bataafsche republic q. ten duurden pryze overal opgekogt.Het Feest der grondvestiging var, het Gemeenebest zal met allen luister gevierd worden. Het Uitvoerend Bewind heeft daar voor het volgende plan ontworpen: Geheel den morgen zullen er telkens falvo's uit het grof gefchut gedaan worden. Ten twaalf uuren zal het Uitvoerend Bewind zich naar het militair kweek- fchool begeven, alwaar drie Invalides, door hunne kameraaden geko zen, die zich door moed en goed gedrag onderfcheiden hebben, een lauwrieTkrans, en eene zilvere medaille, met dit opfchrifthet Fransch Gemeenebest aan zyne Verdedigers l zullen ontvangen. Hunne naamen zul len worden uitgeroepenen zy met een rytuig naar het veld van Mars gebragtdoor een detachement Invalides gevolge worden alwaar ver- icheiden hymnes en vaderhndfche gezangen gefpeeld zullen worden. De gewonde Krygslieden en Ouderen der gefneuvelde Verdedigers van 1 Va derland, zullen een afzonderlyke plaats op het terras hebbendaar het Uitvoerend Beftuur zyne zitting neemt. Er zullen tropheën opgerigtzyn, waar op men onderfcheiden opichriften leest, als: Voor de Braven, die ten dienste van het Gemeenebest zyn omgekomen. Voor de Wetgevers van het Gemeenebest. Voor de Vaderlcmdfche Schryvers.Voor de waare Vrien den der Staatsgefieltenis van liet ^de jaar. Vervolgens zullen de Spelen -een aanvang nemen. Deze zullen beftaan in militaire exercitiën, evolu- liën en wedlopen te voet, te paard en met wagens. Er zullen eenigeil lumination en Dansnartyën in de Elifeefche Velden plaatshebben. Rond om het veld van Ivlars zullen tenten opgeflagen zyn, waar die geenen, die tot het feest famenvloeiënopen tafel en allerleie ververfchingen zul len vinden. De pryzen by dit Feest uittedeelen, zullen beftaan: voor de wedlopen te voet; de eerfte, in een fraai gouden Horologiede twe- de, in een zilveren kelk, ter zwaarte van drie mark. Die naar den prys willen dingen, zullen ten minsten zeventien jaaren oud moeten zyn; hun ne kleding zal beftaan in een wit kamifool, en een pantalon van dezelf de kouleur. Da pryzen voor de wedlopen te paard, zullen zyn: de eerfte, een volkomen opgetuigd paard; de tweede een fraai geweer met twee lopen. En voor het rennen met wagens: de eerfte, een fran- fchen wagen de tweedeeen tuig voor een rydpaarden een paar pis- tolen in de holfterkappen. Alkmaar den 30 September. In de zitting van den Raad der Gemeente dezer Stad, van laatst!. Dingsdag, is gelezen een Misfive van den eer den Commisfaris der Franfchc Troupen Jansfensbetreffende het aan nemen van Turf voor het Fransch Guarnifoen; wordende deComin:van iUgem: Welzyn rot het doen dier befteding gequalificeerd. Is gelezen en°tot over 8 dagen in advis gehouden een Misfive van den burgep Peter- Je Mcd. Doctor binnen deeze Stad, om daarin bygebragte redenbn aan biedende om het Stads Doctoraat, ten geryve van arme en noodlydende Zieken, gratis waarteneemen. Is gelezen en in advis gehouden een Request van J. Tuin, om daarin geallegueerde redenen verzoekende om voldoening van deszelvs pretenfie, ter fomma van 147 Gl. 18 St, voor

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2