bataafsche republic q. Al kmaar den 7 July. Na dat door den nieuwbenoemden Voorzit ter de burger Dylde zitting van den 4 deezermet eene zeer gepas te aanfpraak, geopend was, wierd, ter reguleering der door de Buiten poorters dezer Stad te betalene contributie, voorde inkwartiering, een& perfoneele commisfie benoemd, befiaande uit de burgers IV ten Houte I. A. van HarencarfpelP. Poten R. de Leeuw. Is gelezen en in h in den dèr Commisfie van Algemeen Welzyn gefieldeene misfive van den burger Jan/en, uit 's Hage, over de verplaaifing van zieke Franfche Mi litairen naar het hospitaal te Leiden. Is gelezen een misfive van het Provinciaal Beftuurvan Holland, concerneerende hethouden van Grond en Kiesvergaderingen. In handen van Welzynten einde daaromtrent de nodige Schikkingen te maken. Is gelezen een request vin den bur ger B. IV. HullesheimLeeraar by het hervormde Kerkgenootfchap binnen oeeze Stad, berigt gevende van deszelvs voornemen, om by het Provin ciaal Beftuur van Holland de nodige inftantiën te doen, ter bekoming van het Emeriti, verzoekende om, zo hy hier in naar genoegenmogt da gen, de voortduuring van het tractetnent, 't welk van Stads wege aan hem Requ rrant betaald word; mitsgaders een getuigfchrifc van deszelvs burgerlyk gedrag en vaderlandfche denkwyze. Het eerfte verzoek 8 da gen in advis, en het tweede zonder refumtie geaccordeert. Is gelezen en tot over 8 dagen in advis gehouden, een door den burger H. Vlas- bloemc. f. uitgebragt raport, ren opzichte der Zeep Fabrrcq. Een ver zoek van eenige Ingezetenen uit het Vrifisfche Veen tot het doen eener collecte binnen deèze Stad, ten einde tot den aanbouw eener kerk voor de R. C. Christenen, daar ter plaatle, in fiaat gefield te worden, is ge houden in advis. Door den burger Kok word voorgefteld de benoe ming eener Commisfie, om met Gecommitteerden uit de Burgery, tot onderhoek naar den aart en oorfprong &c. van het wachtgeld, in confe rentie te treeden. Wordende tot dat einde dezelvde Commisfie, welke in dit vak werkzaam is geweest, gequalificeerd. Nog is gerefolveerd om ter kennisfe van de Commisfie van Inkwartiering te brengen, eenont- vangen bericht van den Adjudant General Dardennewegens den aan- ftaanden doormarsch van 300 Hufaaren, benevens 700 man Infanterie. De burger ten Houte doet raport van deszelvs gehouden conferentiën met den Adjudant Generaal Dardenneover het betalen der kostpenningen voor een franfehfn Wagenknechr. Wordende gemelde raporteur voor deszelvs yerrichtte in deezen bedankt. De Voorzitter geeftuit naam der Com misfie van Algemeen Welzyn, kennis van de plechtige affcheidneeming door alle de Officierenen corpsvan het op deszelvs vertrek fiaande «de Battaillon der 3de halve Brigade; benevens het antwoord door gem: Commisfie daar op gegeven. Aangenomen voor notificatie, en de Com* ijiisfie bedankt. Door het overlyden van P Oudejlamzyn de posten van Turfdragèr en Klappèrwach't vacant verklaard. De naamlyst der Sollicitanten naar de vacant zyn de Kaasdragerspïaarsis aan de leden van den Raad ter hand gefield ten einde dezelve over agt dagen te beoor- deelen.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2