BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Alkmaar den u Februaryt In de zitting van deh Raad der Ge- Ijee ntdezer Scad, van 1-aatstl. Dingsdag is ingekomen een request van G. van Tuil, verzoekende eenige verandering en verbetering ten op zichte der plaatfing van boter en kaas, in dezer ftads waag weeklyks ge- bragt wordende; gefield in handen van de burgers Ruiscb en van der Meulenom te dienen van conlideratiën en advis. Door denPrsfldent wo^d voorgefteld het intrekken van het decreet, ten opzichte der zetting van het brood, op den 17 January laatstl.door den Raad .genomenen zig nu te conformeeren met de ontvangene zetting van Amflerdam;con form bet voorftel, zonder refuniptie. Ook is gelezen een Confepc Advertentie» nopens eene nadere bepaling der poortgeldenwelkers werking aanvang zal nemen met primo Mei aanflaande; befloten dezelve te doen druk ken. Door den Prsfident word bericht, dat twee leden san den ker- keraad der Doopsgezinde Gemeente zich by hem hadden vervoegd; ver zoekende, om bygebrachte redenen, de Kerk hunner Gemeente, welke zints eenigen tyd tot cafernering gediend heefc, terug; agt dagen in ad- vis. Door den burger de Sonnavillecum fuisword een plan overgelegd nopens de plechtige wvze op welke het Reglement, vorr de gewapende Burgermacht dezer Stad, in werking zal gebracht worden;conform ge decreteerd De Prmfi.lent bericht, ter zvner kennisfe gekomen ce zyn, dat ook, door 't overlyden van Pieter Kroonhet ophalen der brug by de St. Annaftraat isopengevallenftelt voor om dien posr vacant te verkla ren, en de Burgery daar van kennisfe te gevenconform gedecreteerd. Ingevolge een uitgebragt rapport door den burger de Sonnavillec wegens de firuatie van 'c. Pesthuis binnen deeze Stad(in de luatstvoorgaande zit ting in advis gehoudenis gerefolveerd de goederen van gem: huis by Stads financiën in te lyven, en aan de Commisfie van Algemeen Welzyn alle verdere fchikkingendien aangaandeopgedragenmet verzoek,om daar van over age dagen aan den Raad raporc ce doen. Vervolg en Slot der Advertentie wegens 't branden van lichtcfc. zie ons laatstvoorgaand No. <3. Dat de Commisfie van Fabricque en Plantfoenen za! moeten zorg draden, dat'er, ingevalle van gladheid der Wegen, door de Stads Werk lieden, mede binnen een half uur na dat gem: Klokjes hebben begon nen te luiden, de Bruggen, Sluifen en Pleinen met zand of iets derge- lyks beftrooid en gangbaar gemaakt worden. En ten vierden. Dit, indien de Straaten met fneeuw bedekt zyn, het volftrekt niet zal geoorloovd zyn om over de Bruggen, Pleinen of Slui fen eenige Gly- of Sulbianen te maakenof met of zonder eene hand- jfledeof iets dergelyks, van de Bruggen of Sluilen v.ermaakshalven af te fallen of af te glyden op de boeren van no Stuiversten behoeve mede van de algemeene Armen deezer Stad; en zullen in gem: geval de Ou ders voor hunne Kinderen en de Voogden voor hunne Pupillen verant- v/oordelyk zyn. Aldus gearresteerdcfc.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2