ontdekt wierdenwy fchaarden ons in linie van Battaille over ftuurboorcf met bakboord halfen. Ik deed fein zoo digt in een te fluiten als moge. jyk wasdan hier aan wierd niet te best gehoorzaamd, eerst door cjeon- geftadige koelte, hoge zee, en tweaens door de flegte bezeildheid van eenigeïchepen. Om 11 uuren uttacqueerde de vyand het agterfte gedeel te der linie, en liep ftoutelyk dwars door de liniehetwelkikgaarnezag, dewyl ik immer verhoopte, dat men op zoude fluiten, en daarom fein deed voor het fchip aan het hoofd, om zeil te minderen; dan dit kon- ,ide niet helpen; fuccesfivelyk raakten wy, eVenwel ongelyk, in gevegti ak wierd geëngageerd door twee en naderhand door drie fchepen té ge- lyk; 's lands fchip Hercules raakte in de vlam, dat het tweede voor my an de linie lag, en vervolgens naar my toe dreef, ik moest dus zo veel mogelyk wykenwaardoor ik by een vierde engelsch fchipzynde dat van den Admiraal, kwam. Welhaast was al het lopend tuig weggefcho- ten; by het laatfte fein dat ik wilde doen, om andere fchepen ter myner Jaulp té roepen, wierden my zelvs de vlaggelyntjes uit de hand gefcho- ten; onderwyl was door de vroegtydige kwetfing van den Capitein, het verlies van veel volk, of God weet wat, de Wasje naar genomenzo ook Haarlemde VriesDelft, en Jupiter, wiens grote mast over boord viel; fchoon ik dit alles niet konde zien door de damp en rook, waarin Ik was, door het continueele engagement. Alles wierd myeindelykweg- gefchoten, ik verloor confiderabel veel volk, doch tragtte al vurende met de flarden van zeilen door de vyf Engelichen heen te boren, en de wal alzo te bereiken, of nog eenige onzer fchepen, die nog in redelyken Haat warenoccafie te geven om my te reddendoch te vergeefsch. Om 2 uuren vielen alle drie rnyne masten; ik bleef met het wrak nog één half uur vegten, dan geen hoop meer ziende, en onze fchepen niet als van ons afleggende, ziende de vlag afgefchoten, hield myn volk, dat op *meer als de helft verfmolten wasop met vuurenen om 3 uurenkwani nog een Engelsch Fregat, waarvan de Officier aan boord kwam, en my aan boord van den Admiraal Duncan bragt. De Gelykheid lag een eind in de wind van myik zag ook dat deze geen tegenftand meer deedt en in 't geheel niet meer vuurde; zyn lopend tuig was alles in Hukken; dan, waarom deeze geflreken heeft weet ik nietzo min als van de Admiraal de VriesDelften Haarlemde Hercules heeft zyn bezaansmast over boord gekapt en de brand gebluscht, doch dit bragt hem, zo wel als my, in het gros der Engelichen en is alzo genomen; over myne Offi cieren en Equipage ben ik byzonder content; ik beveel dezelve aan uals menfehen, die tot het laatfte zich hebben verdedigd en hunnen Admi raal getrouw zyn geblevener is verwoed gevochten van twee zyden en veel volk gebleven; de Engelfchen hebben veele grondfehoten en volk verloren; zy waren met 9 Schepen van linie te Jarmouth binnen, omzig te repareeren; zaturdag avond hebben zy de tyding dat wy in zee wa ren, gekregen, en maandag zyn zy gezeild, hebbende in 24 uuren zich op niéuw van victualie voorzienen hebben voor de 9 in repareering leg gende fchepen 8 andere gekregen, zo van Portsmouth als Duins, die reeds moesten afkomen; zy waren ió Linie-Schepen, waar onder maar één

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2