kerkhof, 't welk met een muur van 10 voeten hoog omheind waste krygen; het gelukte haar niet terRond, dan door behulp van drie vrou wen, aan wien zy zich bekend maakte, kwam zy tot haar voornemen* Des morgens de valbrug van Scheernes nedergelaten zynde reed er de wagen uit die na Rochester moest; zy liet het lichaam voor een guinja mede neemen. Te Rochester gekomen zynde liet zy het in een huis waar van zy de üeutel had, brengen; naauwlyks was het daar, en het volk er van verwittigd, of het verzamelde zich en verfcheiden wilden het »ien. De toeloop vermeerderde zondag en maandag zo llerk, dat de opmerkzaamheid der Regeering daardoor wierd opgewekt; by den Hoofd officier geroepenen gevraagd zynde waarom zy het lichaam van haar man van Scheernes had weggevoerd, was het antwoord: om het naar Exeter by zyne Familie, of naar Schotland te vervoeren, ten einde het aldaar na 't gebruik der Christenen te begraven; den Officier gevraagd hebbende of het waarheid wasdat zy het lichaam voor geld had laten zien, berstte zy uit inxtranen, zeggende: „ziet gy my voor een zooon- natuurlyk monster aan?" De Magiftraat ziende dat deeze verzameling aanleiding tot oproer zoude kunnen geven befloot om het lichaam den volgenden morgen in de kerk van Algata te dpen begravenmaar bemer kende dat de toevloed van 't volk vermeerderdeen zulks den volgenden morgen nog Rerker by een zoude fcholenliet het lyk 's nagts in White Ca pel in bewaring brengenaan Mis Parker toelatende het voor de laat- Remaal te aanfchouwen. Vervolgens verrichtteM.Wight, Capellaanvan de Parochie, den lykdienst, en dus liep deeze zonderlinge zaak, met volkomen genoegen"van de bedroefde Weduwe, ten einde. FRANSCHE REPUBLICQ. Parys den 17 July- Gedurende drie dagen is de hitte hier verbazend "cweest, doch desniettegenRaande waren de publicque wandelwegen vol menfehen. De Vredes-onderhandelingen met Engeland zyn zeer ge vorderd, en men is het genoegzaam over de hoofdpunten eens. BATAAFSCHE REPUBLICQ. Den Haac den 20 July. In de zitting der Nationaale Vergadering van heden, communiceerde de Prefident, dat zich dien morgen by hem vervoegd had de Minister der Franfche Republicq Noël, en hem gefup- pediteerd had eene Nota aan deeze Vergadering; inhoudende zyn hart- Jyken wensch, dat de Conflitutiewelke door haar is ontworpen, enter o-oed- of afkeuring aan de Natie aangebodeu, zal worden aangenomen; ten einde eene vaste orde van zaken de plaats van een fcbadelyktusfchen- beRuur moge innemen, en daar door het geluk der Bataaffche Natie be vorderen. Befloten om deze Nota te Rellen in handen der Commisfie van Buiteniandfcbe zaken, ten einde dezelve te doen vertalen, te doen drukken, en een Concept-Antwoord aan den Minister Noël, aan de Ver gadering te fuppediteeren. Betrckkelyk den Vrede, leest men nog in een brief uit Parys, in dato 17 July; De Vredes-onderhandelingen gaan aanhoudend voort, en vor-

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2