Door het Tractaat met Portugalhet welk zonder tusfchenkomst van Engeland niet kon tot hand komen, zoo hoopt men weldra op een aan- ftaanden Vrede met de laathe Mogenheid. Het volgende is ons van die Tractaat bekend. Portugal verbind zich tot de betaling van 12 Millioen, en om in zyne havens niet meer dan 6 vyandelyke fchepen toetelaten; als ook den verkoop van eenige vreemde koopmanfchappen met die on zer Fabrieken; uitgezonderd de lakens en eenige andere Manufactuuren. Keulen den S Augustus. Voor korte dagen bragt men een gaaf lichaem, het welk zedert 130 jaaren te Sinzig aan de Aar met veel ver eering bewaard werd, doch nu aan de Franfche Republicq behoort, her- waerds. De burger Keildoor het Uitvoerend Beftuur gelast, om inde veroverde landen alle voorwerpen der weteofchappen en kunsten opte- fpeuren, zal dit lichaem naar Frankryk zenden. Het is geen gewone mu- mie, maer als gedroogd, en met eene fchier naar ftokvisch gelykende elastieke huid overtogen. Nagels, tanden, wenkbraauwen ba'ard en alle leden zyn ongefchonden. Het is onbekend wie die geëerde man in zyn leven geweest is; maar voorzeker zal hy nooit gedagt hebben, 130 jaaren na zynen dood nog eene reis naar Parys te moeten doen. BATAAFSCHE REPUBLICQ. Den Haag den 15 Augustus. In de zitting der Nationaale Vergade ring, van heden, communiceerde de Prefident de Vergadering datdien morgen de officieele tydiug is ingekomen, dat de vrede tusfchen Frank ryk en Portugal gefloten was. Amsterdam den 18 Augustus. Gister in den vroegen morgenftond ontdekte men alhier Brand, in de Stalling van een Stalmeester, in de JReguliersdwarshraat hy de Vy/.elftraatwelke brand de huizinge van bin- neif geheel verwoest, en al de belendende Gebouwen aanmerkelyk be- fcha-digd heeft. Gelukkiglyk is dezelve echter door de fpoedige hulpe en vaardigheid onzer Brandfpuit-Gasten in deszelvs eerhè woedegehuic; de brand had zyn oorfprong genomen in het pas daar binnen en op zol der gebragte Hooy, het welke door de al te zware perfing (gelyk men meermalen gezien heeft) eerst eenigen tyd gefmeuld en eindelyk vlam gevat heeft. Van Hogst aan den Mainword, in dato 7 Augustushet volgende ge meld: Heden waren de Franfchen op de gantlche linie in beweging; de in onzen omtrek kantonneerende Compagniën verzamelden zich reeds <les morgens ten 4 uufen, er werd hun een Proclamatie voorgelezen van den Generaal Hochtr, waarvan de inhoud was: dat de Koningsgezinden in Parys op het punt honden de overhand te krygenen daar dit aan waare Republikeinen niet onverfchillig zyn kan, vraagt de Generaal hun allen nadrukkelyk of zy eenen koning begeeren? allen riepenwy willen geen koning! over deeze uitfpraak werd terhond een verbaal opgeheld, waar in onder anderen gezegd wierddat de Samber- en Maas-Armee bereid is, het Directoire ter" hulpe te fnellen t.egen de Koningsgezindenom dezelve te verdelgen. Men zege dat BuonaparteHoche en Mor eau tot dezen hap yerzogt heeft.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2