genoegen dronk. Op het einde van den maaltyd vc Tcheen er ook de franfche Generaal Clarkedie er insgelyks oiiuer ce.i groot gejuich ont vangen werd. Mulheim aan de Roer den i Mey. In den nacht tusfehen den 20 en 2i der vorige maand, kwam er eene bende royers, tusfehen de 50 en 60 man derk, die het voorkomen van een commando franfche Militai ren hadden trachten aan te nemen, en liepen meteen eiken paal van tien voet de deur van den hervormden Predikant alhier open, na alvorens al le de toegangen tot dat huis en de omleggende oorden bezet te hebben; terwyl zy den bewoner en deszelvs echtgenote in het benedenhuis opflo- ten waarna zy eenige verdere deuren openliepen. Gedurende dien tus- fchentyd tragtte de onverfchrokken Predikant, door gedadig met ver- fcheidén geweeren te vuren, zyne buuren en de overige bewoners van liet Dorp, van de omftandi^heüen, waarin hy zich bevond, te verwit tigen terwyl hy tevens met" een fpreektrompet om fpoedige hulp riep. Öpzettelyk verfchoonde de brave Geestlyke het leven der booswichten waar van het hem anders zeer weinig moeite zou gekost hebben er eni gen neder te leggen. E;rst na dat de Predikant al zyn kruid verfeno- ten, en de op hem indringende roovers den grond voet voorvoet betwist had, zag hy zich genoodzaakt het huis te verlaten, en met zvne Gade <ie ruimte te kiezen, het geen deeze laatde gelukte, doch de Predikant geraakte in handen der Deugnieten, die hem met een pistool twee gaten in het hoofd floegenhanden en voeten honden, en dwongen te zeggen waar hy zyn geld en kostbaarheden geborgen had. Eindelyk echter werd de braave man, door het toefchieten der lieden zyner Gemeente, ontzet, en de rovers gedwongenmet agterlating van het grootde gedeel te van hunnen buitd*ien zy in een kusfeniloop geborgen hadden devlugt te nemen. Intusfchen verdient de onverfchrokkenheid van den Predikant, die "-eheel alleen zo groot een aantal onvcrlaaten het hoofd durfde bie den," met recht ieders bewondering, en is wel waardig door elk een in foortgelyke gevallen nagevolgd te worden, ten einde der boosheid in ge. valle van nood met eigen krachten perk te (tellen. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Den Haag den 11 Mey. In de zitting der Nationaale Vergadering van hedenwerdna dat de Prefident Bikker ter Vergadering verfchee- nen wasvoorgelezen eene misfive van het Provinciaal Beduur van Hol land, te kennen gevende zich gedrongen te vinden, otn zich nog eens ter dezer Vergadering te adresfeeren, na dat eene misfive van het Provin ciaal Beduur van Overysfel, op hunne voordracht, tot intrekking van hec Decreet van den 11 Maart, ter dezer Vergaderinggedaan isingekomen; waarby zy verklaren, het ontwerp van Conftitutie niet ter goed-of af keu ring aan het Volk van hun Gewest te zullen torengen, indien hetzelve niet Provincialiter zal worden beftemd. Dat zy nu, door deeze demarche ge dwongen een dap nader te komen als mannen van eer, verklaarendat zy nimmer het ontwerp van Conftitutit: den Volke van Holland ter goed- of afkeuring zuilen aanbieden, indien hetzelve niet Nationaal zal wor den beftemd. Aan dep burger ran Lmnep, cum fuis.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2