Ie verdwenen is, en dat hst dus niet kan misfen of er zal een zesden veld tocht plaats hebben. Van een w.perdtilltandaan den boven-rhyn, wordt niet meer gefproken. De belegeringen van Hunningen en Xehl worden 'heviger dan ooit voortgezet. FRANSCHE REPUBLIC Q. Farys den 6 January. De burger Myer, minister - plenipotentiari» der bataaffche republicq, heeft aan'den minister der buitenhndfebe zaken een brief geaddresfeerd, waarin hy hetouvernement de dankbaarheid van ïyne medeburgeren aanbied, voor de fermeteit waarmede hetzelve de ba taaffche republicq geplaatst heeft' in den rang van zyne geallieerden; en voor de heusheidwaarmede het de republicq tegen de vorderingen der engelfchen verdedigd. Hy kondigt de aanftaande daarftelling van de bataaffche conftitutie aan, en befchouwd dat tydftip als de voorloper van de bataaffche glorie. In een onzer Digbladen vind men het volgende verhaal, wegens de expeditie onzer .grote vloot. Het uitzeilen .der reede van Brest ge- fchiede reeds onder ongunstige voortekens; eenigen der nieuwbenoemde kapiteins toonden gene grote bekwaamheid in het doen der manoeuvres, en verfcheiden fchepen zeilden elkander aan, doch huttne fchade werd in twee dagen heriield, en den 17 December liep de vlootom den vyand te ontwyken, door de Riz in zee, egter verloor du Fosfy, een der nieuw- benoemdenmet mooi weer en een gunstigen wind, zyn fchip de Sedui- fant, van 74 ftukken. Reeds den tweden dag mistte men hét fregat la Fraternité, op hetwelke zich de generaal Hoche, benevens de vice-ad» iniraal Morard de Galles, de opvolger van ViÜaret Joyeufe bevonddit "fregat moest de feinen geven, en men weet nog niet wat'er van hetzelve geworden is. Óndertusfcben 'zette de vloot, in drie devifiën verdeeld, vry gelukkig cours naar Ierland, de plaats harer beltemming. De wi"d, die tot nu toe gunstig was geweest, veranderde by de nadering tier ier- fche kust eensklaps en werd welhaast zo hevig, dat twee onzer devifiën naar de ruimte werden gedreven; de voorhoede, gecommandeerd door den fchout by nacht Bouvet, gelukte het aHeen de baai van Kinfale, itt den omtrek van Cork in Ierland, ten naasten by in den mond van 't k3r naai van St. George gelegen, te bereiken. De zeven fchepen van linie en drie fregatten kwamen in de baai ten anker zy hadden we! aan boord zes-duizend landingtro'upjn onder den-"eneraa! G ouchv een man van grote bekwaamheid en die als tweede officier de troupen commandeerde,' doch niet meer dan vier veldftukken. Aan den wal za'g men eene vry gro te menigte menfehen, maar men' weet niet of deze! ven vrienden warendan vyandengerèed om ons te. bevechten. De generaal Grouchy, alleen met zyne orders en heldhaftigheid raadplegende, wilde de ontfeheping beproeven en drong Bouvet om hem aan land te zetten, verklarende dat hy alles voor zyne verantwoording namen dat hy, xoodra men hem aan den wal had gezet, de zorg voor de fchepen aan"hem overliet, om daar mede naar goedvinden te handelen. De zee was liegt men had geene platboomde vaartuigen en de commandanten van de deviüe vreesden de

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2