die het laatst verkogt warenwierden weder ter markt gebragt om te ver hopen. Er liepen eene menigte geruchten over de oorzaak van deeze da- ling, doch niemand wist er récht befcheid van te geven. BATAAFSCHE republic q. Alkmaar den 21 September. In de op eergister gehouden zitting van den Raacl der Gemeente dezer Stad, is gelezen en door den Voorzitter, uit naam der Commisfie van Algemeen Welzyn, aan den Raad terapro- batie overgegeven, een Contract tusfchen gem. Commisfie en den Lui tenant Coflonel Queifebetreffende eenige lchikkingen tot caferneering van het zich hier bevindend Guarnifoen. Zonder refumtie goedge- kcurd en gem. Commisfie bedankt. Is gelezen een Request van J. MolCastelein in 't logement van Alkmaar en Enkhuizen, in 's Hage om daarby geallegueerde redenenverzoekende vermindering van beta ling van huis huurt voor 't bewoonen van 't gem. logement. Inadvis. Door den Voorzitter word bericht, dat de burger Hulltsheim aan hem had te kennen gegeven, dat by het Provinciaal Beduur van Holland een gunstige dispofitie was gevallen op het door gem. burger gedaan ver zoek om het Emcritusfchapwordende verder doorgem. Voorzitterden Raad, voor deszelvs gunstige medewerking in deezen, uit naam van gem. burger, bedankt. Aangenomen voor Notificatie. Door een Commisfie uit den Groten Kerkenraad van het Gereformeerd Kerkgenoot- fchap, aan het Committé van Algemeen Welzyn, en door hetzelve aan den Raad verzogt zynde om eene vrye handopening ter beroeping van een Predikant, in plaats van Ds. B. IV. Hullesheim, zoo is hetzelve ver zoek •'chouden in advis.— In handen der Commisfiewelke daaraan reeds meermanlen is werkzaam geweest, is gefield het Reglement voor het Kicêrmakers-Gilde binnen decze Stad, ten einde het zelve, nagezien en In ol-de bevonden zynde, voor rekening van gem. Gilde te doen druk ken Door den Voorzitter word berichtdat eerstkomende Dingsdag de 'dag is, op welken ecnen anderen Voorzitter, eenen tweeden Voor zitter benevens twee Leeden voor de Cpmmisfie van Algemeen Wel- zvn moeten worden benoemd. Het fluiten van de Naamlyst der Sol licitanten naar de vacant zynde Majoorsplaats is bepaald op eerstkomen- ClCln "de*"óp heden extraordinair gehouden Vergadering van gemelden Raadgedelibereerd zynde over het door den Groten Kerkenraad van de Gereformeerde Gemeente gedaan verzoek, (zie hier boven) zoo is het zelve by meerderheid van Hemmen, geweczen van de hand. Tot Leeraar by het hervormd Kerkgenootfchap alhier, in plaats van Ds. de Wilde, is beroepen Ds. der Kinderen, van Monnikkendam. Alkmaar den 25 September. De Parysfche Brieven van den 18 dezer, behelzen geen nieuws, ook melden de Anttserp' JcJie en Brusfelfche Nieuwspapieren, tot den 21 September, geen enkel woord van het af broeken der onderhandelingen te Rysfel,

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2