BAT AAPSCHE REPUBLIC Q. Den Haag den 24 Augustus. In de zitting der Nationaale Vergadering van gister, rapporteerde de burger C. de Vos van Steenwyk, omtrent de wyzewaarop de volgende deeze Nationaale Vergadering zal vervan gen; dat, namelyk, de Vergadering op den 31 Augustus als naar gewoon te zal byeenkomen, doch alsdan niets verrichten, dan hare Notulen van den vorigen dag refumeeren; dat wyders de Representantenwelken op nieuw zyn benoemd, zich zullen vervoegen in de Antichambre, by de aldaar prefente en te introduceerene Leden, welke laatften, aldaar hare nummers getrokken hebbende, zich zullen b. geven naar de Vergader zaal, twee aan twee, begeleid wordende dooreen der Secretarisfenter- wyl inmiddels de afgaande Leden zich zullen voegen op de agterüe zit- plaatfen, voor de Plaatsvervangers gefchikt; nemende vervolgens, na dat door de Secretarisfen hun een voor een de verklaring is afgevorderd, zitting, benoemen een Prefident, en fcheiden alsdan de Vergadering tot den volgenden dag; als wanneer dezelve zal worden gehouden voor ge- conftitueerd. Uit Spanje verneemt men de droevige tyding, dat eene verfchrikkely- ke Aardbeving, in het Spaanfche gedeelte van America, het gantfche land tusfehen Santa be in Panama verwoest heeftdeeze tyding is in 30 dagen uit de Havana in Madrid overgebragt, de aardfehok was zoo ver nielend dat men vreest dat er tusfehen de 30 ti 40 duizend menfehen het leven by ingefchoten hebbende bergen wierden het onderfte boven ge keerd de watervloeden uit haare beddingen gedreven veele Plantagiën verwoest, met één woord, federt de verfchrikkelyke Aardbeving te Lis- bon, heeft men van eene dergelyke aardfehok geen voorbeeld de na dere tyding van dit treurig nieuws ziet men te gemoet. Volgens dc laatlte berichten uit Italië, maakten deFranfchen nog geen toeftel om de vesting Mantua aan de Keizerlyken in te ruimen; van de duitiche zyde wierd de Armee in Italië meer en meer verfterktniet alleen met troupen, maar men zond ook veel gefchut dcrwaards. Alkmaar den 26 Augustus. In de zitting van den Raad der Ge meente deezer Stad, van laatst!: Dingsdag, wierd door den burgeren 1_t_ jkmte voorgedragen datdaar hy uit de zoo even voorgelezen notulen ontwaar geworden wasen door het aan hem door den Secretaris gege ven bericht reeds kennis droeg, van de op hem gevallen keuze als lid van de Commisfie van Inkwartiering, van welken post hy, als hebbende denzelven reeds eenige maanden waargenomen, de zwaarte kende; ge vende derhalven den Raade in confi leratie, of het wel van één burger, zonder onderfcheid wie hy ook zyn moge, te vergen is, om van den vroegen morgen tot den laren avond, ja zelve in den nacht, gereed te zyn om billetten aan Pasfanten &c. aftegeven betuigende derhalven gemelde burger, dien post niet op zich te kunnen neemen dan in zoo verre, wanneer een geheel Bataillon, of gedeelrens van dien moet wor den geïokwartierd dragende meergem. burger in de tweede plaats voor, of hec niet noodzakelyk zoude wezen, dat deeze Vergadering een be-

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2