C O U R A N T; Ao. 1797. No. 34. NOORD HOLLANDSC HE GELTKHEIDVETHEID, BROEDERSCHAP. Van Maandag den 21 Augustus. het derde jaar der bataafsche vryheid. DUITSCHLAND. We enen den 2 Augustus. De Secretaris van den Generaal Clar ke is, den 30 der voorige maand, alhier aangekomen mee de pêches over welken ons Hof zeer vergenoegd febynt te zyn. Hee Franfche Directoire heeft, zo men verneemt, zyne toeftemming gegee- ven, dat de vesting Mantua, met het geheele Vaste land van Venetie, aan Oostenryk komenen alles volbragt zoude wordenwat te GratK en Leoben vastgefteld en bedongen is; ingevolge hiervan zou de Mar quis de Gallo dadelyk weder naar Udineafreizen. Men twyffelt geen ogen blik, dit grote ftruikelblok nu uit den weg geruimd zynde, aan de fpoe- dige fluiting van den definitiven Vrede tusl'chen ons Hof en dc Franfche Republicq. Hamburg den 31 July. Voor twee maanden vond men noch ka mers noch huizen in deeze Stad te huur, niettegenflaande de menigte die op nieuw gebouwd zyndan federd het vertrek van een groot gedeelte Emigranten en vreemde Kooplieden, kan men niet alleen kamers maar wel gantfche huizen vinden. De pryzen van de fuiker en koify zyn merkelyk gedaald, onze magazynen zyn vol en opgepropt. Wezel den 12 Augustus. Eindelvk is de zo lang gewenschte defini tiven vrede tusfehen den Keizer en Frankryk gefloten, dat nu de ryks- vrede onmiddelyk volgen zal, is ligtelyk te befeffen. Dus hebben wy alhier het troostryk uitzigt, om eens eindelyk rust te fmaaken. FRANSCHE REPUBLICQ. Ryssel den 10 Augustus. De vredesonderhandelingen blyven voord- duren, en de laatfte depêches voor Londen waren van zo veel belang, dat Lord Gower Grenville, te gelyk met den Courier, vertrokken is, waarfchynlyk om met zyn Gouvernement by monde te handelen. De Engelfche Ambasfadeur, benevens deszelvs geheele gevolgheeft hier volftrekt geen ander vermaekdan de wandelingen en de Comedie.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 1