hebben te beftryden, dan die, welken zy aan den Nederrhyn kunnen zamenbrengen. Onaercusfchen voegen de brieven van Koblentz, die ons daze berichten mededeelen, er by, dat op den 18 en 19 verfchëi- den bloedige gevechten der kavailery hebben plaatsgehad; de oosten- rykfche huzaaren van Barco hebben tegen de franfche hu/.aaren en jagers woedend gevogtenin decze verfcheiden gevechten is van beide zyden veel volk gefneuveld, BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Alkmaar den 29 April. In de zitting van den Raad der Ge mf. kit te dezer Stad, van laatstl. Dingsdag, de vervulling van den post van Ykmeester aan de orde van den dag zynde, zoo wierd daartoe aangefteld If de burger Jan Bernard. Door den" Voorzitter word bericht, dat door den vrywilligcn af Hand van J. Hoorndyk als Kaasdrager, dien post is va cant geworden. De burger J. P. Goudsblom voor de commisfie tot de Caferneering bedankt hebbende, is in deszelvs plaats daartoe benoemd de burger j. van der Horst. In het Bureau tot bezorging van kamers voor franfche Officiers, is, mede in plaats van den burger Goudsblom benoemd de burger W. ten Houte. Aan de Commisfie van Algemeen Welzyn is opgedragen het neemen van informatiën naar zodanige poinc- tenals voorgefield zyn in het request van F. H. Wolfen daaromtrent den Raad te dienen van advis, ten einde nopens het gemelde request na der te kunnen refolveeren. Ten opzichte van het request van J. Ko ning, is gerefolveerd om den Requestrantwanneer hy met de Munici- paliteiten van Texel, de Helder en Enkhuizen, het doorhem gedane verzoek tot (land konde brengen, niet tegen te zullen werken, maarbe- hulpzaam te zyn. In handen cener perfoneele Commisfie, beftaande uit de burgers Oostveen, Harencarfpel cn Blomis gefield het request van Diakenen der Gereformeerde Kerk ten einde den Raad te dienen van ad- vis. Door den burger J. Kleefeenige aanmerkingen op de betaling van het wachtgeld gemaakt wordende, is begreepen dat men zich daar over moest adresfeeren aan de Commisfie van Algemeen Welzyn.Door den burger van der Horstals het doen en fluiten der rekening van de uit- waterende Sluifen bygewoond hebbende, word ten dien opzichte rapport gedaan; wordende de Rapporteur voor deszelvs gedane moeite bedankt. Extract uit een particulieren Brief uit Nieuwitdden 25 Aprildes morgens ten 6 uuren. Gisteren ontfong de Echtgenote van de Divifie-Generaal Greniereen Courier van haren Manmet de gewichtige cn algemeene vreugde-ver wekkende tyding, dat de Vredens Preliminair en, na eene onderhandeling der Generaliteit te Franckfort, weike Mau vooraf neutraal is verklaard zyn gefloten. De franfche Armee heeft reeds bevel rot den terugtogt ontfangen; en de Generaal Grenier verlegt reeds zyn hoofdkwartier van Homburg naar Weilburg. Ik haaste my, deeze gewichtige tyding u in alleryl mede te deelen. Drie Kcizerlyke en twee Trierfche Vaan dels, welke heden hier binnen gebragt worden, zullen misichien de laat* fie Tropheën zyn van doezen ongelukkige» oorlog.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2