COURANT; Ao. 1797. No. 33. NOORDHOLLANDSCHE GELYKHEIDFRYHEIDBROEDERSCHAP. Van Maandag den 18 September. HET DERDE JAAR DER I! A T A A F S C H E VRYHEID. I T A L I E N. Rome den 21 Augustus. De Cardinaal Vicarus heeft tot behoud der goede orde, en ter bevordering van den godsdienstigen aandagc bevolen. 1. Dat iedere Misfe niet langer als 20 minuten zal inogen duu- rendat elk Priester die dit gebod overtreedgefuspendeerd en in eene geldboete zal verwezen worden. 2. Dat ieder l'erfoon die in de kerk by den zegen van het Hoogwaardige niet op de knieën valt, zal gearresteerd worden. De fteeds toenemende onverfchilligheid onder den Godsdienst heeft deeze voorlchriften noodzakelyk gemaakt. Er is mede eene nieu we geforceerde geldheffing geopend, waarin allegeestelyke Corporation» StigtingenKloostersKardinaalen AardsbisfcboppenAbten en Pre laten, het zesde deel van hunne bezittingen, zoo aan goederen als capi- taalen moeten opbrengen. duitsceiland. W eenen den 2 September. Het gaan en komen van Couriers tusfehen hier en Udine is zeer fterk. Ondertusfchen weet men nu, dat tot den 26 Augustus Buonaparte aldaar nog niet was aangekomen, maar er den 27 zeker verwagt werd. Het volgende is, zegt men, de toefland van den loop der tot hier toe plaats gehad hebbende onderhandelingen: By de prehminairen van den 17 April werd vastgeftelddat de Keizer voor den afltand van Belgiën, en de erkenning eener republicq inLombardye, ge- evenredigde febadevergoeding in Italië zou bekomenwaaromtrent men by de onderhandelingen over den definitiven vrede zou overeenkomen, ioen deeze begonnen, was men het weldra eens, dat Istriën en Dalma tian een gedeelte van deeze fchadeloosftelling zouden uitmaken, welke ilf.. v'nc'^n ptov'fioneel in bezit genomen werden. Doch nu verklaarde men van de zvde der Franfehen, dat zonder het bezit van Mantua, het beflaan der Cisalpifche Republicq zeer haehlyk ware. De Marquis van Gallo verklaarde daartegen, dat zonder het bezit van Man tua ook alle Oostenrykfche bezittingen in Italië, voornamelykindeovesv

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 1