wterd, terwyl de kundige hand van den burger Körnlein ons op een aan genaam klokken-mufieq vergastte; -- ten 11 uuren was het grote Militar- re-Parade, waarop zich de franfche Commandant en alle Officieren van - dit garnifoen bevonden, terwyl dezelve door ons corps Burger- Muficqan- ten geadfifteerd wierd, welken ons gehoor door een ftrelend Krygs-Muficq verrukte, wordende hetzelve weder door 't gebulder van 't gefchut en 'c fpeelen der klokken afgewisfeld't welk 's namiddags ten 4 uuren nog eens herhaald wierd. Des avonds, by het bezetten der wacht, was het grote Burger-Parade wordende dezelve mede vergezeld door ons corps Muficqantenwelke voorafgegaan en bygeligc wierden door twee bran dende flambouwen. Alles is in de juiste orde afgelopen. Heden is hier de volgende Advertentie gepubliceerd. Gelykbeid, VryheidBroederfchap. De Raad der Gemeente der Stad Alkmaarin overweging genomen hebbende de menigvuldige en billy ka. klagten zoo van de Buiten-Poorterswegens het betalen van zwaardruk kende Poortgeldenals van de Burgers dezer Stadomtrent den tyd van het openen en fluiten derzelve in het winterfaifoen en daarenboven van oordeel zyndedat de Publicatie van de Provijioneele Reprefentanten van het Volk van Hollandin dato 5 February i?95j wegens de betaling vat» het Poortgeld vastgeftelden waarby is bepaald: dat voortaan niemandon der wat voorwend/el ook, eenigen vrydom van dien last zoude genieten maar dat dezelve door een iederzonder eenig onderjeheidzou worden gedragen niet ïtrekken kon, om de Portiers of ftille Wagts in hunne financiën ter favorifeeren r maar om een ieder Burger in 't algemeen dien last draaglyk te maken, en dus ren algemeenen nutte en ten minften bezwaare, zoo van de Burgers en Inwoondersals van de Buiten-Poorters dezer Stad, daar in willende voorzien, heeft gem: Raad, op gronden van GelyklieidBil- lykheid en Rechtvaardigheid, by deszelfs Decreeten van den 10 en 24 Janu ary laatstledengoedgevonden te bepaalen en vast te (tellende navol gende poincten: J. Alle Buiten-Poorters welke buiten de Stad hunne vaste woonplaats hebbenzullen kunnen uitkoop maken van het Poortgeld voor een half Jaarintegaan met den iften Mey en iften November van elk Jaar. II. Die uitkoop begeert te maken, zal zig in de maanden April en Oc tober moeten aangeven by den Portier, van welks Poort hy voornemens is gebruik te maken, en tevens opgaaf doen van de fom, welke hy voor uitkoop aanbied; waar van de Portier behoorlyke aantekening zal moeten, houden. III. De Portier zal, nevens eiken Uitkoper, aantekenen, op hoe veel liv meentdat deszelfs uitkoop zoude behoren te worden gefteld. 'IV De Portiers zullen deze lysten voor het einde der gemelde maan den April en October, overbrengen ter tafel van de Commisjie van Alge meen Welzyn. ('t Vervolg in ons eerstvolgend No Alle Grondvergadering ''-van dit Gewest, worden opgeroepen tegen den 2 Maart aanfiaandi v °.en Kiezer on een Pla-itsvèrvan* ger, tot, het ki^ze- Provinciaal Beftuur.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 3