BAT AAFSCHE REPUBLIC Q. Aikmaar den 15 July. In de zitting van den Raad der Gemeente, deezer Stad, van laatstl: Dingsdag, is gelezen een misfive van het Pro» vinciaal Beduur van Holland (waarby geinfereerd was eene misfive van de Nat. Conventie aan het getn. Beduur_) concerneerende het houden der Grond- e» Kiesvergadering op den 1 en 2 Augustus, tot de verkiezing van een Reprefentant voor de tweede Nationaale Conventie, als mede de te houdene Grondvergadering op den 8 Augustus, tot het goed- of ■afkeuren van het ontworpen Plan van Conditutie; waarop door den Raad bepaald wierd, dat de Grondvergaderingen van den ide en 8de Augus tus binnen deeze Stad zullen gehouden worden des avonds ten half 7, als mede de Kiesvergadering van den 2den Augustusdes voormiddags ten 10 uurenwordende eene ontworpen Misfive aan de Grondvergade ringen van 't District, ten einde de Kiezers zig op het bepaalde uur bin- öen deeze Stad, als de Hoofdplaats zynde, kunnen vervoegen, voor gelezen en zonder refumtie geapprobeerd. Ook is gerefolveerd om in ieder der 16 Grondvergaderingen, binnen deeze Stad, een Exemplaar van het Plati van Conftitutie ter lezing te doen leggen, kunnende de Stem gerechtigdendes middags van 12 tot half 2 uuren, en des avonds van 2 tot 8 uurendaarvan gebruik maken. Op het Request van den bur ger B. IV. Hullesheim, Leeraar van het hervormd Kerkgenootfchap in ■deeze Stad, waarin hy niet om het geheele Predikantstractement alhier zelve, benevens het Emericusfchapverzogt heeft, is, met voikomene eenpaarigheid van (temmenaan den Requestrant een zeer gunstig ap- pointement verleend. Nog is gerefolveerd om aan zodanige Burgers, onder de Comp: Jagers en Artilleristen binnen deeze Stadwelkein gevolge gedaan verzoek van den Adjudant-Generaal Dardennezig vry- willig verkozen te doen emploieeren tot de uitvoering eener expeditie, zulks, wat deezen Raad aanbelangt, toeteflaan; zullende ten dien einde door den Raad van Adminiftratie en Discipline der Gewapende Burger macht, binnen deeze Stad, een Patent op Egmond aan Zee en op den Hoef verleend worden. Op voordracht van den Voorzitter, uit naam der Commisfie van Algemeen Welzyn, is gerefolveerd, om gem: Com- misfie tot het onder de hand verpachten der Stads Bank van Leening, welke door het opzeggen der tegenwoordige Bezitfters vacant (laat te worden, te qualificeeren. Door den burger Koter, wierd, als aange duide Luitenant by de Gewapende Burgermacht dezer Stad, de belofte jn handen van den Voorzitter hernieuwd. Een misfive van Lucretia Verbruggegeboren de Vries, is gehouden buiten deliberatie. De lyst der Sollicitanten naar de vacant zynde Kaasdragersplaats beoordeeld zyn de, is gerefolveerd om dien post over 8 dagen te vervullen. Heden morgen ten 7 uuren is het corps Jagers en Artilleristen beho rende by het Battaillon der Gewapende Burgermacht dezer Stad, onder commando van den burger G. C. van Vladerackenvan hier gemarcheert, om gècantonneerd te worden te Egmond aan Zee en op den Hoef. Betrekkelyk het in Texel binnengelopen EngelschCartelfcheepje, kuQ» (gelyk in onze voorige abufivelyk gemeld is maar om een gedeelce van het

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2