ALKMAAR De Alkmaarse Ontzetvereniging zal dit jaar twee maal van zich doen horen; niet alleen in October, wanneer men het jaarlijkse Ontzetfeest op bijzondere wijze wil vieren in het teken van Alkmaar 700 Jaar Stad, doch ook in de volgende maand, in Mei, wanneer in 't Gulden Vlies een serie avonden zal worden georgani seerd, waarop alleen voor leden van de Ontzetvereniging een grandioze revue zal worden opgevoerd, waaraan tal van plaatselijke verenigingen op het gebied van vermaak en ontspanning met haar beste krachten zullen medewerken. Deze 8-October-revue, waaraan bekende figuren als Guus Ver hoeven, Piet Cloeck, Piet Kroon en Hed de Vries medewerken, zal 22 tafrelen tellen, met een schit terende finale, welke in het te ken zal staan van het deze zomer te vieren stadsfeest. Het minia tuurstadje, dat op het Canada plein zal worden gebouwd, zal dan in nog kleiner bestek verrij zen op het toneel van 't Gulden Vlies en de fine-fleur van de Alkmaarse amateurs en klein- kunst-artisten, zal daar met een steeds stijgende climax in een grootse finale de revue besluiten. Het organiseren van dergelijke amusementsavonden is echter niet het doel van de 8-October- vereniging; maar het is een bit tere noodzaak geworden. Immers het organiseren van een Ontzet- feest kost veel geld, vooral in het jaar, waarin de stad haar 700- jarig bestaan viert en waarin men op bijzondere wijze voor de dag wil komen. Vorige jaren putte de Ontzetvereniging voor een groot deel uit de kermis, die tijdens het 8-Octaberfeest op het Canadaplein, en Paardenmarkt werd gehouden; maar ditmaal is de Augustuskermis naar deze eerste Octoberdagen verschoven, hetgeen de gemeente belangrijk aan inkomsten zal schelen; toch hoopt de Ontzetvereniging nog een graantje mee te pikken uit deze kermis-opbrengst, om de grote kosten te kunnen bestrij den van de 8-Octoberviering van dit jaar. Maar eerst wil het be stuur op andere wijze trachten zijn inkomsten te vermeerderen. De feesten vergden vorig jaar ruim vier en een half duizend gulden, terwijl aan contributie slechts een goede f 2.500 werd ontvangen. Dat is niet veel, maar dat is geen wonder want van de ruim veertigduizend Alkmaar- ders zijn er nog geen 2000 lid van deze zo bij uitstek Alkmaar se vereniging; dat wil zeggen, dat op elke vijf gezinnen nauwe lijks 1 persoon lid is van de 8- Octobervereniging. Om het ledental te doen stij gen, gaat men nu, zoals in bet verleden al meer met succes ge schied is, een serie revue-avon den geven, en wel in de week van 10 tot 15 Mei; voorlopig zijn vier avonden gepland, waarvoor elk lid slechts twee plaatsen kan kopen. Als alle leden deze revue, die beslist de moeite waard zal zijn, gaan zien, zal het storm lo pen; doch niemand behoeft te leurgesteld te worden, want er worden enkele avonden in re serve gehouden. De entree die dus ook door de leden betaald wordt is zeer ZATERDAG 24 APRIL 'T GULDEN VLIES: Alex de Haas met „Salon des Va- riété's" 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Toneelavond Rolieg, 8 uur. VALKS LUNCHROOM: Mu ziekavond Wim Haanraads 8 uur. AULA GYMNASIUM: „De jeugd exposeert". Bioscopen: HARMONIE: „De Blauwe Gardenia", 18 jaar 7 en 9.30 uur. VICTORIA: „Het mysterie van de nacht", 18 jaar, 7 en 9.30 uur. CINEMA AMERICAIN: „Een vrouw wist te veel". REX: „Puntje en Anton" a.l. 2.30, 7 en 9.30 uur. ZONDAG 25 APfelL 'T GULDEN VLIES: R.K. Danscomité, 8 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK Dansorkest Tonny Bakke- nes, 7.30 uur. BIOSCOPEN: Als Zaterdag. Voorstellingen 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. MAANDAG 26 APRIL ,T GULDEN VLIES: Ruys- ensemble met „Escapade", 4e Abonnementsvoorstel ling serie B. WAPEN VAN HEEMSKERK Bijeenkomst Automobiel- teohnische Club, 8 uur. Feestavond Ned. Biljart bond, 8 uur. BIOSCOPEN: Als Zaterdag. Voorstellingen 8 uur. Rex ook om 2.30 uur. Doktersdiensten: Alkmaar: Dr. J. Degenaar, Emmastraat 95, tel. 2310. R.K. Westerkamp Emme- straat 93, tel. 4357. Heiloo, Limmen Akersloot: C. A. van Hoolwerf, van Aostastraat 15, tel. 3887. De Rijp, Beemster en Schermer: J. C. D. van Maanen De Rijp, telefoon K 2997-355. Apothekersdiensten Hartong van Ark, Lange- straat 1. RETRAITEHUIS BERGEN: 11 tot 14 Mei Dames Mid denstand. Waterstanden: Zondag: Hoog water 10.10 uur en 23.00 u. Laag wa ter 4.10 u. en 17.00 uur. Maandag: Hoog water 11.00 uur. Laag water 4.55 uur en 18.05 uur. schappelijk; alleen op de slot- avond, die een bijzondere attrac tie zal bieden, zal de entree een paar kwartjes hoger zijn. Zoals gezegd, zullen verschil lende verenigingen haar beste krachten inschakelen; het geheel wordt aan elkaar gevlochten door schetsen en black outs, waarvoor de heren Hed de Vries, Piet Cloeck en Piet Kroon een geheel nieuwe tekst schreven. Het programma van het geheel zal dus origineel en attractief zijn, terwijl aan de finale bij zondere aandacht wordt besteed. Het aantal medewerkenden is de honderd overschreden en aan dé cors en costumes, zullen kosten noch moeite gespaard worden. Op elke avond krijgen de be zoekers bovendien nog de kans, om voor één dubbeltje (wat krijgt men tegenwoordig voor 'n dubbeltje?) een aardig ding b.v. fototoestel of een regenjas in de wacht te slepen. Er wordt dus niets nagelaten, om deze revue-avonden attractief te maken. Moge het doel: min stens een verdubbeling van het aantal leden van de Ontzetver eniging hiermee bereikt worden. Nieuwe bestuursleden Deze plannen werden gister avond meegedeeld op de jaarver gadering van de 8-Octofoervereni- ging, welke door slechts 9 leden (waaronder nog twee verslagge vers) bezocht was. De voorzitter herdacht na opening het overle den bestuurslid, de heer G. Grondsma, die hij schetste als 'n bijzondere persoonlijkheid, die zich ook tot de 8-Oetobervereni- ging bijzonder voelde aangetrok ken. Blijkens het financieel verslag van de penningmeester, de heer Hartong van Ark, dat sloot in ontvangst en uitgaaf op f 4.590,35 is er nog f 1.737,53 in kas, terwijl het ledental 1 Jan. j.l. 1837 be droeg ,v.j. 2009). In de drie vacatures, n.l. van de heren G. Grondsma, Mr. A. J. M. Leesberg sr en P. Cloeck werden bij acclamatie, op voor stel van het bestuur, resp. geko zen de heren A. J. C. Huisman, A. Leesberg jr. en Hed de Vries. De lieer C. J. Mol werd herko zen. De heren Leesberg en Cloeck, die resp. 30 en 17 jaren deel van liet bestuur hadden uitgemaakt, stelden zich niet herkiesbaar; zij werden, na woorden van waar dering door de voorzitter, tot ereleden benoemd. De heren H. Huibers en J. Smit werden in de financiële commissie gekozen. De plannen voor 8 October werden nog even aangeroerd, doch konden nog geen vaste vorm vinden, alvorens men weet, hoe het zal gaan met de finan ciën. De voorzitter Mr. A. de Lange sprak in verband hiermee een opwekkend woord tot de Alkmaarders, om door hun lid maatschap a raison van één daal der de viering mede mogelijk te maken; hij hoopte ook op de me dewerking van het gemeentebe stuur. Trekking A.F.C.-loterij ALKMAAR. Ten overstaan van de politie heeft Donderdag avond in het Ka j ottershuis de trekking plaats gehad van de A.F.C.-loterij. De eerste prijs, een radiotoestel, of reis naar Duits land, is gevallen op lot no. 1763. De volgende nummers vielen eveneens onder de prijzen (res pectievelijk tweede tot en met de twaalfde prijs): 1570, 2407, 2036, 2.17155. 2619.. 740, 1798. 721, 2077 en 2095. De prijzen kunnen vanaf Dins dag afgehaald worden bij de fir ma Otto van Os. Laat, Alkmaar. f Advertentie) De verkenners in Heiloo hebben hun heitjesactie opgesierd met een echte tent en ze hebben daarin een echt zuidelijk bedrijf gevestigd. Voor een enkel heitje poetsen zij uw schoe nen glimmend als spiegels. Een van onze redacteuren heeft dat ondervonden. Hierboven ziet ge hem onder de borstel. Jn ieder liuió een WASMACHINE van Hoogstraat 8 Alkmaar ALKMAAR De mens is een kalenderganger. Alhoewel de Lente al een maand lang geboekt staat, veegt nog steeds een gure Noorder- wind door de straten, maar dit kan niemand ervan weerhouden de illusie van de komende zomer hoog te houden. Alkmaar staat daar door op de breuklijn en heeft iets tussen het servet en het tafel laken, Men wil Lente, maar er is geen Lente; men wil kaasmarkt, maar er is geen kaasmarkt. Maar in tussen staan honderden vreem delingen voettrappelend op de vlakte rond de Waag en wachten op de trompetten, die straks komen zullen en proeven kaas, die door beleefde dames wordt verkocht en staren verbaasd naar het ene stapeltje „Alkmaarse" dat op een verlaten berrie ligt te soezen. Dat ene stapeltje houdt de Alk maarse traditie hoog; want men moet de illusie handhaven, en de vreemdelingen niet teleurstellen. Men is de tijd vooruit, tot in de boezem van de kaasmarkt. De Fransen, Amerikanen, Duitsers, Zwitsers, Engelsen en Spanjaar den grijpen naar hun zomerkle ren, want tenslotte IS er Lente en dat die kaasmarkt alleen maar vertegenwoordigd wordt door één enkel stapeltje en twee A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Het eerste zal Zondag van een weldadige rust genieten om zich voor te berei den op de laatste wedstrijden. Het tweede kan zodoende op volle oorlogsstrekte. Limmen II een warme ontvangst bereiden voor het Gouden Kruis, aanvang 2.30 uur op de Westerweg. Het derde mag proberen Ber- dos I het leven zuur te maken, in Bergen nog wel, aanvang 2.30 uur, eveneens voor 't Gouden Kruis. Het vierde doet z'n best Fo resters 3 wat steviger op de on derste plaats te nagelen, aanvang 4.30 uur, in Heiloo. De junioren komen allen bin nen de lijnen. A gaat bij Volen- dam op bezoek. Zet 'rri op! B ontvangt om 12 uur op het A- terrein Zeevogels B. Voor C wordt het de grote slag tegen Purmerend A. Oordeelt U zelf: AFC c 15 14 1 0 29 150-29 Purm. a 12 11 1 0 23 105- 8 Een wedstrijd tussen 2 goalget- ters, om 2.30 uur op het B- terrein. D gaat op de thee bij Pui-me rend B en E tenslotte ontvangt op het C-terrein RKEDO B, 2.30 uur De adsp. A brengen een bezoek aan WSV A; C ontvangt op het C-terrein om 1.15 uur Con Zelo en F speelt om 12 uur op het zelfde veld tegen St. Adelbert B. Op Zaterdagmiddag 4 uur gaat D bij LSVV B proberen de pun tjes weg te halen. Allen veel succes. De klaverjassers kunnen Woens dag 28 April a.s. weer aan de t'afels plaats nemen. Alle AFC'ers en hun huisgenoten zijn welkom. 500 eieren liggen op U te wach ten. Opgave bij Schimmel, Spoor straat 68. Inleggeld f 0.50 p. p. Aanvang 8 uur in café De Wit, Luttik Oudorp 107. „VITA NOVA" VOOR DE RADIO ALKMAAR. Het Alkmaars accordeonorkest „Vita Nova" on der leiding van dirigent A. v. d. Wolff, zal op Zaterdag 5 Juni in het KRO-programma voor de Hilversumse microfoon optreden. kaasdragers, die zich steeds maar weer aanminnig glimlachend la ten verfilmen en daardoor ver eeuwigen, wekt hun verbaasde teleurstelling. Want er is een leegte tussen het begin van de Lente en dat van de officiële, compleet geënsceneerde kaas markt. Zij ontdekken dat ook, maar dan pas wanneer zij daar mee worden geconfronteerd. Rex Puntje en Antooii geprolongeerd ALKMAAR. Het vrolijke Paasprogramma in het Rex Thea ter, waar vele kinderen al een aardige middag beleefden, werd voor de komende vacantieweek geprolongeerd; het is een aardige Weense film. welke bij de jeugd bijzonder in de smaak schijnt te vallen: ook de ouderen kunnen er zich echter mee vermaken. Harmonie ,,De blauwe Gardenia" ALKMAAR Het zijn mensen met een twijfelachtige mentaliteit, die aan de film „De blauwe Garde nia" kleur trachten te geven. Een manspersoon met zijn adresboek vol vrouwennamen gaat een avondje uit met een meisje, dat zich verlaten voelt, daar zij juist een brief heeft ontvangen van haar verloofde in Korea, waarin deze haar vroeg of zij hem wilde ontslaan van de beloften, die hij haar voor zijn vertrek heeft gedaan. De man is tegenover het meisje wat te gul met glaasjes geest rijk vocht, evenwel niet zonder wei nig verheven bedoelingen. Op een kritiek ogenblik wordt het meisje zich plotseling weer bewust en slaat de man neer. Later blijkt, dat zij hem gedood heeft. Dan ontspint zich een geweldige activiteit van de recherche, die misbruik maakt van de copy- zucht van een journalist. De laatste komt door een geslaagde stunt in contact met het meisje, dat diep in de put zit en hem haar belevenissen verhaalt. De politie arresteert het meisje. Tegelijk meldt zich een an dere verdachte, die uiteindelijk de gevangene wordt. Het meisje verlaat opgelucht het gerechtsgebouw en de journalist? Hij gooit zijn notitieboek je met namen van andere meisjes weg. Victoria Theater ^Mysterie van de naclit" ALKMAAR. Het is wel een zeer bijzonder gegeven, dat ten grondslag ligt aan de film, die Advertentie) ZIJN WERELDVERMAARD 40 div. modellen v.a. 75 ct. Steeds ruime voorraad bij: KLOOSTER KIEBERT Mient 22 Alkmaar ALKMAAR. In de Berger- hout te Alkmaar is de Centrale Stierenkeuring voor Noord-Hol land gehouden. De organisatie was weer in handen van de Pro vinciale Commissie tot bevorde ring van de rundveefokkerij in Noord-Holland. Er werden 157 stieren aange voerd. De belangstelling was groter dan andere jaren, het was een drukte van belang. Ook vele vreemdelingen kwamen een kijk je nemen op de keuringsterrei nen. Er waren drie ringen voor de keuring. Deze had een vlot verloop. De kwaliteit mag in het geheel gezien goed genoemd wor den. Bij de driejarigen was de kwaliteit zelfs zeer goed. Om 1 uur werd de kampioenskeuring gehouden. Kampioen werd de stier Ceres van Blokland van de K.I. Vereniging „Hollands Noor den" te Schagerbrug. Als reserve- kampioen kwam uit de bus Ade- ma 133 van de Woudhoeve, eigen dom van de Gebr. Ruyter te Ooster-Blokker. Op de plaatselijke voor-keurin gen, die in 41 plaatsen werden georganiseerd, waren 948 stieren beoordeeld. Daarvan werden er 157 waardig bevonden op de Cen trale keuring in Alkmaar te ver schijnen. De publicatie van de uitslagen volgt nog. TTin IT De kampioen op de Centrale Stierenkeuring te Alkmaar. Het is Ceres van Blokland, eigendom van de K.I. Vereniging Hol lands Noorden" te Schagerbrug. De verzorger is de hoofd- inseminator, de heer C. Oskam. Ceres van Blokland is voor de vierde maal kampioen. deze week in het Victoria thea ter draait. De geschiedenis van een moord, die gepleegd en niet gepleegd, wordt, die werkelijk en niet werkelijk is gebeurd. Vince Grays droomt die moord. Hij ziet zichzelf een man vermoor den in een kamer met spiegels; hij ziet zichzelf het lichaam van deze man in een kast verbergen. En de andere dag vindt hij de sleutel van de kast en een knoop van de jas van de vermoorde bij zich op de slaapkamer, wanneer hij ontwaakt. Is hij moordenaar? Ziehier het probleem, dat in deze uitermate boeiende film wordt opgelost. En dit op een wijze die de toeschouwer geen minuut los laat en een bijna tastbare span ning veroorzaakt. Daarom een zeer geslaagde film in zijn soort, waartoe ook het goede spel der acteurs het nodige bijdraagt. Leeftijd boven 18 jaar. „Een vrouw wist te veel" De film „Welkom Mr. Marshall" die op het programma stond van Ci nema Americain komt deze week te vervallen wegens technische om standigheden. In plaats daarvan draait de film „Een vrouw wist te veel", die in Mei 1947 in Alkmaar groot succes heeft gehad. HET FILMJOURNAAL ALKMAAR. In het buiten lands nieuws troffen wij een filmreportage aan van de indruk wekkende gebeurtenis op het Sint Pietersplein te Rome op Paas zondag. waar een dichte menigte pelgrims en Romeinen getuige waren van de zegen Urbi et Or- bi, door Z.H. de Paus. Voorts op namen van het bezoek van het Britse Koningspaar aan Colom bo en het vertrek van de twee koningskinderen van Plymouth naar Tobroek, waar zij hun ouders na vier maanden weer zullen zien. Nehroe reisde door het onmetelijke India, om zijn volk nader te leren kennen en in Egypte zien wij Nasser weer eens triompheren over Naguib. In Israël werd het echtpaar Rot schild dat circa twintig jaar ge leden in Frankrijk stierf, her begraven in de grond van het land, waarvoor zij zoveel hebben gedaan. In eigen land filmde Polygoon in Leiden, waar een stadswer kersconcours werd gehouden; in Valkenburg, waar een kabelbaan een grote attractie is voor de toeristen en in Eindhoven, waar de Paashazen overal Paas-eieren hadden verstopt. Tenslotte een aardige reportage over de ver kiezingen. (Advertentie) DUURZAMER! VOORDELIGER! Vraagt Uw winkelier Katholiek Alkmaar mag deze gelegenheid niet verzuimen ALKMAAR Op veler verzoek en wegens het enorme succes hebben de Kajotters besloten de poorten van hun Fancy-Fair heden, Zaterdag avond om 7 uur en Zondag vanaf 2 uur nogmaals open te stellen. Dit ook vanwege het feit, dat er nog velen zijn, die deze fancy-fair nog niet hebben kunnen bezoeken. Verschillende nieuwe attracties zijn bij de overige reeds fraaie stands ge voegd, waaronder de voetzoekers tent. Wij raden degenen, die nog geen gelegenheid hebben gehad, aan, als nog deze fancy-fair te bezoeken, om daarmede tevens de Lourdes-actie van onze Kajotters te doen slagen. Athletieknieuws Olympus ALKMAAR. Zij die nog kaarten wensen voor de Olym pische Dag, moeten deze p.o. be stellen bij het secretariaat Schoutenstraat 28. Alkmaar. Na Maandag 26 April a.s. is opgave niet meer mogelijk. Ook niet-leden kunnen hier kaarten bestellen. De prijzen zijn, f 6.50, 5.50, 3.75. 2.50 en 1.25. Programma biedt voor allen ivat Zondag a.s. gaat de N.K.J.B. van het district Alkmaar (Oost) haar jaarlijkse D-dag houden. De dag wordt begonnen met een H. Mis in 't Jeugdhuis te Waarland, aanvang 8 uur. Deze H. Mis wordt gecelebreerd door Aalmoezenier Bregten. Hierna gezamenlijk ontbijt en vergade ring. In deze vergadering zal o.a. spreken Pater Voskülher, Aal moezenier van de taxi-chauffeurs uit Amsterdam. 's Middags zal de toneelgroep „Puck" uit Amsterdam voor de kinderen beneden 17 jaar een opvoering geven van Jan Klaas- sen en Katrijn, getiteld: „Had je me maar", aanvang 2.30 uur. 's Avonds zal „Puck" voor al len boven de 17 jaar een klucht van Moliëre „De schelmenstre ken van Seapin" opvoeren. Voor de jongemannen boven 17 jaar uit H.H. Waard (Noord, Zuid en Kruis), Warmenhuizen. Langedijk, Tuitjenhorn, 't Veld en 't Waarland geldt het devies. Zondagmorgen naar Waarland. A.F.C.-adspirauten opgelet ALKMAAR. Wegens onvoor ziene omstandigheden kan de feestelijke sluiting van de club avonden hedenavond niet door gaan en wordt deze verschoven naar Zaterdag 1 Mei. W eersverwaclitiug medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond: AANHOUDEND DROOG Droog weer met aanvanke lijk overdrijvende wolken velden. Hier en daar och tendmist. Morgen overdag overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Noord- Oost. Weinig verandering in temperatuur. A.O.G.-nieuws ALKMAAR. De heren spe len in Amsterdam om één uur tegen S.V.A. De junioren a spe len tegen Zeevogels om twaalf uur op het eigen terrein aan de Westerweg. De junioren c spelen ook thuis en wel tegen V.B.O. b om één uur. Misschien dat men nu één of twee punten kan ver overen. De adspiranten spelen eveneens thuis en wel om twee uur tegen Adelbert. De thuis- speelsters moeten een kwartier voor de aanvang aanwezig zijn. De opstellingen staan aan bij de heer J. Smit, Nieuwesloot. Ook indien de wedstrijden niet door gaan, wordt het hier bekend ge maakt. De buitentraining voor de senioren is op Dinsdagavond van kwart over zeven af op het eigen veld. Dus niet meer in de zaal. PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP HOOFDKL. LIBRE Vrijdagavond kwamen de he ren van het persoonlijk kam pioenschap hoofdklasse libre weer aan het biljart in café Brouwer „Het Wapen van Haar lem" te Alkmaar. In de openingspartij van de avond kwamen Boendermaker en Schot aan bilj'art. Boendermaker heeft deze partij zeer sterk ge speeld. In de eerste beurten ging het niet zo vlot. Schot scoorde in de 4de beurt een mooie 51, maar toen kwam Boendermaker sterk naar voren; 'n 21 en 34 liet hij noteren. In de 20e beurt was dé stand 150—169. Boendermaker heeft zijn overwinning in de 22e beurt bevochten; toen bracht hij een mooie 57 op het biljart, met een slotserie van 24 behaalde hij zijn tweede winstpartij. Boendermaker 250 24 57 10.41 Schot 218 24 51 9.08 Schot moest wederom aan het biljart verschijnen en wel tegen Heynis. Dit heeft hij weer moe ten verliezen. Heynis heeft hier mede nog de kans behouden op de titel. Hij speelde beter als de vorige avond. In de 5de beurt was Schot weer uitgelopen; de stand was toen 7337, maar dit had Heynis weggewerkt in de 10de beurt; had zelfs de leiding overgenomen en deze heeft hij niet meer afgestaan. Een goede 47 liet hij nog zien in de 28ste beurt. Heynis bezet nu de tweede plaats. Heynis 250 33 47 7.57 Schot 221 33 28 6.69 In de slotpartij kwam de kop loper Bus uit tegen Boenderma ker. Deze speelde niet zo als in de eerste partij van de avond, anders had Bus het niet zo ge makkelijk gehad. De eerste 10 beurten liepen geen van beiden uit, de stand was toen practiseh gelijk, maar toen kwam Bus met grof geschut naar voren en daar moest Bondermaker voor capi tuleren. Bus speelde met een hoog moyenne de partij uit. Als Bus hedenavond nog één partij weet te winnen is hij de kampioen van dit tournooi. Bus 250 25 39 10.— Boendermaker 176 25 45 7.04 Heden avond worden de laat ste partijen gespeeld: Th. SchotJ. Bus J. BusL. Heynis. Stand op Vrijdagavond: gesp. gew. verl. gem. J. Bus 4 4 0 9.05 L. Heynis 5 3 2 7.04 C. Boendermaker 6 2 4 6.74 Th. Schot 5 1 4 8.29 (Advertentie) U heeft garantie. Als U meubelen heeft van Eigen meubelmakerij en stoff eer-inrichting De Rijkspolitie te Heiloo is er in samenwerking met de Alkmaarse gemeentepolitic, de Rijkspolitie te Bergen en de districtsrecherche der Rijkspolitie te Alkmaar in geslaagd de daders van de roofoverval te Mid- den-Beemster te arresteren. De aan leiding hiervan was dat de politie te Bergen enkele dagen geleden een jongeman arresteerde in verband met een bepaald misdrijf. Deze jongeman bleek in zijn zak te hebben een schroevendraaier en een mes. De belangstelling van de poli tie werd hierdoor opgewekt en tij dens een verhoor vertelde hij toen deze voorwerpen te hebben gebruikt voor verschillende inbraken. De po litie die met deze inbraken wel be kend was en reeds vermoedde dat deze door meer dan een persoon gepleegd konden zijn, voelden hem hierover nog eens nader aan de tand. Uiteindelijk viel deze verdachte door de mand en gaf de naam op van zijn helper. Gisteravond is deze, een Alk maarse jongeman met behulp van de politie omstreeks elf uur van zijn bed gelicht, waarna hij na een langdurig verhoor bekende, de verschil^nde in braken te hebben gepleegd en later zich te hebben schuldig gemaakt aan de roofoverval te Midden-Beemster. Beide zijn ingesloten en zullen voor de Officier van Justitie worden ge leid. Verder wordt vernomen dat de jongeman die te Bergen werd ge arresteerd, de 24-jarige P. S. te Alk maar is. Zijn medehelper, die gister avond van zijn bed werd gelicht, is de 41-jarige T. v. V., ook te Alkmaar woonachtig. Zij hebben zich voorts schuldig gemaakt aan verschillende inbraken, o.a. in het gebouw van de L.T.B. aan de Kanaaldijk te Alk maar, in de machinefabriek Huls kamp te Alkmaar, in het Blockhove- park en aan verschillende inbraken te Heiloo. Ook hebben de heren nog een groot aantal rijwielen gestolen. Lerares Boekhouden M.O. Emmastraat 7 - Alkmaar Opleiding voor ixainens en de praktijk Telef. 3509 te Oudkarspel op Woensdag 28 April a.s. des avonds half acht precies, bij opbod, afslag en comb., in het Koffie huis De Gekr. Leeuw, van de hr. Schilderman, Dorpsstraat 182. t.o.v. notaris mr C. J. de Lange van bouwland te Oudkarspel en Haren karspel. n.l. te Oudkar spel: akker a.d. Ringsloot v d Diepsmeer, Sectie B. no. 204, groot 40.50 A akker nabij de Kerk- meersloot. Sectie C. no. ■372. .groot 42.50 A te Harenkarspel: vijf akkers a.d. Ring sloot aan en nabij de Middelweg. Sectie G. nos 402 t.e.m. 406. samen gr. 1.04.70 H.A. akker a.d. Ringsloot. Sectie G. no 182. groot 47.60 A. Behorende tot de nala tenschap van de heer G. Kroone. Vrij van paclit te aanv Kerstmis aanstaande. In lichtingen en tekeningen Breedstraat 16 Alkmaar Mr JOH. G. C. ZIJNEN, notaris te Alkmaar zal op Maandagen 3 Mei '54 bij opbod en 10 Mei '54 bij afslag telkens des avonds 8 uur precies in het café „De Rustende Jager" te Heiloo in het openbaar verkopen de volgende percelen te Heiloo: 1. Een huis en erf aan de Kennemerstraatweg 284, groot 2.98 A. vrij van huur en bewoning; 2. Een huis en erf aan de van Catzstraat 7, gr. 2.82 A, verhuurd voor f 41.60 per haand; 3. Een huis en erf aan de Holleweg 8, groot 2.64 9. Verhuurd voor f 30.90 per maand. 4. Een huis en erf aan de Holleweg 10, groot 2.55 A. Verhuurd voor f 30.60 per maand. 5. Een huis en erf aan de Schoollaan 4, groot 2.73 A. Verhuurd voor f 24.48 per maand. 6. Een huis en erf aan de Schuine Hondsbosse- laan 19, groot 2.77 A. Verhuurd voor f 30.90 per maand. Bezichtiging op de ver koopdagen van 2-4 uur. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemde notari». Oudegracht 295.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 3