ii voet, het welk rnen toefchryfc aan een aardbeving, die niet vewevan daar moet plaats gehad hebben. Juist dezelvde ryzing der zee had plaats by de aardbeving van Lisbon. De oudfie Lieden draagen geen geheu gen zulke verfchrikkelyke onweders, als in dit jaar, beleed'te hebben Uit Konjtantinopolen ichryfc men dat het volk thans zeer te onvreden is met de regeering van den tegenwoordigen Sultan en het Gouvernement zo dat men een opftand vervvagtte. De Pacha van Natoliën, die order had om zich naar Adrianopel te begeven, heeft tegenbevelontvangen, dewyl men vreest dat hy zich by de muiters zou voegen, hebbende hy fcelf, te voren, reeds eenmaal tegen de Porte gerebclleert. BAT A A F S C H E R E-P U B L I C Q. Alkmaar den 7 September. In de op eergisteren gehouden zitting van den Raad der Gemeente dezer Stad, wierd by monde van den burger ten Hauteuit naam der Comriusfiën tot de Caferneering &c. een Infiruc- tie voor den burger T. P. Peppelmanvoorgelezen, wordende gem. Com- misnen voor het ver/igtte in deezen bedankt dé Idftructie geapprobeert en de Commisfie van Algemeen Welzynzonder refumtie, gequalificeert om gem: burger Poppelrhan te beëedigen. Door den Voorzitter word, uit naam der Commisfie van Algemeen Welzyn, raport uitgebragtten opzichte van een in deszelvs handen gefield zynde request van den Con- cherge van het huis der Gemeente, jy. Nierop, waarop gerefolveerd is om gem. Commisfie te bedanken, cn zig met het uitgebragt raport te conformceren. Door den burger Best, word raporc uitgebragt ten op. zichte de reguleering der te betalene contributie door de niet gewapen de Burgers, aan den ICrygsraad der gewapende Burgermacht, wordende het raporc voor notificatie aangenomen en de Raporteur bedankt. In gevolge eenen door den burger Groenendyk gedanen voordrage, is gere folveerd, om uit hoofde der invallende kermis, de eerstvolgende ordi naire zitting van den Raad te houden over 14 dagen. Tot Koorndra- ger is aangefield Steven Bakker. In de op heden vergaderd geweest zynde grooten Kerkenraad der Ge reformeerde Gemeente, binnen dceze Stad, is uit hec bevorens gemaak te Twaalftal, het navolgende Zestal Predikanten geformeerd, als Mar. linet Kuiper, te Westzaandam, Harencarfpelte Nimwegen Weldyk te Gouda, Porjere te Winkel, der Kinderente MonnikkendamdeKo- ving.aan de Helder. Ook is aan gemelde Vergadering het volgende Declaratoir, door een aantal Ledematen van het Gereformeerde Kerk- genootfehap onderteekend, ingeleverd. Declaratoir, aan Predikanten, Ouderlingen en Diaconen, uitmakende de Groote Kerkenraad binnen Alkmaar. MedeburgersDewyl door het beroep van den burger P. de Wilde, naar Leiden, onze Gemeente van eenen anderen Leeraar zal dienen verzorgt te worden, en Gylieden reeds, volgens gewoonte, door eene Commis fie, by het Committé van Algemeen Welzyn en door hetzelve by het Scads-Befluur, ora handopening toe een nieuw beroep, Üvy adres hebt

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2