S.E.W. en Zwaagdijk hesen de kampioensvlag Tal el ten ui s tour nooi NHN K werd eclatant succes nu 7.98 nu 5.88 nu 3.48 nu 5.48 nu 0.98 nu 1.75 nu 1.98 nu 1.38 nu 1.38 nu 3.65 nu 5.50 nu 3.95 1.30 nu 4.98 1.59 1.98 0.48 1.08 8.88 nu 4.98 Wesl kr< TE KOOP WEGENS ENORM SUCCES WED EROM 1 WEEK KWAUTEITS ARTIKELEN VééL GOEDKOPER!! NATUURLIJK.... DORRESTEYN V.Z.V. handhaafde trotse thuisrecord Kaagvogels tegen W.G.W. niet opgewassen Schagen met 5-2 geklopt In de afd. Noordholland West-Friezen verspeelde laatste kansRanders degradeert Alkmaar kreeg l-Ö Zeevogels geen kans Veel belangstelling - hevige strijd om afdelingstitels Geflatteerde zege van Blokkers S.K.C. WERD OVERDONDERD Aanvaarding naar overeenkomst HOLIANDIA- ondergoed ALKMAAR, Steenenbrug ECMOND AAN ZEE HOLLANDIA- ondergoed Positie vt door ne Grote spai in 3A Pagina 4 Maandag 26 April 1954 In de afdeling Noord-Holland zijn gisteren weer enige be slissingen gevallen. SEW uit Nibbixwoud behaalde zoals verwacht bet kampioenschap, maar dat ook Zwaagdijk de titel bij verrassing! zou veroveren, daar hadden wel licht weinigen op gerekend. En toch is het gebeurd, want terwijl Zwaagdijk met 10 van HOSV won, verspeelde West- friezen zijn laatste kans door tegen Con Zelo met I0 te. verliezen. Het lot over Randers werd definitief bezegeld. De Randers degraderen naar de tweede klasse. Voorts werd door Foresters adsp. C, Forward adsp. B en Berkhout 2 de titel in de wacht gesleept. Voor alle clubs: een welge meend proficiat! Nu Egimondia de titel heeft be haald in 1 A (en mede als gevolg daarvan wellicht met 31 van Zaan&e Boys verlorenbe perkt de spanning zich tot de on derste regionen, waar nog vier clubs in hevige nood verkeren. Zeevogels greep de kans tegen Alkmaar en won overtuigend met 30, waardoor Berd-os op de laat ste plaats kwam, echter met nog twee wedstrijden voor de boeg. Bergen zette zijn opmars voort en kwam in veilige haven door een keurige 10 zege oip Meervogels in Zaandam, waardoor ook de laatste club nog in moeilijkheden kwam. O.D.I.Z. versloeg Uitgeest met 30. Egmondia 19 14 2 3 30 Zaanland-ia 19 12 2 5 26 O.D.I.Z. 18 9 6 3 24 Uitgeest 18 10 3 5 23 Zaanse Boys 18 9 1 8 19 R.C.Z. 18 8 2 8 18 Bergen 19 6 3 10 15 Alkmaar 19 6 1 12 13 Meervogels Z 19 5 3 11 13 Zeevogels 19 4 4 11 12 Berdos 18 4 3 11 11 In 1B heeft S.E.W. tenslotte den nek-aan-nek-race met Flevo en St. George in zijn voordeel weten te beslissen. De voetballers uit Nibbixwoud zetten na een spannend seizoen de kroon op hun werk door tegen K.G.B. het kam pioenschap te behalen. Flevo nam het zekere voor het onzekere, klopte Sijibekarspel met 20, maar St. George leed een verras sende nederlaag tegen Blokkers. R.K.D.V.O. bleef Berkhout de baas en Valken versloeg Sint Victor. S.E.W. 20 14 3 3 31 Flevo 19 12 4 3 28 St. George 18 11 2 5 24 R.K.E.D.O. 19 10 2 7 22 Blokkers 19 9 3 7 21 Valken 18 8 1 9 17 R.K.D.V.O. 18 6 4 8 16 Sijbekarspel 18 6 2 10 14 Sint Victor 18 4 4 10 12 Berkhout 18 4 4 10 12 K.G.B. 19 2 3 14 7 overwinning op Beemster en West- zaa-n verspeelde een punt aan Jisp, waardoor D.R.E.O. relatief nog maar een punt achter staat. W.B.S.V. leed een verrassende 51 nederlaag tegen Knollendam en Foresters kon P.S.C.K. niet aan (00). Purmerland tenslotte had met Gr. Schermer geen me delijden. De bezoekers wonnen met 30. Westzaan Foresters D.R.E.O. R.K.S.V.S. W.B.S.V. P.S.C.K. Beemster Purmerland Knollendam 17 Jisp Gr. Schermer 19 Het spannende slot in 2 B heeft een verrassende ontknoping ge kregen, doordat West-Friezen met 10 heel lelijk in het zand beet tegen Con Zelo en daar Zwaag dijk met dezelfde cijfers zegevier de over H.O.S.V. kwam de titel zowaar nog bij de Zwaagdijkers terecht. En dan te weten, dat al leen West-Friezen in staat was Zwaagdijk met8—0 en 6—0 te verslaan: H.E.O. behaalde een 18 12 4 2 28 19 9 7 3 25 16 11 1 4 23 16 9 2 5 20 17 8 2 7 18 19 7 2 10 16 17 7 1 9 15 17 7 1 9 15 17 6 2 9 14 17 4 5 8 13 19 1 3 15 5 normale 10 zege op H.O.S.V., maar Strandvogels verraste in zijn laatste wedstrijd Spartanen door met 41 zijn eerste zege te behalen. Zwaagdijk 18 13 Woudia 17 11 West Friezen 17 10 H.E.O. Con Zelo D.W.B. H.O.S.V. R.K.V.V.S, Spartanen 18 17 18 18 17 18 Strandvogels 18 1 2 3 3 5 1 4 9 3 9 3 10 3 14 Een kwartier voor het einde kwam het psychologische moment in de wedstrijd tussen Zeevogels en Alkmaar, want bij een stand van 20 voor de thuisclub kende arbiter Lodema een penalty toe tegen de withem-den, wegens een handbal van Lichthart. Het harde droge schot van Roos snorde langs de paal, maar voor Alkmaar aan I de verkeerde kant, en de Zeevo- Zeemacht heeft zijn laatste kans gegrepen. De Navy versloeg Pet ten met maar liefst 6—0. S.V.W., dat tegen kampioen Hollandia T geen kans kreeg, komt nu weer in de 'verdrukking. Geel Zwart wist zioh door een keurige 42 zege op Callantsoog uit de gevaar lijke hoek te werken en Texelse Boys hield Duinranders (met 60) ook op schootsafstand van de Zeemachters. Inmiddels, is Te xelse Boys keurig op de tweede plaats gekomen. 30 19 19 19 17 16 16 15 14 13 ♦10 Zeemacht 2 verliesp. extra. In 3 A behaalde Sint Bavo een keurige overwinning op S.S.V. Oosthuizen en Ursem schopten resp. Oudendijk en Kwadijk nog dieper de put in. W.V.S.V. kwam tegen Graftdijk op 11. In 3 B verspeelde K.S.V. weer een kost baar puntje, nu aan de Koog. Twisk won royaal van M.O.C. en Schellinkhout kwam met een overwinning uit Aartswoud. V.A. D.A. en Vesdo besloten tot een puntenverdeling. In 3 C tenslotte verspeelde Wit Rood een kostbaar puntje aan Sint Boys, maar Z.D.H. cn Sporters deden het beter. Ongetwijfeld zal Zondag 25 April 1954, de dag waarop in de veiling- hallen het grote tafeltennistournooi van de Ned. Tafeltennisbond, afd. Noordhollands Noorderkwartier werd gehouden, met gulden gels-supporters konden verheugd jetterS worden geboekstaafd in de annalen van de organisatoren, .opspringen. Ook het elftal van» de B sastheren putte hier weer moed die hun omvangrijk voorbereidend werk zagen beloond door het éclatante succes van deze dag. In alle opzichten mag dit tournooi geslaagd genoemd worden en gezien de grote belangstelling, die er bestond voor de, dikwijls zeer goede, wedstrijden zal deze dag zeer zeker beantwoord hebben aan het doel, dat het N.H.N.K. gesteld had, n.l. „Een ieder wijd en zijd de tafeltennissport te laten beoefenen in al zijn veelzijdigheid naar geest en lichaam". Hollandia T 17 14 2 1 Texelse Boys 16 7 5 4 Koedijk 16 6 7 5 Petten 18 8 3 7 Kolp. Boys 17 6 5 6 Schoorl 18 6 4 8 Geel Zwart 18 5 6 7 Callantsoog 18 6 3 9 Duinranders 18 5 4 9 S.V.W. 17 5 3 9 Zeemacht 15 4 4 7 18 12 4 2 28 17 11 1 5 23 17 9 4 4 22 18 9 4 5 22 19 7 7 5 21 19 6 7 6 19 18 7 4 7 18 16 6 2 8 14 16 3 5 8 11 17 4 3 10 11 17 1 1 15 3 W.G.W. kon de kampioensvlag nog niet hijsen, omdat de Hei dereen, tegen Kaagvogels niet ver der kwamen, dan een 22 gelijk spel en bovendien liet J.V.C. geen veer. Het won met 13 bij Vrone. Vios versloeg Hugo Boys, Nieuwe Niedorp bond S.R.C. aan de zege kar en Randers leed zijn 15e ne derlaag, nu tegen Wieringerwaard dat met 41 won, waardoor de degradatie zoals geschreven een feit werd. W.G.W. J.V.C. L.S.V.V. Vios Vrone N. Niedorp Kaagvogels S.R.C. Hugo Boys Wier.waard Randers In 2 A wordt het slot nog span nend. D.R.E.O. geeft de moed nog niet op getuige de grote 70 St. George heeft door een ge flatteerde 3—1 nederlaag beide punten aan de Blokkers moeten afstaan. Door deze nederlaag was de laatste kans, die de Spier- dijkers nog hadden op het kam pioenschap, verspeeld. In deze rommelige ontmoeting wist St. George na 20 min. de leiding te nemen door Langedijk, die van korte afstand de Blok kers-keeper bet nakijken gaf. 10. Kort na dit doeipunt wist een der Blokkers voorwaartsen door te breken en de gelijkmaker in de touwen te jagen. Nog voordat de rust inging namen de Blokkers de leiding door een hard schot van rechts dat doel trof. Na rust werden de Blok kers volkomen in de verdediging gedrongen maar niet een van de St. Georgianen wist het doel van de tegenpartij te vinden. Ver- sdhiillende keren werd het spel onderbroken doordat de ballen werden uitgetrapt, waaraan voor al de Blokkers-doelman zich schuldig maakte. Wat de Spier- dijkers ook probeerden, het wilde niet lukken, steeds weer stond er iemand van de tegenpartij in de weg die de St. George-spelers het scoren belette. Enige minu ten voor het einde kwam er plotseling een uitval van de Blokkersploeg en voordat iemand van de St. George achterhoede er iets aan doen kon, lag de 3e goal achter keeper Doodeman. Er werd nog wel afgetrapt maar de scheidsrechter floot direct hierna het eindsignaal. Gisteren heeft W.G.W. de zo gevreesde streep door de kam- pioensplannen zien halen van Kaagvogels dat hiermede de zo veelste candidaat van de boven ste plaats deed struikelen. De Heldersen mogen zelfs met dit gelijke spel de landen dichtknij pen. Want de thuisclub toonde over alle linies een veel betere samenhang en was daardoor ge vaarlijker in de aanvallen. Het spel van de bezoekers ontaardde verschillende malen in paniek voetbal waar zij zich slechts met de grootste moeite van los kon den maken. Met de felle wind in de rug verscheen compleet Kaagvogels al direct voor het Helderse hei ligdom. Polman moest enige pe nibele situaties oplossen, waarbij hij één keer slechts de bal net over de lat kon zenden. De gasten namen het leder over maar vooreerst viel er wei nig te noteren, de wit-geel-witten tornden tegen de wind op en plaatsten de ballen te hoog in de wind, terwijl de zenuwen eerst onder de knie gebracht moesten worden. Maar na een kwartiertje be ging keeper Kugel een blunder door te ver uit zijn doel te ko men. Laan wist hem te omspelen en zette daarna het gehele legi oen der supporters aan het jui chen (91). Dit gaf de burger moed. De gastheren waren niet van de WGW-helft weg te slaan. De bal len suisden gedragen op de wind iedere keer vlak voor Polman en zijn helpers die vaak niet beter wisten te doen dan er maar corners van te maken. Het regende kansen voor Ku gel c.s. maar telkens stond een Helders been succes in de weg. Na een aanval van Ramker kwamen de rood-witten terug. Siepel kopte tegen de paal en Stammes lostte in de 25ste mi nuut een kogel die net voor het doel langs schoof. Dit was toch te veel voor de gasten. Met vereende krachten braken wij door het cordon rood- witten heen. Een glaszuivere combinatie Sens-P. Ramler-Laan volgde. Dan kwam v. Amersfoort aan de beurt, doch vond met zijn kogel ook geen genade bij de keeper, LIJKEN VAN VERMISTE DUITSERS GEVONDEN LINZ. 25 April (Reuter). Na negen dagen zoeken hebben red dingsploegen Zaterdag in het Dachsteingebergte in Oostenrijk de lijken van acht der tien Duit se schooljongens tussen vijftien en zeventien jaar gevonden, die op 15 April op een tocht in de bergen in een zware sneeuw storm verdwenen. De lijken van de drie leraren, onder wie een vrouw, werden eerder op de da,g gevonden. Bijeenkomst M.V.D.-leiders te Moskou? LONDEN, 25 April (A.F.P.). Volgens de Sunday Graphic zijn de leiders der afdelingen van de Sovjet-Russische geheime dienst in de hoofdsteden van zeven van Rusland afhankelijke communis tische staten naar Moskou _r- trokken om aldaar een spoed- bijeenkomst bij te wonen. De met moeite verdedigde voorsprong voor de rust ging drie minuten na de hervatting teniet tijdens een doorbraak van Siepel die Polman geen kans gaf. (11) Onzekerheid volgde bij de Hel dersen en de thuisclub kwam daardoor weer gevaarlijk dicht bij Polman. En een harde noot werd het Helderse elftal opge diend toen de Kolhorner 1.-bui- ten na tien minuten Spaans c.s. voor een achterstand plaatste met een lage schuiver. 21. De wedstrijd werd harder en de aanvallen aan weerskanten waren vrij ongevaarlijk. En het moest van de rechtsback Huigen komen dat het gelijk werd. Deze opvallende speler bracht de bal op, passeerde wat roodjakken en zond een kogel naar Kugel, die hij niet baas kon. 22. Nu kwamen de gasten pas goed opzetten. Vele schoten volgden, m.voor en r.buiten wisselden van plaats, maar niets hielp. Kugel grendelde zijn doel af en het bleef 2—2. De groenhemden zijn nog steeds met 'n verjongd elftal aan 't expe rimenteren en kunnen zo nog wel een poosje doorgaan alvorens een bevredigende oplossing gevonden te hebben. De ontmoeting tussen Nw.-Niedorp en SRC werd ge speeld met twee practisch lamme vleugels. Beide buitenspelers wa ren op geen stukken na tegen hun taak opgewassen, wat wel de grote handicap was, daar verreweg de meeste aanvailen via de vleugels werden geleid. Dc gastheren staken technisch ook in geen enkel geval met hoofd en schouders boven de bezoekers uit, alleen in enthousiasme waren zij de meerdere. Van de sterke wind. kon de thuisclub ook al niet profiteren en Gouwenberg had 'n gemakkelijke eerste helft. De meeste schoten die voor hem be doeld waren, vlogen hoog over of ver naast. Aan de overkant was het voor Druif ook geen hoog conjunctuur. Kok, die van de vleugels practisch geen voeding kreeg, kon met de ballen die over het middenveld geleid werden, ook niet on stoot komen. Tot een kwartier voor het einde golfde het spel zo geleidelijk over en weer, zonder noembare span ningen en dikwijls het aanzien niet waard, terwijl het scorebord nog steeds een dubbelblanke stand aangaf. Maar een keurig afgeme ten bal van Oetkes bracht hierin verandering. Met een fraaie knik verdween dit presentie langs Gouwenberg in het net (10). De groenhemden gooiden er een schepje op, maar al hun goed bedoelde pogingen waren zachte zitjes voor Druif, Maar ook de thuisclub diende van repliek. Middenvoor Vonk kreeg enige goede kansen, maar wist geen en kele maal de roos te treffen. Tot dat spil Heddes (witte) blijkbaar medelijden met hem kreeg en het mooiste doelpunt, van de middag scoorde. Helaas in eigen doel. In verdrukking gekomen plaatste hij een sierlijke en tamelijk harde boogbal op zijn doelman terug, waar deze juist niet bij kon en mistroostig het leder uit het net moest vissen (20). Wel pijnlijk voor Heddes. want hij deed overi gens veel goed werk. Hiermede was het pleit beslecht, want bij alle pogingen der bezoekers om tenminste nog de eer te redden, gaf goalie Druif „niet thuis". uit en een combinatie Baltus, Neijens, de Waard, bracht de Eg- mondse middenvoor alleen voor Blokker. In één ruk was deze ge passeerd en de rest was kinder werk Dit was het derde doelpunt van Zeevogels en het tweede van mid denvoor de Waard en niemand zal er spijt van gehad hebben. dat de keuzecommissie deze jon- i geling heeft opgesteld. De harde wind, dwars over het i veld, deed veel afbreuk aan het i spel- De thuisclub koos in de eer- I ste helft deze wind enigszins in de rug en was meestal in de aan val. Men verzuimde echter de bal ie spelen naar de vleugel, die bij het voorzetten de wind van ach teren had. Dit was voor de rust de rechtervleugel, i Het eerste doelpunt was hoofd zakelijk het werk van de Waard, die snel langs de uitgelopen Blok ker spurtte en rustig doelpuntte. Daarna kwamen er kansen voor de Egmonders. maar niemand voel de er wat voor om hier gebruik van te maken, Een omhaal van Huiherts op goed geluk af, werd de Alkmaarders noodlottig, want Blokker stompte naast de bal en dat betekende 20. -Na de pauze probeerden de Alk maarders de bakens te verzetten, maar kregen nu te maken met hevige tefenstand van Klever laan. Baltus en de op volle toeren draaiende Zeev.-defensie. want Twisk maakte en zeer betrouw bare indruk. pen afwisselend gebruik van hun fore- en backhand, terwijl de ga mes in tactisch opzicht aan menig „grote" speler ten voorbeeld ge steld konden worden. Het lijdt geen twijfel, dat onder tijdstip, de vele belangstellenden, die dit tournooi kwamen bezoeken, er verschillenden geweest zullen zijn, die onder de bekoring van deze aantrekkelijke sport zijn ge komen. Tot tweemaal toe waren wij er getuige van, dat iemand zich aanmeldde voor het lidmaat schap van één van de deelnemen de verenigingen. En dit is dan het directe resultaat, maar wie zal zeggen hoevelen er indirect door dit tournooi te eniger tijd tot een tafeltennisvereniging zullen toe treden? De grootse opzet van het tour nooi bleek wel aan het grote aantal tafels (50) dat een plaats gevonden had in de veilinghallen, aan de ruim 250 deelnemers en deelneemsters en niet in de laat ste palats aan de honderden wed strijden, in dames- en heren klassen, dubbel- en enkelspel, mixed-dubbel, die zijn gespeeld. Dat er in zulk een groot tour nooi wel enkele organisatorische onvolkomenheden waren, daar over mag men niemand aanspra kelijk stellen, of het moeten die enkele spelers en speelsters zijn, die niet aanwezig waren op het 't Was Schagen. dat het eerst van de wind profiteerde cn dan ook door middel van zijn aal- vlugge linksbuiten Wit op het VZV-doel afging. Een nette voor zet volgde, doch het binnentrio gaf „niet thuis". Ook bij VZV wilde het niet vlotten: het ont brak er aan goede afwerking. Geheel onverwacht kreeg Scha gen de leiding, toen keeper Smit slecht uitschoot. De bal belandde bij Kater, die direct voorzette naar zijn midvoor. die hiervan keurig wist te profiteren: 01. VZV bleek niet ontmoedigd, maar de Sohager achterhoede gaf lange tijd geen krimp. Ongeveer een kwartier voor rust lanceerde VZV een aanval over links, waar bij back Schouten ternauwernood door een corner weg te geven wist te redden. De hoekschop kwam uitstekend voor, werd kei hard door C. Bruin tegen de deklat geschoten, door S Wijnker opgevangen cn onhoudbaar 'inge schoten: 11. Na rust gingen de VZV-ers meteen goed combinerend op het Schager doel af. C. Tamis wist er zeer spoedig door goed door lopen 21 van te maken. VZV kreeg nu een goede kijk op dé zaak en het plaatsen ging veel vlotter. Linksbuiten S. Wijnker was zijn bewaker veel te vlug af, zodat er van deze zijde veel ge vaar ontstond. Een mooie voorzet van zijn voet werd door zijn broer Wim ineens prachtig ingeschoten. Ook Cor Wijnker kwam nog aan bod; hij kopte de bal zonder falen in de uiterste hoek: 4—1. Schagen, dat het spel nog even wist te verplaatsen, ontworstelde zich aan de druk der Veldtemers Het was v. d.Oord. diedoor keurig doorzetten doelman Smit wist te slaan: 42. Vijf minuten voor het einde kreeg de linksbuiten van VZV de zoveelste corner te ne men. De keeper plukte de bgl hoog uit de lucht, liet deze een moment los en voor hij wist wat er gebeurde, was het vijfde doel punt geboren: 5—2. Daarmee was het pleit beslecht en had VZV dat hun namen werden het tijd- opgenoemd, waardoor schema gevaar liep. Vanaf het moment van de start, 12 uur, tot aan het ogenblik van de prijsuitreiking, 's avonds om 11 uur, is er aan één stuk getafel tennist. Het enthousiasme der deelnemers, en vooral van de jeugdigen onder hen, kende geen grenzen. Er waren junioren, die elk moment, dat er een tafel vrij was, aangrepen om hun bat te hanteren. En niet zo, alsof het maar een gelegenheidspartjj-tje betrof, maar met een élan en een ernst als gold de inzet ervan een afdelingstitel. Juist het feit, dat de grote inzet van de wedstrijd de afdelingstitels waren, maakten dit tafeltennis- festijn zo bijzonder aantrekkelijk. Het ging er heus niet alleen om één van de vele en mooie prijzen, in de wacht te slepen, hoe ple zierig het ook moet wezen een der trofeeën mee naar huis te bren gen, Liever dan de mooiste beker, wilde men het tot een kampioens titel brengen. De spanning groei de dan ook, naarmate de strijd vorderde. In de demi-finales en finales was de spanning tastbaar, en de gezichten van de finalisten spraken oj dit punt boekdelen. Het laat zich begrijpen, dat de spelers in de eindstrijd, een en kele uitzondering daargelaten, weinig of geen risico namen, waardoor in vele wedstrijden het spel zeer kort werd gehouden, echter (gelukkig) zonder in ping pong te vervallen, Voor het oog waren de voorwedstrijden dan ook wel aantrekkelijker. Dikwijls zag men knap gespeelde partijen, niet alleen in de overgangs- of le klasse, maar ook in de lagere afdelingen. Veel genoegen versohaften bijv. de wedstrijden van de junioren, die technisch uiteraard de minde ren waren van hun grotere broers en zusters, doch in vele andere opzichten gelijkwaardig genoemd mochten worden. Nemen wij als voorbeeld het tactisch inzicht van vele „kleintjes", Hoe soms die knapen hun tegenstander op lis tige manier uit positie speelden, was dikwijls onbegrijpbaar en soms ook wel vermakelijk, be halve dan natuurlijk voor de per soon in kwestie, die er „eens lek ker tusen werd genomen". De poule, die was samengesteld uit de junioren Bakker, Dekker en Vlaar schotelde de kijkers drie knap gespeelde partijen voor. Op zijn trotse thuisrecord gehand- prima wijze maakten deze kna- Het woord „grote" speler moet men bij tafel-tennis zeker niet zien als één begrip met het woord afmeting. De grootte der spelers was zeker niet altijd een waar borg voor hun capaciteiten. De kleine „I.V.A.-man" Jac. Bommer uit Den Helder is daar een wel sprekend voorbeeld van. Hij kwam onder meer uit in de vier de klasse heren-enkel en mocht zich na dikwijls lange en ver moeiende strijd kampioen van deze afdeling noemen, terwijl zijn tegenstanders soms bijna twee maal zo groot waren. Hij was één van de weinige spelers, die ook in de finales de aanval niet ne geerde en met het nodige risico lange en harde slagen afvuurde. eZker, hij verspeelde er enige sets mee, doch uiteindelijk bleek het gezegde, dat de aanval de beste verdediging is, veel waarheid te bevatten. Twee sterke spelers in de algere klassen, in dit geval 3e klasse heren-enkel, waren P. Buse van Purmerend en H. Welkers van Disnie, die zich door krachtig spel naar de eindstrijd konden werken. Voor de Purmerender had deze strijd een ietwat onfor- tuinlijn verloop, al was het in belangrijke mate ook een kwestie van -moreel. Dat hij de eerste set, ondanks een voorsprong van 2017 toch verloor, had zo'n na delige invloed o-p zijn moreel, dat hij in no-time in de tweede set met 61 achter -kwam te staan, waarna de Disnie-speler elk risi co vermeed enaldus de titel voor zioh op wist te eisen. Wat de één tot vreugde was, bracht de ander tot verdriet, doch zeggen de Engelsen niet „It's all in the game"? Velen hebben deze middag en avon-d ondervonden, dat er van alles gebeuren kan in een wedstrijd, doch dit vermocht geen invloed te hebben op de sportieve sfeer van dit zo bijzon der geslaagde tafeltennistournooi, van het N.H.N.K. De uitslagen van de wedstrijden zullen wij morgen publiceren. Sovjet-Unie zal geen Australische wol meer kopen CANBERRA, 25 April (Reu ter). De handelsattaché van de Sovjet-Russische ambassade heeft Zaterdag medegedeeld, dat met ingang van Maandag de Sovjet- Unie geen Australische wol zal kopen. De handel tussen Oost en West-Duitsland BERLIJN. 2-5 April (A.F.P.). Het hoofd van de Oost-Duitse dienst voor binnenlandse handel, Orlapp, heeft Zaterdag medege deeld, dat Oost-Duitsland een grootscheepse campagne voor uit breiding van de handel met West-Duitsland zal beginnen. ZAKENMAN vr. f 1000.- te leen, rente en aflos sing nader overeen fe komen. Br. no. 27811, bur. van dit blad. Te kp. 2 drachtige ZEU GEN, 1ste worp, hoog- drachtig. J. Weel, Oost- dijk 59, Heerhugowaard Te kp. aanhangw. ook gesch. v. landb. e.a. doel einden; electro-motor 0.4 pk 22o v. Sch. Hondsb. laan 10, Heiloo. Te kp. 40 bak EERSTE LINGEN, klasse A mt. 35-50. Mooie spruit. Jac. Nieuwboer, Sloot gaard C 66, Waarland. WINKELWOONHUIS aan de Voordam 10 (naast de Alk-maarsche Courant) en pakhuis aan de Houttil 8 (tussen Fa. Zaadnoordijk en Twentse Bank). Ook afzonderlijk. WOONHUIS STATIONSWEG 3, beneden vrij; sui te met keuken, gang met WC, sousterrain. Boven verhuurd. Zolder gezamenlijk. Prach tige ligging. Koopsom f 12.000. MOLENBUURT 25-27, waarvan no. 25 vrij van huur. Aanv. n.o.k., koopsom f 5500. NIEUWBOUW met 85 pet. ann. hypotheek, be houdens goedkeuring. MAKELAARDIJ VAN DER BORDEN ALKMAAR Kennemerstraatweg 31 Tel. 2774 TAXATIëN HUIZENBEHEER HYPOTHEKEN WONDERKOOPJE Gebloemde dekens, in zalm, groen en bleu, WONDERKOOPJE Extra grote molton dekens, prima! 160 x 210, van 6.50 WONDERKOOPJE Graslinnen lakens, on- gezoomd, 220 lang van 3.98 WONDERKOOPJE Ongebl. lakens, onge- zoomd 160 x 240, van 6.40 WONDERKOOPJE Vitrage spreien, spe ciale prijs WONDERKOOPJE Kous met loodje, we reldbekend, van 2.65 WONDERKOOPJE Nylonkousen, modetin- ten, le keus WONDERKOOPJE Geplatteerde werkkou- sen van 1.68 WONDERKOOPJE Prima herensokken ge ruit, met lastex-top WONDERKOOPJE Geminderde nylons, m. en zonder zwarte naad zeldzaam mooi, WONDERKOOPJE Dames pyama's, div. tinten, WONDERKOOPJE Dames nachthemden, prima lingerie-katoen, WONDERKOOPJE Dameshemdjes, fanta sie, prima slechts Bijpassende slips 0.98 WONDERKOOPJE Lastex dames bad pakken, div. tinten, van 5.95 WONDERKOOPJE Herenhemden en broe ken, alle maten, prima interlock WONDERKOOPJE Afgepaste vitrage gor dijnen, slechts WONDERKOOPJE Vitrage per meter, zo lang de voorr. strekt WONDERKOOPJE Lingeriekatoen, 6 ma ten v. 1.35 nu slechts WONDERKOOPJE Wollen damesvesten, zeer speciaal WONDERKOOPJE Jasschorten ook extra wijd in rode en blau we stip van de bovenste plank in alle kwaliteiten voorradig! West-Frisia is gister zware cn zeer verr kende WA! Want Enkliuizers, ZFC er nen dc roodgelen n stoute stukje uit d te kloppen en ZF( hoge nood verken ontknoping zal de schap toch weir andere tweede klae vlag. Honderden teleurge huizere zullen gisterr zij het West-Frisia-ve wel niet gedacht hebt favorieten toch de schoot kregen geworp beurde zoals ge dank zij Hollandia en door zijn zege op thans de laatste plaa laten ten koste van 1 met 21 van D.W.V Z.F.C.-ers zullen zich ren uit het hoofd hei ken, toen zij d-e ne West-Frisia vername: hen in de thuiswedst: Enkhuizers een pa manZeeburgia kostbaar puntje tege West Frisia 18 11 H.F.C. Z.F.C. D W.V, V.V.A. Rapiditas Holland-ia H.R.C. Zeeburgia Z.V.V. Holland een prachtig seizoen stante vorm, slecht onderbroken door ne gen Volendam, zijn 'uit Amersfoort op d stevend, die gisteren bereik kwam dank zege op De Kenneme wijk. De 4—0 zege, d op A.F.C. behaalde, broeken geen enkele De overige wedstri ook van minder be bedwong K.F.C. in Spartaan verraste meer in eigen huis sloeg het arme Schot H.V.C 17 15 Volendam 16 10 Kenne-mers 16 7 de Spartaan 17 Watergr.meer 15 U V.V. 16 K.F.C. 17 Helder 17 A F.C. 18 Schoten 17 Gordi In 3 A stijgt d-e s de week, Purmerste niet zo lang geleden ste helft van de ran de, heeft plotseling beste kansen gekre het gisteren weer wei van mede-cand wijk (2—1). Om nog groter te ma den Zaandijk en kaar een punt en ken nog steeds vijf naar d-e bovenste nog door D.E.M. men, ma-ar hoe zal week zijn? K.V.V. Krom-menieërs lie dermaal lelijk de brood eten, nu E.H.S. dat met 2- blijfcbaar nog met wil vastgrijpen aa: Forward, dat in W punten aan W.S.V. H.S.V bevestigde z door nu A.D.O. me pen. D.E.M. 19 Purmersteijn 18 Beverwijk 19 Zaandijk 19 C.S.V. 19 K.V.V. 18 Alkm. Boys 19 H.SV. 20 A.D.O. 20 19 W.S.V. 30 17 Alw.Forwand 19 19 9 19 8 19 7 19 7 17 8 18 8 19 7 18 4 18 4 18 4 H de kro E.H.S. 18 Goede di In 3 B was dag voor Velsen, zag spelen tegen tesse zag verliezen kraoht, waardoor vleugje hoop uit dween. Overigens Wilskracht weinig gaat rustig door boeken. Nu we: kind van de rekenn voor de Katholieke derde klasser don1" ria Victrix de-e-d Ripperda met 2 Velsen Rivalen J.O.S. T.O.G. Vitesse 2 Alc. Victrix Z.S.G.O. Terrasvogels Kinheim Ripperda 19 20 20 19 19 20 19 19 19 20 D.E.C. 19 Wilskracht 19 R.K.A.F D.T.S. kan de A.F.C. blijkbaar Na het gelijke gen volgde er een steling in Oudka Texel volkomen Leetjes een 2

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 4