Deken W. N. Zijlstra nam afscheid van Wieringerwerf Strijd om de biijarttitel in Den Helder uiterst lievig VOO! won T W ieringeriverf nieuwe herder Uitreiking van diploma's en prijzen voor vaklieden 1954 Gen. ma j. Bach ernstig gewond Amandelboom bloei Waar eer al nie Een priester met rijke gaven verlaat zijn parochie Amsterdammer Vilter levert een formidabele prestatie Einddiploma's der Avondtekenscholen Bekroningen van liet tekenwerk der Avondtekenscholen Gediplomeerden Leerlingstelsel Bekroningen van pract. proefwerk Leerlingstelsel m Marktberichten 189 GEI Pagina 4 Zaterdag 24 April 1954 WIERINGERWERF Een duidelijk bewijs van sympathie, mede leven en dankbaarheid ten opzichte van hun pastoor is wel getoond door zijn parochianen van zijn parochie te Wieringerwerf, op de afscheidsavond van de Hoogeerw. heer W. N. Zijlstra. De zaal van café „De Maaier" was Donderdagavond bijna te klein om al de pa rochianen een plaats te geven, die bij dit afscheid tegenwoordig wilden zijn. Wij meldden dit in beknopte vorm reeds gisteren. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de heer en mevrouw Arnolds, de heer en mevrouw van Kesteren en de heer en mevrouw de Wild allen uit Alkmaar. Tijdens zijn bin nentreden werd door de gemengde zangvereniging het „Io Vivat" gezon gen. Aan deze zangvereniging komt zeker een woord van lof toe voor haar medewerking op deze avond. Hierna vond een begroeting plaats door de heer P. C. Tesselaar, lid van het kerkbestuur. „Met leedwezen hebben wij kennis genomen, dat U ons gaat verlaten," aldus spreker, maar de parochie voelt zich dan ook zeer vereerd door de keuze van de Bisschop. Vanavond willen wij U hul digen als onze pastoor en daarmede tevens onze dankbaarheid uiten." Hierna werd door de heer A. J. Suijkerbuijk namens kerkbestuur en parochianen een afscheidsgroet uitge sproken. „Het gaan en komen is een normaal verschijnsel in onze samen leving", aldus spreker, „maar deze benoeming kwam als een donderslag bij heldere hemel. In deze benoeming ligt echter de waardering voor Uw priesterarbeid; daarom heerst er naast droefheid om Uw heengaan ook blijdschap. Want hoewel Uw heen gaan een slag voor de parochie bete kent, mogen wij toch niet treuren. Van een priester wordt veel gevraagd en geëist. Uw priesterarbeid als eer ste pastoor van deze zelfstandige pa rochie is echter een succesvolle, rijk- dragende periode geweest. Gods dienstzin en saamhorigheid werden door U aangekweekt, bijzonder bij de jeugd. Bij ziekte en overlijden wist U de woorden te vinden tot troost en opbeuring. Het verenigingsleven wist U tot grote bloei te brengen. Getui gen hiervan zijn de bloeiende Maria- congregaties en K.A.-kernen, waar van er vele door Uw toedoen zijn op gericht. Vele avond en week-ends werden door Uw keuze van sprekers op zeer hoog peil gehouden.. Naast de hartelijke gelukwensen met deze be noeming zijn woorden van dank hier zeker op zijn plaats." Ook mevrouw Zijlstra, moeder van de pastoor en mej. Martha Stroet, werden In deze afscheidsgroet betrokken; haar werd dank gebracht voor het vele werk, door beiden in de parochie verricht. In het bijzonder werd mevr. Zijlstra dank gebracht voor de wijze waarop zij steeds het priesterkoor verzorgde Mej. Martha Stroet werd dank ge bracht voor het vele administratieve werk, dat zij naast haar taak als huishoudster verrichtte. Als stoffelijk blijk van waardering werd aan de scheidende herder een enveloppe met inhoud aangeboden. Mevrouw Zijl stra en mej. Stroet mochten eveneens cadeaux in ontvangst nemen. Hierna werd door mevr. Heinsbroek een declamatie gehouden, waarin de hoge uitverkiezing van het priester schap werd belicht. Namens alle vrouwenorganisaties werd het woord gevoerd door mevr. van Dam, die erop wees, dat de pries terlijke taak, zoals die door Paus Pius XI is uiteengezet, door pastoor Zjjl- stra steeds zo goed is aangevoeld en begrepen. „Het gehele parochiële leven werd door U op een grootser plan gebracht, en verheven boven het alledaagse peil. Namens alle moeders hartelijk dank voor het vele, door U voor de jeugd in de parochie gedaan. Gods zegen zjj met U en ons gebed zal U vergezellen." Door de heer Vink, die sprak na mens alle mannenorganisaties, werd eveneens een woord van dank en ge lukwensen uitgesproken. Namens de jeugd was het mej. Mien Janssen, die erop wees, dat de jeugd steeds een heel bijzondere plaats innam bij de pastoor. Na de pauze werden door de leden van de gemengde zangvereniging met medewerking van de heer J. P. Bur ger allerlei aardige herinneringen opgehaald, die op geestige wijze werden vertolkt. Hierna was het woord aan de schei dende pastoor. Deze begon allereerst op te merken blij te zijn, Tweede Paasdag reeds een afscheidspreek te hebben gehouden, want hier, na deze avond was het hart te vol. Spreker was vervuld van dankbaarheid. Ook dankte hij allen voor de hartelijkheid steeds aan zijn moeder betoond. Ook zij heeft hier gelukkige jaren gekend. Spreker dankte voor de prettige sa menwerking met de leden van het kerkbestuur, die als ware vertegen woordigers uit de parochie en de ge meenschap zich hebben gegeven. Dankbaar „Getracht heb ik steeds de samen werking tussen priesters en leken te bevorderen; zij moeten steeds meer naar elkaar groeien. Die samenwer king heb ik steeds mogen ondervin den." Spr. was blij, dat hij hier niet de massamens aangetroffen had, maar mensen met eigen inzicht, ge bouwd op godsdienstzin, vriendschap en energie. Aan de komende genera tie, deze eigenschap te bewaren tot in het verre nageslacht; de jongeren, dragers der toekomst, lagen de pas toor zeer na aan het hart: „De jeugd heeft zijn eigen moeilijkheden; ik heb steeds getracht mij als een priester vriend en als een priestervader voor hen te geven. Moge Uw nieuwe her der gelukkig zijn temidden van het volk, dat zich kenmerkt, zulke goede eigenschappen te bezitten. Dankbaar ben ik, dat ik hier heb mogen wer ken. God zegene U en deze parochie." Door de heer Tesselaar werd een laatste dankwoord uitgesproken, waarna aan een ieder de gelegenheid gegeven werd persoonlijk afscheid Bij autobotsing in Engeland LONDEN, 24 April Gcneraal- majoor J. A. Bach, hoofd van de dienst materieel Luchtmacht, en lui tenant-kolonel ir D. J. Pronk van de zelfde dienst zijn gisteravond ernstig gewond bij een auto-ongeluk bij Wcsdon (Northamptonshire). Hun Engelse chauffeur werd bij dit ongeluk gedood en de vierde inzitten de, de heer H. Millward, vertegen woordiger van de Rolls Royce in Ne derland. werd eveneens gewond. Generaal-majoor Bach en de heer Millward waren op weg naar het vliegveld om naar Nederland terug te keren. Na een tweedaags bezoek aan Engeland. Zij hadden samen met luitenant-kolonel ir Pronk, die in Engeland is geplaatst in verband met het Hunter-project, een bezoek ge bracht aan de Rolls Royce motoren- fabriek in Derby, waar de motoren voor de Hawker-Hunter straaljagers worden vervaardigd. Op de terugweg van hun beminde pastoor te nemen, botste hun auto op een vrachtwagen. WIERINGERWERF - Gisteren ivas het voor de parochie Christus Koning te Wieringerwerf opnieuw een grote dag. Terwijl pastoor Zijlstra werd geïnstalleerd als deken van Haarlem, haalde Wieringeriverf de nieuwe parochie- herder in: de Zeereerw. Heer E. B. J. A. Determeijer, die voorheen kapelaan was te Amsterdam. chie, meende hij, was er een van de goede middenmoot. Hij wens te hem tenslotte een voorspoedig en rijk pastoraat toe en beloofde hem de medewerking van de ge hele parochie en speciaal van 't kerkbestuur. Hierna traden de bruidjes naar voren. Na een dieipe buiging zeg den zei een alleraardigst vers en boden de bloemen aan. Na al deze ceremoniën zette de lange stoet zich in beweging naar de parochiekerk, waar de pastoor zijn kerk door een erehaag, ge vormd door de jeugdbeweging, betrad. Een groot deel van de paro chianen stond reeds voor zes uur aan de grens van de parochie de komst van Zijne Eerwaarde af te wachten. Grote vlaggen ver bonden met een wit lint gaven de plaats, waar Pastoor Deter meijer zijn parochie zou betre den, aan. Het voltallige kerkbe stuur was hier aanwezig, vele gelovigen en enkele bruidjes, om de pastoor als eersten een prach tig bouquet bloemen aan te bie den. Even na de vastgestelde tijd arriveerde hij vergezeld door De ken Harst uit Den Helder, die de installatie zou verrichten, zijn moeder en verdere familieleden. Een van de kerkmeesters, de heer Suykerbuyk trad het gezel schap tegemoet en heette met 'n fraaie en goed-verzorgde speech de nieuiwe herder welkom. Hij wijdde uit over het grote ver schil tussen Amsterdam, waar de Zeereerw. heer Determeijer nu vandaan komt en de agrarische omgeving van Wieringerwerf. In het kort schetste hij de geschie denis van de Wieringermeerpol- der en legde speciaal de nadruk op het krachtige herstel na de droeve verwoesting van de oor log. Met gezamenlijke krachts inspanning is men de ramp te boven gekomen. De last hiervan drukt echter nog steeds op onze gemeenschap, doch wordt door allen mede gedragen. De paro- De plechtigheid, die de H. Kerk voor deze gelegenheid heeft voor geschreven, verliep ook nu zeer indrukwekkend. De kerk was tot de uiterste hoeken gevuld en het zangkoor zong „Ecce Saeerdos", terwijl pastoor en deken naar het altaar schreden, waar de be noemingsbrief werd voorgelezen en parochie en kerk officieel werden overgedragen. Deken Harst wees er in zijn toespraak de parochie op, dat de benoeming van pastoor Zijlstra tot deken van Haarlem voor hem zelf, doch ook voor de parochie een grote eer was. Pastoor Zijl stra was echter in Wieringerwerf steeds zeer gelukkig geweest. Hij spoorde allen aan voor hem te bidden, daar hij naast de eer ook een grote last te dragen had. Verder vroeg hij om de nieuwe pastoor in alles tegemoet te tre den en hem zoveel mogelijk ook materieel te steunen. De plechtigheid werd met een Lof besloten, dat door Pastoor Determeijer werd opgedragen. Hierna werden het kerkbestuur en de versohillende autoriteiten uit de parochie aan de nieuwe pastoor voorgesteld. Deze dankte voor de spontane ontvangst en voor de beloften van medewer king. DEN HELDER. Hoewel op de tweede dag van het tournooi om het kampioenschap biljarten eerste klasse libre van het ge west „Het Noord-Westen" weinig verandering is gekomen in de kop en de staart van de rang lijst, is de spanning ongekend hevig. De Hilversummer Jonge- rius (district 't Gooi) bleef aan de kop, op de voet gevolg door Hoek (Den Helder) en Jonker (Schagen). J. Baas (Westfries land), die op de eerste dag slechts één partij speelde (en won), is afgezakt naar de vijfde plaats, terwijl De Vries (Alk maar) troosteloos onderaan bleef staan, zonder een enkel winst punt. Zijn positie werd er niet beter op door de overwinning van Van Dijk (Zaanstreek) op Baas. De nog te spelen partijen houden de belofte in, dat zowel van avond als morgenmiddag onder „hoogspanning" zal worden ge speeld. Jonker (Schagen) zette de tweede dag van het tournooi in met een knappe partij biljart. Stug maar constant legde hij talrijke caramboles op tafel, af gewisseld met o.m. twee goede series van resp. 23 en 44 caram boles. Zijn tegenstander Vilters (Amsterdam) kwam niet verder dan een keurige serie van 32 in de zevende beurt. Voor het ove rige was zijn spel rap en daar door wel eens wat nonchalant, beneden peil. H. Jonker 200 22 44 9.09 P. Vilters 87 22 32 3 94 De partij tussen M. van Putten (Haarlem) en N. Valkenburg (Utrecht) was zeer matig en slechts zelden toonden zij een vorm. een districtskampioen waardig. had weinig moeite met de zwak ke De Vries (Alkmaar, die, be halve een serie van 14 in de tweede en een serie van 15 in de negende beurt, niets presteer de. 25 25 H. Jongerius W. de Vries 200 79 M. van Putten N. Valkenburg 200 185 38 38 20 28 5.26 4.86 Een goede en spannende partij werd gespeeld door M. van Dijk (Zaanstreek) en J. Baas (Hoorn). De regelmatigheid waarmede Van Dijk caramboleerde was een schril contrast met spel van Baas, die goede beurten (series van 33 en 45) afwisselde met slechte. In de nastoot miste de man van het Hoornse „Horna" de kans op een remise. Hoewel hij aan drie caramboles voldoen de had, miste hij de acquit-stoot. M. van Dijk J. Baas 200 197 27 27 24 45 7.40 7.24 Koploper Jongerius ('t Gooi) De jeugd, begroette spontaan de nieuwe herder van Wierin gerwerf, pastoor Determijer. Bruidjes boden hem en zijn moeder bloemen aan. 24 8.— 15 3.16 M. van Putten (Haarlem) werd volkomen inïntimideerd door een serie van 59 van Jongerius ('t Gooi) in de derde beurt, waar door de Haarlemmer al direct 67 caramboles achterstond op de koploper. Ook op series van 19, 21, 22 en 29 bleef hij het ant woord schuldig en beëindigde zijn partij met het wel heel slechte moyenne van 2.59. H. Jongerius 200 17 59 11.56 M. van Putten 44 17 12 2.59 J. Hoek (Den Helder) die na zijn nederlaag in de eerste partij van het tournooi reeds dezelfde avond tekenen van herstel toon de, wist zich de zeker niet slecht spelende Valkenburg (Utrecht) van het lijf te houden. J. Hoek 200 38 23 5.26 N. Valkenburg 171 38 43 4.50 Aanvankelijk had Hoek ook weinig moeite met J. Baas (West- Friesland). die èn door onnauw keurigheid èn door onfortuin prachtige ballen liet liggen. Eerst toen Hoek de 200 al angstvallig dicht benaderde, kwam hij nog sterk onzetten, doch twee series van 25 waren juist niet vol doende om Hoek een remise af te dwingen. J. Hoek 200 29 32 6.84 J. Baas 173 29 25 5.96 W de Vries (Alkmaar)Jon ker (Schagen) was een trage en moeizame strijd, die uiteindelijk door Jonker, die min of meer verrassend enkele fraaie series op tafei legde, werd gewonnen. Toen De Vries echter in de acht ste beurt een serie van 44 maak te, was de stand 7310 in het nadeel van Jonker, die later odor een serie van 34 in de een en twintigste en een serie van 59 in de zes en twintigste beurt De Vries tot op 5 caramboles be naderde. Met een serie van 37 in de vijf en dertigste beurt gaf hij tenslotte, bijna op de eind streep, De Vries de genadeslag. H. Jonker 200 39 59 5.40 W. de Vries 190 39 44 5.13 In een uitzonderlijk goede par tij gelukte het Vilters (Amster dam) koploper Jongerius ('t Gooi) de eerste nederlaag toe te brengen. Op ongelooflijk vlugge wijze maakte de Hilversummer zijn partij in twaalf beurten (moyenqe 16.66) uit. Drie prach tige series van 41. 79 en 43 deden hem oppermachtig zijn. Mocht het spel van Vilters meesterlijk genoemd worden, zijn tegenstan der speelde eveneens een uitste kende partij doch de overmacht was te groot. P. Vilters 200 12 79 16.66 H. Jongerius 113 12 29 9.41 Bollenstreek verwacht grote drukte Zondag 2 Mei, de traditionele bol- lenzondag, wordt een enorme drukte verwacht van buitenlanders. Alle hotels in Amsterdam zijn reeds be sproken door Fransen, Belgen en Duitsers. Ook de hotels in Haarlem, Hilversum, het Gooi en de plaatsen rondom Amsterdam tot Limmen wor den druk besproken. De hotels en pensions van Bergen hopen, evenals met Pasen, van dit drukke bezoek te profiteren. KOLPING BOYS BESTAAT 15 JAAR O-UDO-RP. Vrijdag j.l. was het vijftien jaar geleden dat te Oudorp de R.K. voetbalvereni ging Kolping Boys werd opge richt. De vereniging is voortge komen uit de toenmalige Sint Jozef Gezellenvereniging. van daar ook haar enigszins vreemde naam. De Gezellenvereniging is in de laatste oorlog verdwenen, doch de voetbalclub is blijven bestaan. Dit derde lustrum zal morgen worden gevierd. Die dag wordt begonnen met een Heilige Mis uit dankbaarheid om tien uur des morgens, waarna des middags enkele interessante wedstrijden zullen worden gespeeld, n.l. om twaalf uur Kolping Boys jun. a Limmen jun. a; om twee uur V.B.O. 1D.I.O. 1 en om drie uur Kolping Boys 1L.S.V.V. 1. Voor de winnende teams zijn mooie prüzen uitgeloofd. 's Avonds zal de feestviering in intieme kring in café Meere- boer worden voortgezet. Afd. Hoogkarspei. Timmeren: F. M. Bosman, Wer- vershoof; A. Heddes. Wervers- hoof; S. J. Spaans, Hem: G. A. Valk. Hoogkarspei. Schilderen: R. J. Sijm, Venhui zen. Smid-Bankwerker: P. J. Tames, Hem. (Met lof, wordt voorge dragen voor 't Mr. Harm Smeen- ge diploma.) Afd. Medemblik. Schoenmaker: W. J. Jong, Me demblik. Mach.-Bankwerker: J. K. Stee man. Medemblik. Afd. Spanbroek. Timmeren: R. Baron, Hoog woud. (Met lof.) J. Mooij, Op meer, C. Koenis, Spanbroek. Schilderen: P. Oudejans, Wog- num. Afd. Slootdorp. Timmeren: J. H. Halsema, Slootdorp; H. Louwes, Slootdorp. Mach.-Bankwerker: G. Ban- dringa, Slootdorp; P. Bolt j es, Middenmeer. Afd. Wieringen. Timmeren: A. N. Portegijs, Wieringen; L. Snakenborg, Hau- kes (Wier.). Mach.-Bankwerker: D. J. Do ves, Hippo.hoef; Scheepsbeschieter: H. Schrier, Oosterland. Smid-Monteur: N. Jongkind, Wieringen. Afd. Langedijk. Timmeren: J. R. S. IJpma, Dirkshorn; G. F. Jol, Broek op Langedijk; J. v. d. Gragt, Broek op Langedijk. Loodgieter: G. Schipper, Sijbe- karspel. Bankwerker: J. de Waal, Oud karspel. Metselaar: C. Bak, Langedijk. Afd. Castricum. Timmeren: J. H. M. Dam, Castricum; G. W. Oudhoff. Ca stricum; C. Bakker, Castricum; C. M. Castricum, Castricum; A. P. M. Schram, Castricum. Meubelmaker: M. Th. Lute, Castricum. Vereniging ter Bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland Metselaar: C. M. de Nijs, Ca- Afd. Langedijk. Bij de eindexamens van de Avondtekenscholen be haalde de leerling P. J. Ta- mes uit Hem het hoogste aantal punten, met als laag ste cijfer 8. Voor deze uit zonderlijke prestatie zal hij tevens worden voorgedra gen voor het Mr Harm Smeenge Ere-diploma van de Drentse zustervereniging, het Mr Harm Smeenge-fonds. stricum. Afd. Texel. Monteur-Bankwerker: C. Vinke. Den Burg. Afd. Medemblik. 3e kl. P. W. Bos, le prijs Vak tekenen. 4e kl. H. v. Unen, 2e prijs Vaktekenen. 5e klas W. Jong, le prijs Handtekenen. 4e kl. K. de Vries, 2e prijs Hand tekenen. Afd. Spanbroek. 5e kl. R. Baron, le prijs Vak tekenen. 5e kl. P. Oudejans. le prijs Vaktekenen. 5e kl. S. Bos- ma, 2e prijs Vaktekenen. 4e kl. P. Ursem, 3e prijs Vaktekenen. Afd. Texel. 4e kl. J. Geus, le prijs Vakte kenen. 5e kl. C. Vinke, le prijs Vaktekenen. 4e kl. J. v. d. Vis, 2e prijs Vaktekenen. 3e kl. P. Boom. Ie prijs Handtekenen, le kl. F. Mulder. 2e prijs Handte kenen. 4e kl. W. Stark, 2e prijs Handtekenen. Afd. Hoogkarspei. 5e kl. J. Tames, le prijs Vak tekenen. 5e kl. F. Bosman, le prijs Vaktekenen. 5e kl. S. J. Spaans, le prijs Vaktekenen. 4e kl. J. Kwantes, 2e prijs Vakte kenen. Afd. Wieringermeer. 5e kl. P. Boltjes, 2e prijs Vak tekenen. 5e kl. T. Nipshagen, 2e prijs Vaktekenen. 4e kl. K. de Groot, le prijs Handtekenen, le kl. B. Winter. 2e prijs Handteke nen. 5e kl. D. v. d. Wal, 2e prijs Handtekenen. 5e kl. P. Boltjes, 2e prijs Handtekenen. Afd. Wieringen. le kl. J. Dievors, le prijs Vak tekenen. 3e kl. E. Klein, le prijs Vaktekenen. 3e kl. E. Klein, 2e prijs Handtekenen. 5e kl. D. Leen, 2e prijs Handtekenen. Afd. Castricum. 4e kl. N. Beentjes, 2e prijs Vak tekenen. le kl. J. de Wit. 2e prijs Vak tekenen. 5e kl. J. R. S. Ypma, 2e prijs Vaktekenen. 5e kl. C. Bak, 3e prijs Vaktekenen, le kl. J. de Wit, le prijs Handtekenen. 4e kl. J.- Vroegop, le prijs Handte kenen. 5e kl. J. de Waal, 2e prijs Handtekenen. Timmeren: A3. C. v. d. Braber, Enkhuizen. P. Ruigh, Enkhuizen. E. P. Sikkens, Enkhuizen. S. G. Jongejeugd, Venhuizen. Th. Kruis, Bovenkarspel. N. Abbe- kerk, Andijk. J. S. Vissie, Hoorn. J. H. Drent„ Medem blik. P. J. Boots. Hoogwoud. P. M. J. Boom, den Burg. H. v. Heerwaarden, den Burg. E. F. Klein, Westerland. J. P. Bügel, Hippo-hoef. D. Leen, Hippo-hoef. C. Th. Sweep. N.- Niedorp. J. Nieuwenhuis, Oudesluis. Timmeren: B2. F. Bosman, Wervershoof. P. Sas, Andijk. M. Huitema, Bo venkarspel. S. Spaans, Ven huizen. C. Warnar, Abbekerk. A. A. v. d. Gracht, Hoorn. P. A. v. Diepen, Zwaag. C. J. Hagenaars, Hoorn. J. Korver, Sijbekarspel. N. J. Beemster- boer, Spanbroek. J. Hoogeste- ger, Benningbroek. J. Veen- stra, Andijk. C. J. Hagenaars. Hoorn (Met lof). Fr. Berkhout, Zuid-Scharwou- de. J. J. Wit, Zuid-Scharwou- de. J. R. S. IJpma, Dirkshorn. C. Slot, St. Maarten. N. Benit, Winkel. J. P. Jong, Oude-Niedorp. Corn. de Leeuw, 't Zand. Corn. Edel man. de Waal. D. J. v. d. Wal, Middenmeer. J C Timmer mans, Wieringerwerf. L. de Beurs, Hoogwoud. R. Baron, Hoogwoud. J. C. Mooij, Op meer. Schilderen: A3. P. Schoen. Enkhuizen. G. Bosscha, Hoogkarspei. P. Kok. Grootebroek. A. H. Kooger, de Waal. Schilderen: B2. N. A. G. Honig, Enkhuizen. J. S. Rinkel, Bergen. J. G. M. Wijnbergen, Enkhuizen. P. J. Oudejans. Wognum. Spanbroek. S. Bosma, Metselen: A3. J. J. Gielens, Schagen. L. Hofland, Wervershoof. A. de Ree, Wervershoof. N. de Koo- ler, Wervershoof. D. Stoop, Wieringen. Metselen: B2. M. C. G. de Nijs. Castricum. Smid-Bankwerker: A3. J. Veller. Enkhuizen. M. C. Schot, den Burg, Texel. Machine-Bankwerker: A3. J. K. L. Steeman, Medemblik. Machine-Bankwerker: B2. P, Boltjes, Middenmeer. Lood-zinkwerker: A3. C. Dekker, Broek op Langedijk. Auto-Motor monteur: A3. A. J. de Wit. Enkhuizen. Auto-Motor monteur: B2. C. Vinke. Den Burg, Texel. Electriciën: B2. J. Bakker, Medemblik. Beton-IJzervIechter: A3. P. W. Bos, Opperdoes. A. le leerjaar Metselen. Steenmuur met rol: C. P. Dek ker, Hoogwoud, 2e prijs. A. 2e leerjaar Metselen. Schoorsteen met 2 kanalen: Th. Breg, Medemblik, 2e prijs. Nic. Klein, Bovenkarspel, 2é prijs. J. M. W. Gielens. Schagen, 3e prijs. A. 3e leerjaar Metselen. Schoorsteenmantel: A. de Ree, Wervershoof, le prijs.- Nic. de Kooter. Wervershoof, 2e prijs. D. Stoop, Wieringen. 2e prijs. L. Hofland, Wervershoof. 2e prijs. B. le leerjaar Metselen. Eensteens keermuurtie: P. Keetman, Winkel, 2e prijs. A. le jaar Timmeren. Plakspaan en houtconstr.: J. F. Leek, Hoorn, le prijs. J. A. Klaver, Hoogwoud. 2e prijs. C. Sepers, Nieuwe-Niedorp, 3e prijs. A. 2e leerjaar Timmeren. Keukentafel: P. J. Bijlsma, Enkhuizen, le prijs. 'J. H. Smit. Enkhuizen, 2e prijs. S. W. de Porto, Texel, 3e prijs. A. 3e leerjaar Timmeren. Kinderspeeltafeltje en deur: P. J. Boots, Hoogwoud, le prijs. H. v. Heerwaarden, Texel. 2e prijs. E. P. Sikkens. Enkhui zen, 3e prijs. B. le leerjaar Timmeren. Kinderstoeltje: B. A. v. Gu- lik, Zwaag, le prijs. J. T. Horsman, Énkhuizen. le prijs. J. Nijholt, Winkel, 2e prijs. C. Bras, Spanbroek, 2e prijs. J. Kok, Zwaag, 2e prijs. B. 2e leerjaar Timmeren. Deur en Huistrap: C. J. Hage naars, Hoorn, le prijs (met lof). N. J. Beemsterboer, Span broek, 2e prijs. M. Huitema, Bovenkarspel. 3e prijs. A. le Schilderen. N. M. Overman, Alkmaar, 2e prijs. A. 3e leerjaar Schilderen. P. Kok, Grootebroek, le prijs. G. Bosscha, Hoogkarspei, 2e prijs. B. le leerjaar Schilderen. K. Nicoïaï, Ursem. le prijs. J. Rezelman, Wieringerwaard, 2e prijs. B. 2e leerjaar. Schilderen. J. S. Rinkel, Bergen, le prijs. P. J. Oudejans, Wognum, 2e prijs. A. 3e Beton ijzervlechter. P. W. Bos, Opperdoes, le prijs. A. 3e leerjaar Smid-Bankwerker: K. Feller, Enkhuizen, le prijs. B. le leerjaar Smid-Bankwerker. S. J. G. Zeldenthuis, Enkhui zen, le prijs. G. Th. Witte. Texel, le prijs (Smeedwerk). A. 2e leerjaar. C. J. Paagman, Texel. 2e prijs (Smeedwerk). In zijn partij tegen Valkenburg (Utrecht) kende men Vilters niet meer terug. Had Vrouwe Fortuna hem vlak daarvoor nog toege lachen. nu had zij hem de rug toegekeerd. Hij was een makke lijke prooi voor Valkenburg. N. Valkenburg 200 26 48 8.69 P. Vilters 123 26 29 5.34 Een kleurloze partij, zonder hoogtepunten, speelden Van Put ten (Haarlem) en Van Dijk (Zaanstreek). M. van Putten 200 36 33 5.55 M. van Dijk 167 36 37 4.63 W. de Vries (Alkmaar) kon ook tegen Baas (West-Friesland) zijn eerste matchpunt niet in de wacht slepen. Baas speelde aan merkelijk beter, doch was wat ongelukkig met stoten. Andere malen miste hij op onbegrijpe lijke wijze J. Baas 200 29 33 6.89 W. ed Vries 170 29 36 5.86 Na de tweede dag is de stand als volgt: 1. Jongerius 4 713 83 8.59 59 6 2. Hoek 4 765 115 6.65 43 6 3. Jonker 4 756 120 6.30 59 6 4. Vilters 4 600 87 6.89 79 4 5. Baas 4 770 114 6.75 45 4 6. Valkenburg 5.51 48 4 756 137 4 7. Van Putten 4 575 120 4.79 33 4 8. Van Dijk 4 644 109 5.90 37 2 9. W. de Vries 4 628 129 4.86 44 0 B. 2e leerjaar. P. Boltjes, prijs. Middenmeer, 2e Afd. Koperwerk. (Hoornsr- Metaalwarenfabriek). A. le jaar. A. J. Prins. Hoorn, le prijs. Frans Pol. Hoorn, le prijs. J. Strik, Hoorn, 2e prijs. A. de Vries. Beets. 2e prijs. D. Cromjongh, Hoorn. 2e prijs. B. le jaar. J. C. Maat, Hoorn, le prijs. R. Roos, Hoorn, le prijs. J. Broertjes, Hoorn, le prijs. HEILOO In de tuin van de fa milie A. J. Karskens, aan de Rijks straatweg 614, staat een amandel boom in bloei. „Er staan zovéél bo men in bloei", zal de een of andere lezer schamper opmerken, maar een bloeiende amandelboom zal men in onze gewesten toch maar zelden zien. Vandaar dat w() het bloeien van de amandelboom van de familie Kars kens alleszins vermeldenwaard ach ten. Die boom is daar twaalf jaar gele den geplant. Wie hem plantte, ver keerde in de heilige overtuiging, dat hij van dat pas geplante boompje ooit perziken zou oogsten. Maar het werden amandelen, volop amandelen, want de amandelboom van de fa milie Karskens zit jaarlijks vol van deze zoete vruchten. Soms bloeit die boom al in begin April en als men ons vraagt of hij vakkundig verzorgd wordt, dan kunnen wij daar zonder meer ontkennend op antwoorden. De amandelboom groeit zowat in het wilde weg. Een tak die de familie Karskens in de weg zit, wordt onvak kundig, maar zeer definitief, verwij derd. De kinderen hebben aan een lage amandeltak hun schommel opge hangen. Maar de boom bloeit en prijkt momenteel met zijn prachtige bloesems, die van donkerrood in het hart naar het allerteerste rose kleu ren. ZWAAG, 23 April. Late aardappelen 10—15.20; spinazie 4461; postelein 8897; uien 4.807.60; bieten 67.10; prei 18—36; witte kool 8.10—10.70; rode kool 16.7023.60; witlof 54 92; breekpeen 5.509.70; rabar ber 4245; andijvie 6474; sla 614; knolselderie A 4351; perziek 46—78 p. stuk. Aardbei 910 p. stuk. bramley seedling 38; goudreinette 3656; jonathan 5386; S-t. Remy 4753; winston 44—80. BEEMSTER, 23 April Beve landers, middel 1620; witlof 42 82; bloemkool 17; rode kool 14 22; spinazie 4364; sla 520; andijvie 7792; radijs 612; raapstelen 10; rabarber 1934; rode bieten 59; gare bieten 17; winterpeen .5015; uien: middel 58.50; prei 1226. Appels: Al- lington Pippin 4682; Bramley Seedling 1432; Goudreinette 2461; Jonathan 2068; Present van Engeland 78. Peren: Gieser Wildeman 5457; St. Remy 58. OBDAM, 23 April. 120000 kg peen: B 17.80—23.70, C 11.20 16.60. D 8.00—14.80; 50000 kg bieten: A 5.00—5.30, B 4.00. 7000 kg uien 4.606.10, grove 6.10 6.60. 2000 kg gele kool 13.80— 22.00; 11000 kg witlof: I 66—109, II 60—99. III 53—64, IV 44—53. ALKMAAR, 23 April. Wit lof: I 58—70, II en III 30—52. rode kool 1324; savoye kool 1218; spinazie (glas) 3238, (koud) 3746; sla 5—17, kg sla 20 ct.; andijvie 6392; radijs 10 17.50; raapstelen 11-12,50 p. 100 bos. Rabarber 19—23; rode bieten 48; winterpeen 510; waspeen 5053; uien 3.508.50; prei 23 31; selderie 2132.50; knolselde rie 5.50. Goudreinette 2250. W ARMENHUIZEN, 21 April. Uien 3.10—3.20, grove 5; peen B 20.90 —23.70, C 12.80—13.20, D 5.30; bieten 9; gele kool 1518.20; rode kool 15.50 —25; witte kool 1116. Kaasmarkt Alkmaar ALKMAAR, 23 April. Kaasmarkt. 1 stapel boerenkaas 290 kg 1.74; fa- briekskaas 1.74. Handel matig. (II We zijn er. Opnieu opnieuw zijn 189 lende lezersschare en dat had zo zijn dingen niet zo ov jaarsprijsvraag, ma binnen. En al dif duinen in al die ci maand of wat. Er waren zo diver heden. Sloten b.v.: Friesland of een dor] Holland? Een stad i: natuurlijk, één van Elf Steden zelfs. Maai argeloosheid het dorj Holland aanwees, ma mopperen. Wij he-bl voor geografische k gelden. Dan was er zijn meer Hoornen, migen. Op Texel b.v. ningen. Maar dat i: juist. Er zijn verschi Hoornen, in Gr Texel, in Zuid-Hollai is maar één Hoorn, zich al eeuwen na ee water van de Zuider tievelijk IJselmeer. Er waren andere mi niet voor ons, maar zenders. Daar was trouw iedere dag he bogen had over de a1 seling tot de ontdek dat een zijner huisge schrijft hij dat: een genoten een aan had stukgeknipt en verbrand. Reken m; over het hoofd van noot wat gezwaaid he En daar was dan e jaarde juffrouw, die herinnerden van de prijsvraag en de-ze 73 is ze op z'n minst dat het gelukkig weer is, maar dat ze het t heel werk gevonden zou nog wel zijn gei maar niet zo „kippij schrijft ze dat v. De kleine lettertjes waren zo slecht te zi strijdlust heeft ook d< vindingrijk gemaakt vergrootglas, vervaar lens van een oude ca heeft ze zitten tur plaatsen op onberisp thuisgebraoht. Hulde, En tenslotte war moeilijkheden bij de den, die onze kantore Holland, Groningen, Drente en Overijse Ook zij hebben hun uitzoekerij gehad. I kwam b.v. in Leeu' brief binnen van achteraf een foutje in zijn inzending en graag hersteld zag. V Het enige, wat er op hele berg oplossingc te halen en de inzen- rouw-moedige zondaa: lichten en te corrigei geschiedde. Er waren nogal oplossingen, in sornn cies zelfs 25 pet! Mi ben velen de zwaarte gave onderschat. Dez was beslist niet zo als de Nieuwjaarspi dat is uiteraard ook van het feit, dat er oplossingen -binnen k\ een aantal, waarvoor gen in diep respect. Dank aan de bijna die hun tijd en mo Voorjaars-prijsvraag ten. Bijzondere danl nen, die hun oplossi zeld lieten gaan v; ontboezemingen. Een afkomstig van de he te Zwolle laten v gen. Ik he-b aan de prijsv en ben met U op rei Ik ging alle provinci totdat ik alle plaatse Toen heb ik nog met de kaarten voor U i en alle nummers kei op de juiste plaats g- Ik hoop dat ook ik v voor de belangstellinj Maar al is het nu o toch doe ik de volg En daarmee sluiter cussie. Hieronder late volgen van de geli naars. Een indrukwe zeg nu zelf! Van ha gelukkigen. En „voor deze keer Fortuna n den of die in de plaatsen zijn gaan geilde keer meer sui En dit zijn dan de 7 PRIJZEN VAP S. Meijer, Rijksweg J. A. Kauffman, Am 36, Den Helder. Mej. G. Meijnders, 76, Zwolle. J. Bruinenberg, St. Alkmaar. J. Kloppenburg, Wan Emmen. J. E. Groot, Spanbroe C 19a. J. Mikx, Verlengde 12, Groningen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4