het plan van Conjlitutiedoor ons gedecreteerden als de grondzuilvaar j, op het gebouw van Neerlands staatswezen moet rusten, gevestigd isdaar over den aart en toejlel van dit plan, onze deliberation eerlang moéten beginnen, daar wy, volgens de advyfen der meeste leden dezer Vergadering, veilig kunnen bejluiten, dut bet plan, in zyn geheel befchouwteene hervor ming of by na, totale Verandering nodig heeft, Jtel ik voor: om eerie commisjie uit onzer midden te benoemen, die vooraf de Vergadering voorlichteof eene Jcbets ontwerpevolgens welke de deliberatie/I over het overgelegde plan acin- Jtunds kunnen begonnen, voorfpoedig voortgezet en gelukkig vol .ragt worden." De Repixfentanten de Leveren van Leeuwenen andere appuïcerdenIterJc aic voordel, doch op verzoek van den Reprefentant ten Berge, en eeni- ge verdere leden, is hetzelve iti ad is gehouden tot morgen.. Amsterdam den 6 December. Door den groten kerkcraad der luther- lche gemeente is, op heden, met genoegzaam eenparige hemmen, tot hODgluitsch predicant by voornoemde gemeente, beroepen: Ds. Christi an Heinric i Ëbersbach Predicant te Bergen-op den-Zoom. Van Elfeneur word gemeld dat, volgens delaatfte berichten uit Noor wegen, omtrent dertien mylen van Terneus, een oorlogïchip zonder masten of volk dreef. In een brief van Hamburg, aan een voornaam huis alhier, word ge meld: dat aldaar per expresle tyding gekomen is, dat de keizerin van Rus land overleden, en de grootvorst haar terftond in.de regeering van dat magtige ryk opgevolgd is; alles was in de volmaaktfte rust. Alkmaar den 9 December. Wy kunnen onzen lezeren de volgende ipecuiauve misfive mededeelen. Zy is uit Londen den 15 November. Lieden die voorkomen in de geheimen der ftaatkunde toegelaten te wezenichynen zedert eenige dagen beducht te zyn, dat welhaast eene byzondere onderhandeling, cusfchen Frankryk en Oostenryktot eenwa- pemtllftand plaats vinde, en dat die wapenfehovfing of zodanife gevol gen als die, welke de wapenftilfcandvan Clairfait gehad heeft, aanbrenge, of althans den voortgang der zegevierende wapenen van den aartshertog ituite, en dus de hoop verydele, welke ieder braaf engelschtnan heeft, om de oostenrykfche Nederlanden door de franfehen ontruimd te zien. iJeeze vrywillige of gedwongen ontruiming is het grootfte doel der maatkunde onzer regeering dezelve wil volftrekt, zegt men, dat dat ge west ontflagen gerake, het zy.uit de heerfchappyhet zy uit de afban- gelykheid der franfche Republicq en zy is allenthalve gezind om aap het belang dier barriere geëvenredigd opofferingen te doen." Engeland fteld meerder prys, dan de keizer zelve, óp de teruggave van dit oude gedeelte zyner bezittingen; de keizer ziet, en kanïn de JNederlanden nier. anders zien, dan eenenvan het offenfive en aefenfive middenpunt zyner mogenheid, afgelegen haat; die, vooral in den toe- ltand in welken de argwanende en woelende ftaatkunde van Jofeph II. aar gebragt heeft, alle ogenblikken door de franfehen kan aangevallen en overheerd worden, diens befturing en befcherming zeer aanmerkelyke Kosten vereischt, diens inwendige rust onophoudèlyk geftoord word, diens zitting, 20 wisfelvallig door de binnen-inrichtipgen, op losfer fchroe-

Noordhollandsche Courant | 1796 | | pagina 3