BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Den Haag den 17 Maart. In de zitting der Nationaale Vergadering van den 15 dezer, de deliberation over 't plan van Conftitutie voordgezet wordende, is gedecreteerd: dat Lr in de Republicq niet zullen blyvenbeftaan eenige GildensCorporation of Breederfchappen van Neeringen, Ambachten cf Fabrieken. Als iets opmerkelykskan men aan het Publiek berigtcn, dat indelyst der Gepenfioneerde Officieren, die onlangs aan de Nationaale Vergadering is overgeleverd, door het Committé van Bondgenootfchap te Lande, en federt gedrukt is op pag. 62 van den druk in octavo onder de Luite nants gevonden word Matthieu d' Or, geperffioneerd in den jaare 1714, thans oud joi jaaren; hebbende behoord onder het gewezen regiment infanterie van Spaan. Alkmaar den 18 Maart. In de zitting van den Raad der Ge meente dezer Stadvan laatstl. Dingsdag is gelezen een Request. ([m van 5 Portiers dezer Stad, inhoudende een verzoek van ontheffing van ze-* kere door hun betaald wordende contributie, ten behoeve van hec Gere formeerde Wees- en Huis-Armenhuis binnen deze Stad. Gefield in han den der Regenten van gem: Huisom over agt dagen te dienen van be richt. Daar in de vorige zitting, op voordracht van den Voorzitter, door den Raad het doen der (tads rekening op den 27 Maart bepaald is, 7.0 word nu door gem: Voorzitter voorgéfteld, om tot het aanhoren en fluiten van gem: rekening eene commisfie te benoemen. Goedgekeurd, en daar toe benoemd de burgers VerhoeveRuys en Bergen. De Com misfie van Algemeen Welzyn rapporteerende op de misfive van de Com misfie van Adminiftratie en Discipline, is van advis: om de in gem: mis five genoemde perfoonen te inlinueeren voorde Commisfie van Algemeen Welzyn, ten einde hunne bezwaaren te horen, en de gevolgen van hun, in dezen gehoudengedrag voor oogen te {'tellen. goedgekeurd. In de aanmaande zitting de uitloting van eenige leden van het Committé van Justitie, ingevolge hetStads Regeerings-Reglement moetende plaats hebbenzoo word door den Voorzitter voorgefteld om dit op dezelvde wyze, als in de vorige zitting ten opzichte der leden van den Raad heeft plaats gehad, te bewerkftelligenals mede om de leden van gem: Com mitté, te verzoeken om deeze loting, zulks verkiezende, met hunne te genwoordigheid te vereeren. conform gedecreteerd. Tot het op- haalen der St. Anna's-Brug is aangefteld Antje vqn der Meulen, Weduwe Fieter Kroon. De laatfle berichten uit Engeland zeggen, dat het bevel van het Mi- nistprie, om de bank te fluiten, het volk niet had wederhouden om zig derwaarts te begeven, met bedreiging om den brand er in te fleeken. Dat men daardoor genoodzaakt was geweest om met de betalingen weder voort te gaan zo lang het geringe fonds nog kon duuren. Pitt zou ge dwongen zyn geweest om voor het hem dreigend on weder te wyken, en

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2