neemt, niet langer dan tot ultimo December; doch zoo het dezelve ver werpt, dan langer zicten zal, en aanftonds werkzaam zyn om een ander ontwerp te vervaardigen; gevende noch daar en bovenin confideratie, dat, offchoon het Volk de Conftitutie aannam, er dan nog eene Nati- onaale Vergadering nodig zy, om de Conftituuoneele Magten intebul- dïgen en andere befchikkmgen te maken. Voorts produceert de Spreker eene Concept-Misfive, ter geleide der Exemplaaren aan de respective Geconftitueerde Machtenals ook eene Concept-Proclamatie te Hellen boven aan het hoofd van het Ontwerp van Conftitutie. Befloten di: rapport te doen drukkenen op aanftaande Zaturdag te ftellen aan de orde van den dag. Het rapport van den burger Luiken, en verdere Gecommitteerden tot het fuppediteeren van eene nadere redactie van Artykel 9, van het in de liberatie genomen ontwerp, van het geen nopens den Godsdienst enz. in de Acte van Conftitutie zal behooren geplaatst te wordenreeds gisteren avond in deliberatie gebragt zynde, werden nu de discusfiën over hetzel ve voordgezet, en in fubftantie het volgende gedecreteerdDat de Leeraaren der geweeze bevoorrechte kerkwelke by het aannemen der Conftitutie in vasten dienst zyn, genieten, zoo lang zy daarin volhar den, noch door hup toedoen daarvan ontzet worden, de hun bevorens toegelegde tractementenby wege van penfioenzoo ook de Emeriti of door het Wetgevend Lichaam daar voor verklaard." En is al verder beüoten, dat, wanneer de eene of andere Gemeente der gewezen be voorrechte kerk, binnen den tyd van zes jaaren, na het aanneemen der Conftitutie, den Leeraar, by hun eene vaste bediening hebbende, door den dood of anderiints mogte verliezen en door onvermogen voor als nog buiten ftaat mogte zyn zich van een anderen te voorzien of zich, uit hoofde der afgelegenheidmet eene naastbygelegene Gemeente te kunnen vereenigen, zodanig een Gemeente zich zal mogen vervoegen by het Wetgevend Lichaam, hetwelk, naar bevind van zaken, hun zal mogen toeleggen, by wyze van fubfidie, tot het einde van gemelde zes jaaren, het bedragen van het tractement, hetwelk hunne vorige Leeraar zou genoten hebben. Alkmaar den 27 Mey. In de zitting van den Raad der Gemeente de zer Stad, van laatst!; Dingsdng wierd deCommisfie van Algemeen Wel- zyn gequalificeerd tot het doen ter uitvoer brengen van de verpachting dezer Stads wateren, vermits de tyd rot verbod van het visfehen eerlang geëxpireerd is. Door den burger Ruisch, wierd, in qüaliteit als Ma jor, in handen van den Voorzitter de belofte hernieuwd, met betuiging van de fterkfte eerbied voor de Vergadering, en verzeekering, van in deezen zyncn post, tot welke hy door de vryë ftemmen van Alkmaarsch gewapende Burgermacht, op eene wettige wyze, was geroepen, alle zy- ne vei'fnögen's te zullen aanwenden, ten einde de wetten behoorlyk ge ëerbiedigd de rust en goede orde gehandhaafdendewaare vryheid kon- de bevorderd worden; het welke door den Voorzitter, met aanbod van de eer der zitting, op eene zeer gratieufe wyze wierd beantwoord; zeggende onder anderedat zyne bekende werkzaame yver en braaf-

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2