alles wat er was aan ftukken gebroken en vernield werdterwyl men den Jconstenaar arresteerde met net ontvangen geldhet welk honderd-en- vyfdgduizend livres bedroeg, en dat waarfchynlyk, na aftrek van de onkosten aan de armen zal worden gegeven. In Brieven van Kadix, van den vierden Augustus, word gemeld, dat het daar toen rustig was, doch dat men eenter vreesde, dat de En- gelfchen, na hst herltellen van hunne bomuar.Jeergaljotenen verflerkt zynde met drie te Gibraltar nieuw gebouw e, weuer een aanval zouden ondernemen; dien dag was een Spaanfche Brik, komende uit America, en met cacao geladen, onder het gefchut "an het Kort Sc Sebastiaan, door een Engelsch Fregat genomen, het welk gemakkelyk was te belet ten geweest, doch dew>I die Brik van de wal niet geleind werd dagten vele lieden dat het een Engelsch vaartuig was, hetwelk onze kanonneer- floepen tragtte uittelokken, en daardoor in een itrik te brengen. DUITSCHLAND. Maagdenburg den 8 Augustus. Onlangs werd een dagloner uit een naburig Dorpdie by het opkomen van een on weder uit het veld naar huis wilde keeren, door den blixem zodanig getroffendat hy be- weegeloos ter aarde nederviel. Alle zyne klederen tot de fchoenentoe werden van zyne voeten gezengd, en het vel van het voorhoofd tot aan de voeten befchaJigd. Eerftond vitl er regen met hagel vermengd, waarvan eenige fteenen de grootte van een walnoot hadden. Het lighaam door den blixem ontkleed, viel de regen cn hagel op bet naakte lyf, het welk deeze wonderbaare uitwerking had, dat de man een uur daarna als 't ware tot het leven terug keerde. By zyne outwaking verwonderde hy zich over de hagelfleenennaast hem leggende, en nog meer over zyne kleederen, en den toelland van dezelve, hy wist volltrekt niet wat hem was overgekomen. Dan waarfchynlyk door den val gevoelde hy pyn, en niet kunnende opftaanriep hy om hulp, en werd naar huis gebrast! Het fcheen dat na eene aderlating en andere aangewende middelen den Jyder begon te beteren. Dit voorval is te merkwaardiger, daar veel- ligc de natuur een nieuw middel aan de hand geeft, om een menscb, die door den blixem getroff n, of verflikt is, en naar het unerlyke dood fchynt, te redden. Ttffens dient dit alweder tot eene les, hoe ge- vaarlyk het is ten lyde van onweder electrieke werktuigen by zich te dra gen want deeze wonderbare geredde zoude veelligr niet door den blixem getroffen zyn, indien hy de door hem in het veld gebruikte feis niet met zich gedragen had. BATAAF.SCHE R F. PUBLICO. Den Haag den 31 Augustus. Na dat in de Nacionaale Vergadering van heden de Notulen d.r vorige zitting gerefiimeerd en gearresteerd wa nen de leden voor de tweede Nuionaale Vergadering, ten getale van 90, zitting genomen, en tot Prefident, om in die qualiteit te fungeeren tot zaturdag nagt ten 12 uurenden burger Pasteur benoemd hadden, lag de burger van de Kasteele het Prefidium nee eene zeer gepaste Aan- ipraak ceder, behelzende in fubüancie; Dat men zóówel een einde zagaan

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2