COURANT» NOORDHOLLANDSCHE geltkheid, vetheid, broederschap. Ao. 1797- 32* Van Maandag den 7 Augustus. G R O O T - B R I T T A N J ,E. Londen den a8 July. Dingsdag avond arriveerden twee Franfchen aan 't Bureau van Lord Greimllezy waren met een open boot uic Frankrvk overgeftoken. Welke ook hunne depêche of boodfehap mo re geweest zyn, zy wilden dezelve aan niemand, dan aan Lord Lftrz- yille in perfoon mededeelen; ten welken einde zy dan ook na zvn .oia- fchap begeleid werden. Na alle waarfchynlykheid is de paslage tuslchen Calais en Dover geflremd, aangezien er geene nieuwspapieren zyn aan gekomen zedert laatstleden vrydag. Gisteren arriveerde de Konings bode Brooks, met depêches van lord Malmesbury te Rysfcl; by deszelvs aankomst te Doveraan boord van zyne Majesteits Paketboot Prince of Walesa heeft hy eene ordre van lord 'Malmesbury ter hand gefield aan den Ontfanger van de Admiraliteit aldaar, inhoudende, dat geene verhand- houding mogt worden toegelaten met die aan de walen de Schepelingen, en dat'Temand van boord van de Packet aan land zoude vermogen te komen; ingevolge van dien zyn er, ogenbliklyk na dat de Bode voet aan wal gezet had, orders gegeven om de Packet op het flik te fleepenwaar dezelve thans nog is leggende; de reden van dit bedenkelyk geheim is niet wel te raden. Lord Grenville en Mr. Pitt hadden gisteren middag eene audiëntie by den koningwanneer de eerfle kennis gaf van de de pêche, des morgens van lord Malmesbury ontfangen. FRANSCHE REPUBLIC Q. Straatsburg den 18 July. Gister is in onze omrneüreeken een groot ongeluk gebeurd. Twaalf geladen kruitwagens geraakten in de kleine Stad \znErJlein, liggende vier uuren van hier, in den brand. Het fpringen van dezelve heeft fchrikkelyke verwoestingen veroorzaaktde helft van de Stad is in de ascii gelegd; een groot getal inwoners zyn om gekomen gelyk ook byna al de foldaten van het detachementhetwelk dit konvooi escorteerde; de paarden en voerlieden zyn in de lucht ge- fproDgen. het derde jaar DER IlATAAFSCHE vryheid.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 1