accordecrd. De naamlystder Sollicitanten naar de vacant zynde Koorn- dragersplaats gelezen wordende, is gerefoiveerd op eene ten dien op zichte gemaakt wordende aanmerking, om te onderzoeken in hoe verre J. Barendjeals Sollicitant op die lyst gevonden wordendeaan zyn bur gerplicht, in het by wonen der Grondvergaderingen, voldaan heeft. Nog is goedgevonden om de lyst der Sollicitanten naar de vacant zvnde Kaasdragersplaats te fluiten op eerstkomende vrydag. Ingevolge eene door den Raad der Gemeente dezer Stad ontvangene aanfehryving, van het Provintiaal Committé van Holland, ten opzichte der invordering van de agterflallige Verpondingen, is op den 14 dezer het volgende gepubliceerd: Zoo is het, dat den Raad voornoemd offchoon zich in de onvermydelyke verplichting vindende gebragtom aan deeze aanfehryving op dé fpoediglte wyze te moeten voldoen, ech ter vermeend heeft, om, door het bepaalen van gepaste termynen voor zo veel in haar is, te zorgen, dat het opbrengen der Agterdallige Ver pondingen, op de minst drukkende wyze voor de goede Gemeente, ent overeenkomstig het bovengemelde Decreetworde volbragt. Der- halven is het, dat detf Raad dezer Gemeente by deezen alle de geene, welke in het betaalen der Ordinaire Verponding, Drieen in de betaa ling der Extraordinaire Verponding Twee jaaren niet alleen ten agteren zyn, maar ook dat alle de geene, welke de Extraordinaire Verponding voor dit lopende jaar 1797 nog niet hebben voldaan op de ernstigfte wy ze worden aangemaand omme de Ordinaire Verponding van den jaare 179+ cm de Excrordinaire Verponding van den jaare 1795 voor den ecr- lien Julyen de Ordinaire Verponding van 1795» de Extraordinaire Verponding van 1796 voor den eerden September, als meede de Ordi naire Verponding van 1796, en de Extraordinaire Verponding van 1797 voor den eerden December eerstkomende te voldoen en optebrengen; waarfehuuwende by deezen, dat teegen alle en een iegelyk, welke aan deeze aanmaaning niet hebben voldaan en op de bovengenoemde ge fixeerde termynen de genoemde Agterdallige Verpondingen niet zulten, hebben afbetaald, zonder eenige Conniventie en by parate Executie, zal worden geprocedeerd. Pryzen der Goederenix.lke op l rydag den 16 Juny 1797, in de Nieuwe Doelen te Alkmaar geveild, en op Zaturdag den 17 dito afgef lagen zyn. Een Huis en Erve, daande en gelegen aan het Sluisje op den Dyk, waarin veele jaaren een Grutters-Winkel is gedaan, en als nog werd gecontinueerdmitsgaders een Huis en Èrvegeappropriëert toe een Gruttery, met desfelvs Gereedfchappen en Stallinge, daande en gelegen aan de Westzyde van het Wormbakkersdeegje. (_te za- men in één koop.J) Jlrykgeld, P. Kuiper2100 gl. niet verhoogd. Een Huis en Erve, daande aan de Noordzydevan de KoningswegJlryk geld, Dirk Schouten, 220 gl. niet verhoogd. Een Ooligatie, ten laste van West.vriesland en het Noorderquartier, ten Gemeénelands Comptoire'binnen Alkmaar, in dato 20 Maatt 1783, groot f 1000. 52 pro cento, C, Brandis.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 3