BATAAFS CHE REPUBLIC Q. Alkmaar den 12 Augustus. In de zitting van den Raad der Ge meente deezer Stadvan laatstl: Dingsdag, is gelezen en voor notifica tie aangenomen een misfive van het JProvintiaal Committé van Holland, ten geleide van een Publicatie van de Nationaale Vergadering, ten op zichte de heffing van den loofte penning, Is gelezen een request van Lucretia de Vrieshuisvrouw van Frans Ver bruggeen doordenzelven ge- adiiiteerdgehouden in advis. Is gelezen en in handen der Com- tnisfie van Algemeen Welzyn gefield om by voorkomende gelegenheden daar van het nodig gebruik te makeneen Avertentie van den eerften Commisfaris der Franiche Troupes, in dienst der Bataaf fiche Republicq, ten opzichte van de aan gem: Troupes geleverd wordende Vivres. Door den burger Kok word, namens de Commisfie tot het werk der Fr: Asfignaten, raport uirgebragt, en eene misfive gefiuppediteerd; worden de gemelde Commisfie voor derzelver uitgebrag't raport bedankt, en ge- refolveerd om gem: misfive, zonder refumtie, naar 's Hage te verzen den. Door den Voorzitter word, namens de Commisfie van Algemeen Welzyn, raport uitgebragt, ten opzichte eener ontvangen misfive van het Committé van Finantie der Stad Hoorn, concerneerende het Waag geld; wordende gem: Commisfie voor deszelvs gedaan raport bedankt, «n de Secretaris verzogt en gequalificeerd eene misfive, conform den ge- danen voordragt, naar Hoorn te verzenden. Een bericht van Deken ■en Raads van het Goud- en Zilverfmits- Gilde binnen deeze Stad, op den trequeste van A. M. van de Kleiberg gelezen zynde is hetzelve, met en benevens het door de Requestrante gedaDe verzoek, gehouden in ad- vis. Door den burger van Leuven word, namens de Commisfie tot het «rganifeeren der op den aden dezer gehoudene Kiesvergaderingraport uitgebragt; wordende gem: Commisfie voor deszelvs verrichtte in dee- zen bedankt. Op een gedaan raport en voorftel van den burger van der Morst, namens de Commisfie tot de Cafierneering, is gemelde Commisfie gequalificeert om met den burger Jansfensin 's Hage, als eerde Com misfaris der Franfiche Troupes, over die zaaken zelve in conferentie te treeden. Tot Turfdrager is aangeftcld Dirk de Jong, en tot Klapper- wacht Maarten de Hart. Van Rysfiel fchryft men, dat de onderhandelingen weder aan den gang •zyn doch dat het misverdand tusfehen de beide Magten in Frankryk", veel vertraging te weeg brengt. Blieven van den Rhynoever verzekeren deliig, dat de Kejzer zich met nadruk gaat verzetten tegen de gewcldadigheden van Pruisfenin Duitsch- land. Een groot gedeelte van de Ooseenrykfche Armee aan den Neder- Rhynis op Wurtsburg en Bamberg gemarcheerd. Verfcbeiden Vors ten" hebben hun ongenoegen tegen dat Hof aan den dag gelegd, vooral de Keurvorst van Saxen, d'e te Dresden een Armee van 30000 man heeft. Van Madrid word gemeld, dat het wel waar was, dat de Engelfchen de Schepen die het digst by Kadix lagenhadden vcreenigd met de gro te Vloot, en dat daar door de Admiraal Masfiaredo gelegenheid had gehad zyne Fiotille te plaatfen op eene hoogte, die de Engelfchen belette om

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2