fel tot Campenals begrypende dat deeze natuurjyke en door de rivieren afgeperkte linie, eene der zekerite middelen zoude aan de hand geven, en over welke geen koe, kalf, en kortöm wat in andere proppjitiën of ia de publicatie-is aangevoerd, daarover naar het noorden of westen zoude mogen worden vervoerd en dat verder de gewdstelyke Beftuuren zou den worden verzocht, om nog andere linien in den haren aftebakenen en dit alles tot Juny 1797 te doen ftandr houden; wyders, dat volgens de propofitie van den burger Hartogalle zulke beesten gedood en onder de grond gedolven wierden terwyl de Vergadering daarvoor aan de eige naars fchadeloosfteüing zoude bezorgen, uit een fonds, dat binnen de eer- jfte feheidslinie van de 10 Huivers op elk beest, boven de twee, en van 5 ftuivers onder die jaareneene fomma van circa 100,000'gl. zoude ren- deeren. Dit voordel is gerenvoyèerd aan de burgers Nuhout van der Veen, c. f. om de Vergadering daar op te dienen van bericht. Ook is in dezelvde zitting gelezen een misfive van het Commitré tot de élgemeene zaken van het Bondgenoodfchap te Lande, over de licendee» ring van een groot gedeelte van de manfehappen en paardentot den veld- train behorende; met verzoek, dat aan de aanblyvende officieren eeneze- kere vermindering van' gagie, en aan die welke men niet meer tot de con servatie der 'gëreedfehappen en overblyvende paarden nodig heeft, eene gratificatie toe te-Haan; verzoekende wyders hier op decreet, zonder re» fumtie. Deeze misfive en voordragt is gefteld in handen van de Commis- lie van Finantieom fpoedig bericht. Eenige gepenfioneerde bataaffche officieren hebben by request verzogt -dat volgens voorgaande decreten dezer vergadering, aamhun het langver wachte penfioen mag worden toegelegd; welk request is gefteld in ban den van het Committé van Finantie, ten einde met het Cornrnitté te Lan de daar over, ten fine eener fpoedige betaling, te confereeren. Ook werd gelezen een adres van burgers van den Briel, tentieerende de één- en on deelbaarheidwaarop het zelfde decreet vief als op de vorige. Alkmaar den 24 December. Eergisteren is hier het volgende gepu bliceerd. G'elykbcidVrybeidBreeder/chap. De Ra ad der Gemeente der Stad Alkmaar, maakt by dezen aan de Burgery bekend: dat het op den 20 September laatstleëdert ge arresteerde en op heden gepubliceerde Reglement voor de Buurtmeeste- ren deezcr Stad, op den 1 January des jaars 1797 zal in werking gebracht worden, en effect beginnen te forteeren. Aldusgerefolveerd by den Raad der Gemeente der Stad Alkmaar, op den 20 December .1796, het tweede Jaar der Bat: Vryheid. (In kennisje u.,72 my SecretarisJ C van Ve en, Dryzen der Goederenwelke op Vrydag en Zaturdag den ay, en-2\ December 17 96, in de Niewwe Doden te Alkmaar', geveild en verkogt zyn. Een Huis en, Erve, aan de noordzyde van de langeftraatbelend D C., Druiveftein ten oosten en de Wed. P- C P>oon ten westen-; Jirykgeld Dirk Bakker 2600 gl, verhoogd door du Tour piet 260 gl.

Noordhollandsche Courant | 1796 | | pagina 2