ven dan ooit naar buiten ftaat, door de verandering van ïysthema, welk de banden tusfchen Frankryk en Ooscenryk verbroken heefr. Deeze laatfte omftandigheid is ontegenzeggelyk de beflisfendfte van alle de be- fluicgronden in deezen. Ook heeft men Oostenryk de aanbieding dezer Nederlanden zien doen, aan den geenen welken zy dacht dat haar iets in ruiling konde geven. In 1748 wierd door den graaf, naderhand vorst van Kaunitzte Aken, aan den heer de Saint Severin, voorgefteld: die landen aan Frankryk afte- ftsanindien deze zich wilde alliëeren aan Oostenryk, om Sileziën aan haar terug te geven, welke alliantie die zelfde oostenrykfche minister de knapheid had, eenige jaaren daarna, te verkrygen, volgens een plan, ruimer berekend in nadeelen aan den eenen en in voordeden aan den an deren kant, zonder althans aan den Haat iets te geven. Men heeftzedert gezien, hoe Jofeph II., toen hy in 1778 Beijeren niet heeft kunnenover- heren, in 1785, aan den keurvorst van de Paltz eene ruiling aanboodtvan de Nederlanden tegen dit keurvorstendomhet welk dan tot een koning- ryk Oostenryk zoude gemaakt geworden zyn, Het is dus volkomen waarfchynlyk dat Oostenryk, zoo zy verplicht ware te kiezen tusfchen de teruggave van het Milaneefche en die van de Nederlanden, op ftaande voet laatstgemelde zoude inftemmendaar zo danig een afitand met het belang en de Itaatkunde van Engeland volftrekt zoude ftryden, als befebouwende die landen als eene barriere tusfchen Frankryk en Holland, en bet is eene van de drie of vier grondilellingen die de ganfche engelfche ftaatkunde uitmaken, dat de rykdom en magc van Engeland grotendeels verknocht zyn aan de alliantie met Holland, en dat Amfterdam, even aisLisfabon, onderworpen moet wezen aan Londen. D^Lfydingen uit Italiën, in de laatst ontvangene buitenlandfche papie ren "van de oostenrykfche zydebehelzen eene aanéénfchakeling van luis- terryke overwinningen, door de verfchillende oostenrykfche leger corp- fen op de Franfchen bevogtcn gedurende den loop van meer dan de helft der maand November. Meest alle die berichten Hemmen daarin overéén en overtreffen nog merkelyk die welken uit Weenen worden gemeld, en door den graaf van Kevenh'uller aldaar aangebtagt zyn. Men zal op Zondag den n December 1796, te Bergen in Kennemerland Publicque Verhuring houden: van een HU IS MANS IVO N IN G met 31 Morgen Wh'. ID-LAND. De Gegadigdens vervoegen zig, op bovengenoemden dag, 's morgens ten 11 uuren, ten huize van Jan Hoe- hen, Castelein in de Herberg de Rustende Jagerte Bergen voorn: JACOBUS KLEIN, onlangs bewoner geworden zynde van de Herberg de Drie Loot/en, op de Lange-Nieuwe-Sloot te Alkmaaradver- teerd aan het Geëercl Publicq: dat by hem te bekomen is, Goed Logies voor de Ryzende Man; recommandeert zich in de gunst vaneen ieder,* belooft en geeft een prompte en civiele bediening. Ie Alkmaar, door A. Stercjc, op de Oude Gracht.

Noordhollandsche Courant | 1796 | | pagina 4