De laatste dag van het Deense Koninklijke bezoek Twee solide bouwstenen voor 'n deugdelijke P.B.O." Petrov over de verdwijning van McLean en Burgess R GerritVoorting trok Oranjetrui aan Handelsaccoord met Sovjet-Unie gesloten T ulpenrallye-karavaa in Noordwijk gearriveerd li PRIT! OP! Donderdag 29 April 1954 Pagina 5 verstr. 8 'IJN iheid nede Onbevangen sfeer in Huizen's blindeninstituut Koklov was in Denemarken BROEK ALS REDDINGSGORDEL Ronde van Nederland TERECHTSTELLINGEN IN TUNESIE FRANS-INDISCH INCIDENT Lages ontving liet H. Doopsel Rotterdam zette beste beentje voor Debat met principiële vraag Lof van V.V.D.-oppositie voor minister v. d. Kieft Noorse grenzen geschonden Vreemde vliegtuigen nabij de Sovjetgrens Stakers te Gothenburg weer aan het werk Nederlands B-elftal Leeds United I2 Bij een feestdag hoort feestelijke muziek en... Wacht even eerst 'n Inlichtingen echter uit de tweede hand of 144.- ïum? reweg costuum :n d zijn JRG NAMEN! ER M PER UUR >miiets -32 rstr./Houttil 2 d. Boschstr. jorstraat i-18 1-43-45 7 6 aat ik Houttil kan in ons, tot machine- citaties aan de RDHOLLAND HOORN AMSTERDAM, 28 April Vandaag, de derde en laatste dag van het Deense Koninklijke bezoek aan Nederland, hebben de beide Koninklijke Paren een bezoek gebracht aan de bloemenveiling te Aalsmeer, aan de Keukenhof, de Philips Telecommunicatiefabriek te Hilversum, de Philipsfabrieken te Huizen en aan het Instituut tot Onderwijs van Blinden te Huizen. Het aardigste onderdeel van de toeht, die opnieuw veel belang stellenden op de been bracht, was ongetwijfeld het bezoek aan het blinden-instituut. „Zou je voor mij ook iets wil len maken?" zo vroeg Koningin Juliana aan het leerlingetje van het instituut, de achtjarige Ria Schimmel. „Ja dat wil ik wel doen, Koningin", antwoordde Ria. „Wil je het dan aan mij sturen?" vroeg de vorstelijke bezoekster. „Oh, dan moeten we een doosje hebben", zei snel de 6-jarige Dicky van der Maat. „Juffrouw", zo riep hij naar de lerares, „heeft u een doosje?" En zo zal dan een dezer dagen wel een pakje op het paleis Soest- dijk bezorgd worden, waarin kleiboetseerwerk van Ria en Dicky zal zijn verpakt. In deze onbevangen en vrien delijke sfeer verliep het bezoek van Koningin Ingrid en de Ne derlandse vorstin aan het insti tuut, waar de staf en de leerlin gen alles gedaan hadden om zo goed mogelijk voor den dag te komen. En er was veel te zien en voor al ook te horen bij dit bezoek, dat een groot moment was in het leven van deze gehandicapte kin deren. Gretig luisterend en zo nu en dan tastend namen ze al les snel in zich op. „Ha, bloemen", zei een jon gensstemmetje en snel tastten handjes het bouquet, dat Konin gin Juliana droeg, af. „Wat een mooie". De twee Koninginnen met kin deren om te zien gaan is een belevenis en de vorstinnen voel den zich klaarblijkelijk wonder wel op hun gemak in deze sub tiele wereld, waar een enkel KOPENHAGEN, 28 April Vandaag verscheen in de Deense uers een foto van Nikolai Kok lov. de naar de Westelijken overgegane Russische geheime agent, welke op de Tivoli-kermis van 1951 te Kopenhagen is ge nomen. Het is gebleken, dat Koklov in 1951 onder de naam Joseph Hoffoauer een bezoek aan Denemarken heeft gebracht. Hij kwam daar in contact met een Deens meisje en toen zij samen op de kermis waren, liet hij een foto maken, waarvan ook het meisje een afdruk heeft. Het meisje is nu met deze foto naar de politie gegaan, die vastgesteld heeft, dat de hierop afgebeelde man Koklov is. De politie ver zoekt het publiek naar aanleiding van de foto om nadere inlich tingen. woord en een stemnuance zo veel betekent voor geoefende oren. Grote belangstelling toonden de gasten voor de afzonderlijke tehuizen, die namen dragen als Roodborstje en Kwikstaart en waar de kinderen in groepen van twaalf met een leerkracht bijeen gebracht zijn. Tijdens de thee werd door vijf oudere leerlingen in het Engels een toneelstukje opgevoerd en daar kwamen St. Nicolaas en zwarte Piet in vol ornaat ten tonele. Een warme handdruk en een .vriendelijk dankwoord beloonden de speel sters en spelers. Het vertrek werd een ware vreugdetocht. Tussen een haag van kinderen die met vlaggetjes zwaaiden liepen Koningin Ingrid en Koningin Juliana het door de zon beschenen middenpad af naar de grote weg, hier en daar nog handen drukkend en kinder wangetjes strelend. Duizenden stonden op de rijksweg om de landsvrouwen toe te juichen op hun tocht naar Amsterdam, waar ze om ruim vijf uur arriveerden. BAD OLDESLOE, Duits land, 28 April Een „le- derhosen" (Beierse korte le ren broek) heeft vandaag dienst gedaan als reddings gordel en een vierjarig Duits meisje van de verdrinkings dood gered. Het kind was bij het bloe menplukken in een met wa ter gevulde bomtrechter ge vallen. De lucht, samenge perst in haar „lederhosen", hield haar drijvende tot red ding opdaagde. HEERLEN, Woensdagavond Opnieuw heeft het algemeen klasse ment van de Ronde van Nederland een wijziging ondergaan en heeft zich een nieuwe leider aangediend, n.l. Gerrit Voorting. In de eer ste twee etappes was Voorting beide keren op de tweede plaats ge ëindigd en slechts omdat Schulte in Valkenswaard als eerste over de streep ging kreeg Voorting de leiderstrui toen niet. Ook in Heerlen eindigde de Haarlemmer als tweede, nu achter Wim van Est, maar enkele centimeters vóór Schulte, zodat hij eindelijk de zo fel be geerde oranjetrui kon aantrekken. SFAX, Tunesië, 28 April - Drie Tunesische terroristen, die schul dig zijn bevonden aan het ver moorden van een Frans burger, zijn vandaag op de binnenplaats van de gevangenis door een vuur- peleton doodgeschoten. BOMBAY, 28 April Bij een incident tussen Franse militaire politie en een groepje Indiërs, dat zich aan de grens van de Franse enclave in India Tsjiroe Kalia bij Mahe bevond, is Dins dag een Indiër gedood en zijn er drie gewond, aldus is Woensdag te Bombay vernomen. De grote slag in deze etappe is in het heuvellandschap van Zuid- Limburg gevallen. Tot grote ver rassing van de volgerskaravaan was niet een der Nederlanders, doch de Duitser Schwarzenberg als eerste boven op de Cauberg aangekomen. Op 20 seconden achter hem volgden zijn landge noot Reitz hij heeft een prima indruk gemaakt de Nederlan der Donker en de Belg Gielen. 30 seconden na de leider volgde, onder aanvoering van Gerrit Schulte, een groep renners, bij wie Voorting, Wagtmans, Wim van Est, Stevens, Bakker en de Belg Sorgeloos. Als een der laat- sten kwam Hans Dekker boven, die in de nationale kampioen schappen meermalen heeft ge toond niet op te zien tegen 20 Caubergen, maar nu was één hem teveel. Op weg naar Maastricht werd Schwarzenberg weer ingelopen en vormde zich een grote kop groep, op 300 meter gevolgd door tien renners. Na 150 kilometer be droeg de voorsprong van de kop groep 1 minuut 15 seconden op van Breenen en de Belg Borg- mans en anderhalve minuut op het peleton, dat intussen danig was geslonken. In Heerlen was voor de finish een circuit gekozen, dat met een steile helling van ruim 11 pro cent begon. Voordat de kopgroep arriveerde, sprong Wagtmans weg. Maar Reitz, die zeer sterk reed, trok de anderen bij, en op het moment, dat de aansluiting tot stand kwam, profiteerde Wim van Est van de gelegenheid om er onweerstaanbaar tussenuit te trekken. Hij nam snel enkele tientallen meters en behield deze tot op de eindstreep. Gerrit Voor ting was achter hem aangegaan en kwam eveneens meters voor op de anderen. Op het laatste rechte eind toonde Gerrit Schul te nog eens zijn grote kracht en dwong Voorting tot een uiterste krachtinspanning. De Bosschenaar kwam sleohts een half wiel op de streep tekort. De officiële uitslag van de derde etappe van Valkenswaard naar Heerlen over 180 km luidt: 1. Wim van Est (Ned. c) 4.42.44 met bonificatie 4.41.44 2. GerritVoorting (Ned. d) 4.42.52, met bonificatie 4.42.22 3. Schulte (Ned. a) 4.42.55 4. Wagtmans (Ned. b) 4.42.58 5. Stevens (Ned. b) 4.43.04 6. Gielen (Belg.) z.t. 7 Sorgeloos (Belg.) z.t. 8. Reitz (Duitsl.) z.t. 9. Plas (Belg.) 4.44.41 10. Muller (Duitsl.) z.t. 11. Maenen (Ned. c) z.t.; 12. Haan (Ned. d) z.t.; 13. Plantaz (Ned. a) z.t.; 14. Gelissen (Ned. b) z.t.: 15. Otte Duitsl.) z.t.; 16. Janssen (Ned. c) z.t.: 17. Borg- mans (Belg.) z.t.; 18. exaequo Lambriehs (Ned. b); Paymans (Ned, b); Faanhof (Ned. c); Nico van Est (Ned. c); Bakker (Ned. d); Van Breenen (Ned. e); Don ker (Ned. e); Siefert (Duitsl.); Schwarzenberg (Duitsl.); Kir- chen (Lux.); Schmitt Lux.); Kemp (Lux.), allen in dezelfde tijd als Plas; 30. Van Oers (Ned. c) 4.45.10: 31. Pascal (Belg.) 4.45.28; 32. Lagrouw Ned. e) S-GRAVENHAGE, 28 April - levering door de Als resultaat van de in Den Nederland van: Haag beëindigde onderhandelin gen is er een protocol onderte kend omtrent wederzijdse goe derenleveranties tussen de Unie van Socialistische Sovjet Repu blieken en het Koninkrijk 'der Nederlanden voor het jaar 1954. Het protocol is ondertekend op basis van de op 2 Juli 1948 tussen Nederland en de Sovjet Unie gesloten overeenkomst, waarbij dp handelsbetrekkingen tussen de beide landen geregeld werden. Het protocol voorziet in de U.S.S.R. aan granen, hout, cellulose, anthraciet, koolteerpek, kola-fosfaat, asbest, automobielen, pelterijen, conserven en van een reeks andere goederen. Nederland zal aan de U.S.S.R. leveren: celvezel, tetxielweefsels, roomboter, kaas, vlees haring, bewerkt en onbewerkt leer, ge neesmiddelen en een reeks an dere producten. Bovendien zal Nederland voor de Sovjet Unie bouwen: vracht schepen, koelsohepen, hopper cutterzuigers, emmerbaggermo lens en drijvende bokken. Deze schepen en het drijvende mate riaal zullen geleverd worden in de loop van 19541956. z.t.; 33. Hendricks (Belg.) 4.47.39; 34. Koch (Ned. b) 4.50.47; 35. Gelhausen Lux.) z.t.; 36. Van Osta (Ned. a) z.t.; 37. Van Roon (Ned. d) 4.50.54; 38. Paas Ned. a) z.t.; 39. Smits (Ned. e) 4.51.05; 40. Van As (Ned. d) z.t.; 41 Wil- lekes (Ned. e) 4.51.10; 42. Schel- lingenhoudt (Ned. d) 4.51.17; 43. Van Sambeek (Ned. d) z.t.: 44. Witteveen (Ned. e) 4.52.23; 45. Preiskeit (Duitsl.) 4.56.18; 46. Brinkman Ned. b) z.it.; 47. Schul te Duitsl.) 4.56.35; 48. Guns Ned. c) z.t.; 49. Gijbeis Belg.) z.t.; 50. Van Elderen Ned. a) 5.01.30; 51. Fooij Ned. a) 5.01.30; 52. Dekkers Ned. a) z.t.; 53. Holle der Ned. e) z.t.; 54. Hein (Lux.) z.t. De Luxemburger Bintz staakte de strijd. In het begin van de etappe had hij met veel pech te kampen en toen hij geen kans zag zijn achterstand op het pelo ton teniet te doen, verliet hij de course. De dagprijs voor de strijd- lustigste renner ging naar Wout Wagtmans. Het algemeen klassement luidt na de derde etappe: 1. Gerrit Voorting (Ned. d) 16.03.35. 2. Wim van Est (Ned. c) 16.03.57. 3. Schulte (Ned. a) 16.04.05. 4. Wagtmans (Ned. b) 16.05.11. 5. Gielen (Belg) 16.07.03. 6. Borgmans (Belg) 16.07.40. 7. Bakker (Ned. d) 16.08.38. 8. Faanhof (Ned. c) 16.08.40. 9. Nico van Est (Ned. c) z.t. 10. Lambriehs (Ned. b) z.t. 11. Haan (Ned. d) 16.10.02; 12. Sorgeloos (Belg) 16.11.15; 13. Ste vens Ned. b) 16.11.17; 14. Plas (Belg) 16.12.54; 15. van Breenen (Ned. e) z.t.; 16. Muller (Dtsl.) 16.13.23; 17. Maenen (Ned. c) zt.; 18. Janssen (Ned. c) z.t.; 19. van Oers (Ned. c) 16.40.47; 20. Pay mans (Ned. b) 16.18.39; 21. Gel hausen (Lux.) 16.20.38; 22. Hen dricks (Belg) 16.21.37; 23. Schwar zenberg (Dtsl.) 16.23.21; 24. Don ker (Ned. e) 16.25.16; 25. van Roon (Ned. d) 16.26.13; 26. Ge- lissen (Ned. b) 16.28.40; 27. Plan taz (Ned. a) 16.28.41; 28. Kemp (Lux.) 16.32.55; 29. Kirchen (Lux.) z.t.; 30. Schulte (Dtsl.) 16.35.15; 31. Witteveen (Ned. e) 16.35.24; 32. Siefert (Dtsl.) 16.35. 37; 33. Brinkman (Ned. b) 16.35.58 34. Schmit (Lux.) 16.36.11; 35. Reitz (Dtsl.) 16.37.04; 36. Otte (Dtsl.) 16.38.41; 37. Guns (Ned. c) 16.39.11; 38. van As (Ned. d) 16.39.19; 39. Schellingerhoudt (Ned. d) 16.39.31; 40. Koch (Ned. b) 16.39.41; 41. Gijbeis (Belg) 16.46.42; 42. Lagrouw (Ned. e) 16.47.48; 43. van Osta (Ned. a) 16.49.43; 44. Paas (Ned. a) 16.49.53 45. Hein (Lux.) 16.51.05; 46. Wil- lekes (Ned. e) 16.53.30; 47. Dek kers (Ned. a) 16.55.08; 48. Smits (Ned. e) 16.56.52; 49. van Sam beek (Ned. d) 17.00.53; 50. Pascal (Belg) 17.02.15; 51. Fooij (Ned. a) 17.02.24; 52. van Elderen (Ned. a) 17.04.08; 53. Holleder (Ned. e) 17.09.03; 54. Preiskeit (Dtsl.) 17.20.44. Na de derde etappe luidt het algemeen ploegenklassement: 1. Nederland c 48.20.17; 2. Ne derland d 48.22.15; 3. Nederland b 48.25.08; 4. België 48.27.35; 5. Duitsland 48.58.38; 6. Nederland a 49.07.08; 7. Nederland e 49.07.29; 8. Luxemburg 49.20.22. De vierde etappe leidt van Heerlen naar Tilburg. Tijdens een plechtigheid in Aden heeft Koningin Elizabeth Seiyid Bubakr Bin Sheikh al Kaf, lid van de Raad van de Kathiri Staat in Oost-Aden tot ridder geslagen. Het was de eerste maal gedurende de Koninklijke reis, dat de Koningin deze plechtigheid uitvoerde in de open lucht en tijdens een publieke bijeenkomst. De geknielde Sheikh ontvangt de ridderslag van Koningin Elizabeth. (Deze foto werd radiografisch overgebracht) (Van onze sportredacteur) Met lichte weemoed hebben we gis termiddag afscheid genomen van de Tulpenrallye 1954. Er is nog wel even het weerzien bij de spannende snelheidsfinales morgen op Zand- voort, doch de grote familie, die de ruim 400 vormden in die drie dagen is uiteen. Ze zullen niet meer toeterend, gie rend voorbijstuiven, de handen zwaaiend ten teken van een groet. „Ge hoort ook bij de Rallye, bij ons" beduidde dat en die vriendschap maakte je sterk genoeg om door alle speciale étappes heen te spurten, die Piet Nortier in de maanden voorbe reiding in elkaar gedokterd had. De president van de Rallye (zoals men hem in Frankrijk betitelt) kan dat als geen ander. Dat is nu toch wel dui delijk geworden. Of het allemaal op deze manier met de Tulpenrallye de goede kant uitgaat, is een andere vraag, die om antwoord schreeuwt. We zullen dat antwoord vandaag nog niet geven, de gegevens over deze Rallye zijn nog lang niet alle binnen en per slot van rekening moet men niet oordelen, laat staan veroordelen voor men volledig op de hoogte is van de gang van zaken. (Van onze parlementaire redacteur) „Twee solide bouwstenen voor een deugdelijke P.B.O.". Mr. v. d. Heuvel (K.V.P.) tekende gisteren in de Tweede Kamer op die manier de wetsontwerpen, die in behandeling waren. Het ene ontwerp regelt de tuchtrechtspraak binnen de bedrijfsorganisatie. Het andere schept een college van beroep, dat klachten kan behandelen over besluiten van P.B.O.-organen. Alle woordvoerders onderschreven deze opzet. De discussie liep vooral over de vraag of de Kroon uitspraken van het college van beroep geheel of ge deeltelijk ter zijde mag leggen, indien de uitvoering ervan strijdig wordt geacht met het algemeen belang. Tijdens de viering van de Paaswake in de Scheveningse strafgevangenis heeft Lages, een der leidende figuren der Gestapo in Nederland gedurende de oor logsjaren van 19401945, het H. Doopsel ontvangen. Lages. die ter dood veroordeeld is wegens oorlogsmisdaden, heeft gratie gekregen. Zijn straf is ver anderd in levenslang. Bij de doopplechtigheid trad als peter op mr. van Rijckevor- sel. lid van de Tweede Kamer, die ook de verdediging van Lages op zich genomen heeft. Mevrouw Van Rijckevorsel, is mëter. Na de Paasplechtigheden heeft de internuntius in Nederland, Mgr. Paolo Giobbe, Lages het H. Vormsel toegediend. De desbetreffende bepaling in het ontwerp doet op het eerste gezicht vreemd aan. De rechter spreekt meestal het laatste woord. In burgelijke zaken moet dat ook bepaald zo blijven, betoogde mr Oud (V.V.D.In het strafpro ces ligt het echter al iets anders. Achter het vonnis van de rechter staat het recht van gratie. En wat de hier aan de orde zijnde admi nistratieve rechtspraak betreft wilde hij zeker niet vasthouden aan de gedachte, zoals die vroe ger opgeld deed, als zouden over heid en rechter tegenover elkaar staan. Samenwerken Dat was ook de mening van mr. N. v. d. Heuvel (K.V.P.) Overheid en rechter moeten sa menwerken in het belang van de geadministreerde. Zo komt er dus ruimte voor de gedachtengang, dat zoals in de opzet van het ontwerp de Kroon een uit spraak van het college van be roep kan terzijde leggen. Zij werd voorts onderschreven door mej mr. Zeelenberg (P.v.d.A.), de heer Kikkert (C.H.) en de heer Verkerk (A.R.) hoewel de laat ste wel meer waarborgen wens te; dat de overheid sleohts in klemmende gevallen het alge meen belang kan laten praeva- leren. Slechts prof. Lemaire (K.N.P.) dacht er anders over. De onafhankelijkheid van de rechter woog bij hem zeer zwaar. Schadelijke gevolgen zou hij lie ver op de koop toenemen. Een andere vraag gold het werkterrein van het college van c5 OSLO, 28 April De minister van defensie. Nils Langhelle, heeft verzocht om een volledig rapport over beweerde grens- schendingen door buitenlandse vliegtuigen boven Finmarken, de meest Noordelijke provincie van Noorwegen. Volgens het blad „Finmarken" uit Vadsoe, zijn in de afgelopen maand regelmatig onbekende vliegtuigen waargenomen boven Noors grondgebied nabij de Sov jet grens. Zij verschenen voor 't eerst, toen Noorse strijdkrach ten op manoeuvre waren in de provincie en omringende wate ren. De toestellen, die op hoogten van 2000 tot 3000 meter vlogen, werden sedertdien bijna dage lijks waargenomen in het gebied tussen de Sovjet grens en de Varanger fjord, aldus de pers berichten. STOCKHOLM, 28 April Bijna twee duizend havenarbei ders te Gothenburg, Zwedens grootste haven, hebben besloten Donderdag weer aan het werk te gaan na hun onofficiële staking van zes dagen. Hun besluit werd genomen, na dat de vakbond hen had ge royeerd en de werkgevers ge dreigd hadden hen te vervolgen wegens niet nakomen van de loonovereenkomst. beroep. Mr. v. d. Heuvel (K.V.P.) suggereerde een wijziging, waar door sterker zou uitkomen, dat dit college zich niet met het be leid van de P.B.O.-organen njag bemoeien. Ook mej. Zeelenberg (P.v.d.A.) stelde een desbetref fende wijziging voor, maar de he ren Kikkert en Verkerk wilden vooralsnog de voorkeur geven aan de suggestie van de K.V.P. minister Donker aan het woord. Voordien was een wetsontwerp behandeld, dat de minister van Financiën de bevoegdheid geeft om geldleningen aan te gaan tot een bedrag van 1400 millioen gul den. Dit wil niet zeggen, dat on ze schuldenlast groter gaat wor den. De zaak is, dat een oplos sing moest worden gevonden voor de grote hoeveelheid kortlo pende schatkistpapier, dat bij de banken aanwezig is en dat nu, in overeenstemming .met de banken, wordt omgezet in langerlopende sohatkistcertificaten. De banken zullen deze certificaten onder zich houden, hetgeen zeer bevorder lijk is voor een stabiel monetair beleid. Mr. van Leeuwen (V.V.D.) wenste minister v. d. Kieft geluk met de positie, waarin hij de Ned. staatsschuld heeft gebracht. Een lof, die uit de mond van een bankier en een lid van de oppo sitie wel zeer onverdacht klonk. De heer v. d. Wetering (C.H.) vond de regeling desondanks maar zo zo. „Als er iets goeds gebeurt, zijn er in Nederland toch nog altijd wel mensen, die daarop iets willen afdingen", al dus de bewindsman. Het wetsont- afgevaardigde. Vandaag komt de werp werd z.h.st. goedgekeurd. De laatste kilometers Gistermorgen dan begon het Ral- lye-leger aan zijn laatste opmars van uit Luik naar Noordwijk. Een triom- phale opmars, die voor een weldadige rust bij Philips dankbaar onderbro ken werd. Twee kilometer buiten Eindhoven was daarna het echtpaar Spiliotakes in rep en roer. Wagen langs de kant. Zonder benzine. We hebben, toevallig voorbijkomend, de dorst gelest van het snelheidsmon ster, waarin dit echtpaar zat. Met een „brul" uit zijn uitlaat als dank, stoof de Jaguar weg. In Rotterdam was de belangstelling overweldigend. De Rallyerjjders wer den er beduusd van. Op alle bruggen, op alle kruispun ten rijen dik de mensen, die harte lijk juichten en aanmoedigingen schreeuwden. Iedere auto kreeg als geleide een motoragent mee, die het hele verkeer of stillegde of aan de kant „drukte" om de Rallye voorrang te verlenen. Dat deed het Hollandse hart goed. De laatste ruk naar Noordwijk na de Maasstad was een zucht na de 3300 kilometers, die onder de wielen waren doorgesuisd. In Noordwijk bloemen, zowaar ook tul pen en veel mensen, die de schrale Oostenwind trotseerden om de dode lijk vermoeide karavaan een welkom toe te roepen. Een welkom, dat slechts even duurde. Want wat was voornamer dan een bed, waar de moede leden op konden worden uit gestrekt? Dat geschiedde ook prompt, om de krachten te hdi winnen voor de snelheidsraces op Zandvoort a.s. Vrij dag. Zo kwam dan de Tulpenrallye- karavaan in Noordwijk na een tocht van drie dagen en nachten, waarover nog lang gesproken zal worden. Want één ding is zeker: de serie „sterke verhalen" is met dozijnen vermeerderd, daar kunt ge van op aan Het officieuze algemeen klassement na de vijfde, en tot gisteren laatste, klassementsproef en de speciale étap pes in de Vogezen luidt: 1. Pierre Stasse-Olivler Gendebien (Belg.) met Alfa Romeo, 572 winst seconden. 2. Werner Engel-Gilbert Ambrecht (Duitsl.) met Porsche, 567 winstsec. 3. Gustav Menz-Hubert Brand (Dl.) met D.K.W. 518 winstsec. 4. J. Martens-B. H. Eerligh (Ned.) met Fiat T.V., 468 winstsec. 5. J. Boardman-Duchworth (G.B.) met Jaguar 446 winstsec. 6. Rud Bottbol Orum-Ing. J. Voigt- Nielsen (Denemarken) met Flat T.V., 430 winstsec. 7. J. W. E. Banks-M. Porter (G.Br.) met Alvis, 421 winstsec. In deze stand moeten nog de straf- punten, opgedaan in de Ardennen, worden verwerkt. ARNHEM, 8 April De voet balwedstrijd, welke te Arnhem is gespeeld tussen het Nederland B elftal en Leeds United, eindigde in een 21 overwinning van Leeds. Bij de rust leidden de Engelsen met 10. Daarom zai ook morgen duizenden malen gezegd worden: sigaret met bet grootste aantal vaste rokers! LONDEN, 28 April Engeland heeft vandaag bekend gemaakt, dat de Sovjet-diplomaat Petrov, die asyl in Australië zocht, enige bewijzen „van horen zeggen" heeft geleverd over de verdwijning en de verblijfplaats van de lang vermiste Britse diplomaten, Donald McLean en Guy Burgess. Een woordvoerder voor het Britse -ministerie van buiten landse zaken beeft er echter on middellijk de nadruk op gelegd, dat de Britse autoriteiten de in lichtingen van de Rus Wladim'ir Petrov „met enige reseve" be schouwen omdat zij uit de tweede hand zijn. De woordvoerder leverde com mentaar op berichten in de Brit se bladen, waarin vanmorgen be weerd werd, dat Petrov, voor malig derde secretaris aan de Russische ambassade in Canber ra, de géhele geschiedenis van de twee verdwenen Britse diplo maten, onthuld heeft. De Britse bladen schreven, dat Petrov de Australische .geheime politie de namen meegedeeld had van hen, die de verdwijning van McLean en Burgess in elkaar gezet hebben, wat voor werk zij op het ogenblik doen, wie ze be taalt en verdere bijzonderheden over hun werkzaamheid. Australische regeringswoord voerders hebben volgens de „Dai ly Mirror" uit Sydney het bericht ontkend, dat in Londen gepubli ceerd werd, dat Wladimir Petrov, de Russische diplomaat die asyl in Australië verkreeg, de ver blijfplaats van de twee verdwe nen Britse diplomaten, Donald MacLean en Guy Burgess, bekend gemaakt zou hebben. Promotie De Australische regeringsauto riteit, die verleden week te Dar win mevr. Petrov, de vrouw van de Russische diplomaat asyl heeft aangeboden, is gepromoveerd en vervolgens overgeplaatst op een post 4000 kilometer verwijderd van zjjn tegenwoordige stand plaats. Het is Reginald Leydin, gouverneur van het noordelijke territrium, die nu benoemd is tot bestuurder van het eiland Nauru, ten Noordoosten van Nieuw Gui nea gelegen. In de officiële be kendmaking wordt gezegd, dat de benoeming reeds enige weken geleden vast stond en geen ver band houdt met wat er in Dar win is gebeurd. De regering moest echter de toestemming afwachten van Nieuw-Zeeland en Groot- Brittannië, die, tezamen met Australië, het beheer voeren over het eiland. Zender gevonden De politie zal vandaag probe ren de herkomst na te gaan van een krachtige radiozender en ont vanger benevens onderdelen van een pistool, welke zij opgevist hebben uit de Molongolo, die door Canberra stroomt. Zij gaat de juistheid na van een theorie, volgens welke een en ander in het water kan zijn geworpen door personeel van de Sovjet-ambassade, die zich op 'n afstand van slechts ruim 3 km. bevindt, maar men acht deze theorie niet waarschijnlijk. De Australische diplomaten te Moskou hebben thans hun uit reisvisa ontvangen. Zij zullen heden Donderdag per trein naar Helsinki ver trekken.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1954 | | pagina 5