C O U R A N T; Ao. 1797. ^T°- 22* NOORDHOLLANDSC HE GELTKHEID, VRTHEIDBROEDERSCHAP Van Maandag den 29 Mey. DUITSCHLAND. Frankfort den 13 Mey. Morgen geeft de Generaal Hoche aan den Generaal Werneckbenevens alle de overige keizerlyke Gene- raalsperfooneneen groot Diné en Soupé in de ridderzaal van den burger Friedberg; er zyn tot dit feest reeds verfcheiden keukenwagens van hier naar gemelde plaats vertrokken. Thans wil men dat deeze Stad de plaats zal zyn, waar het Congres ftaat gehouden te worden, waartoe het Franfche Directoire deszelvs toeftemming reeds zou gegeven hebben. Berlyn den 16 Mey. Men verneemd hier in het zekeredat onder de preliminaire Vredens-Artykelen deeze van de voornaamfte zyn: dat tot fchadeloosftelling van den Keizer, die Vorst een aanzienlyk gedeelte van de Republicq Venetiën, met eenige Provinciën van den Kerklyken Staat in eigendom zal krygenen dat men den Prins van Nasfau, iS'eêr- lands gewezen Stadhouder, een zeker dedommagement in Duitschland bezorgen zal, onder dit uitdrukkelyk beding, dat de Bataaffche Repu blicq,' door alle contracreerende Mogenhedenvoor altoos vry en onar- hangelyk erkend en verklaard worde, zonder welke laatfte voorwaarde het fransch Gemeenebest't welk de belangen der Bataven als zyne ei gene behartigd, liever alle verdere onderhandelingen zoude willen af breken, BATAAFSCHE REPUBLICQ. Den Haag den 25 Mey. In de zitting der Nationaale Vergadering van heden, rapporteerde de burger Hreede, ingevolge het voorlopigrap- port over het aanbieden der Conftitutie, ter goed-of afkeuring van het Volk, over de verdere hieromtrent te neemen maatregulen-; advifeeren- dedat het Volk in de Grondvergaderingen zal worden opgeroepenop den iften Augustus aanftaande, om, en hunne goed- of af keuring over het plan van Conftitutie te geven, en te gelyker tyd eene keuze te doen van Kiezers, tot het benoemen van een tweede Nationaale Vergadering, welke zal moeten zitting neemen op den iften September^, volgens het i45fte Articui van het Reglement, en, zoo het Volk de Conftitutie aan- het derde jaar der BATAAFSCHE VRVHEID.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 1