COURANT; Ao. 1797- 2 NOORDHOLLANDSCHE GELYKHEÏD, VRYIIEIDBROEDERSCHAP. Van Maandag den 3 July. het derde jaar der bataafschë VETHEID. duitschland. We en en den 14 Juny. Particuliere brieven van Napels melden dat er eene famenzweeringeven voor dat dezelve ten wtvoer zoude gebragt wordenontdekt ware. Twee der hoofden van dezen aan- flag zyn in hegtenis genomen. Op ingekomen bengten uit Oost-Ual- liciëdat een aanmerkelyk getal Poolfche UlcS^we^en^aJlaafrnLïoer lvkheden bedreven hadden., en de Inwooneren dier landltreek tot oproer Doogden aan te zetten, heeft men eenige regimenten derwaards gezon den om dezelve uit een te dryven. Men wil dat Frankryk aan Span* ie beloofd heeftgeen vrede met Engeland te zullen aangaanvoor dat SDanje weder in 't bezit van Gibraltar zou gefield zyn. De veelvuldi ge regen heeft den Rhyn en Nekkar op verfcheiden plaatfen buiten der- zeiver oevers doen zwellendoch veele dezer overftroiningen hebben reeds weder opgehouden. In Zwaben en Frankenland worden Maga- zynen voor het keizerlyk leger, voor zes maanden, aangelegd ;deeze ltrvesmagt zal tot den winter haare vorige (tellingen behouden. Ie Mencz, Ulm en Ehrenbreitftein zalzegt menna het fluiten van een algemee- nen Vrede, eene keizerlyke bezetting blyven, die door het ryk zal on derhouden worden. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parts den ai Juny. Men wil hier dat de Vredes-onderhandelinget» met Oostenryk eenige zwarigheden ontmoeten. Buonaparte zoude zich de eer onttrokken hebben om onze benden op het vaste land van Engeland te gaan vergezellenten einde nieuwe lauwrieren te plokken, liet aan zoek en de weigering hebben beiden bevestiging nodig. Een bnefvan Bazel van den 15 Juny, doet de vrees van vyandige oogmerken van B cnaparte jegens de Zwitfers geheel verdwynen. Met brjeven van VVe- zei heeft men, dat er aan het byéén trekken van een frPls&^nL^!r^ Westphalen niet meer te twyffelen zy. Hetzelve zal dooi den Hei to van Brunswyk gecommandeerd worden, die, gevolgd van een aan - ceraals van allerlei rang, naar Minden gekomen is. Die Leger za TV-«

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 1