vyfdgerde andere allen meest van *4 (lukken. Zie daar de ongeluk» kigde dag mynes levens. Alle kunde van manoeuvres of perfoneele dap perheid by my aan boord, en veele andere, heeft dit niet kunnen belet ten. Onze vyanden agten ons alleen om de hardnekkigheid onzer ver» dediging. Geene actie kan zoo bloedig geweest zyn^ dan zy was do- delyk voor ons. Ik zal de eer hebben, (JI. een exact rapport en be ter relaas te doen, zo dra als ik gelegenheid zal hebben; ik profiteer mi alleen van de welwillendheid van den Engelfchen Admiraal, om Ulieden prrealabel kennis te gevenen aan UI. zorge en attentie op te dragen een hoop gevangenendie om hunne bravoure en dapperheid een ander fore meriteerden; voornamelyk de Equipagie van de Vryheid. Ik beveele UI. de arme Weduwen en Wezen, en de Vrouw en Kinderen van myneti waardigen Capitein van Rosjümdie om half twee de heup wierd wegge- fchoten; hy is nog niet dood, maar heeft weinig hoop.Twee Cadets v waar onder myn Neefje, zyn de linkerbeenen afgefchoten. De overige Officieren zyn wel. De Luitenant de Marine Cranenburg alleen is dood. Ik kan van den ftaat der andere Schepen niets zeggennog ook niet wie er al gefneuveld zyn de Engelfchen weten het zelvs niet. Alleen bert ik onderrichtdat de Vice-Admiraal Ryntjes maar even gekwetst iserr by den Vice-Admiraal Onslow aan boord. Meurer is ook gezond, doelt Capitein Hollandvan de IVasfenaaris al vroeg in de actie dodelyk ge kwetst geworden, en had confiderabel veel volk verloren. Ik weet nietr hoe veel ontredderde Schepen de Engelfchen hebben, dan ik tel er maar 10 rondom my. Ik beveele my, en hoope dat men my veroorloven zal naar Holland te keeren, om my verder te kunnen verantwoorden. Ik ben UI. ongelukkige Admiraal De Winter. Alkmaar den 14 October. In de zitting van den Raad der Gemeente dezer Stad, van Jaatstl. Dingsdag, is gelezen een Misfive van het Com» mitte van Financie der Stad Enkhuizen, om daarin geallegueerde rede nen voorltellendé het benoemen eener Commisfie, ten einde met eene Commisfie uit het Beduur van gem. Stad, over het by requeste gedaan verzoek van A. Molbewoner van het gemeenfchappelyk logement der Steden Alkmaar en Enkhuizen, te Hoorn in conferentie te treeden en ten dien opzichte zodanige fchikkingen te beramen als ten meesten nut te der beide Steden zal bevonden worden te behoren. Waartoe van wegens deeze Stad gecommitteerd zyn de burgers Verhoeve en vanVeenJ Op het by requeste gedaan verzoek van den burger B. IV. Hullesbeimis gerefolveerdom deszelvs Stadstractement, als Emeritus-Predikant, mee primo January 1798 te doen ingaan, even als ten dien opzigte omtrenc het Tractement, 't welk aan gem. burger van 's Lands wege geaccor- deert is, dooreet Provintiaal Beduur van Holland is befloten. Op voordracht van den Voorzitter, is de Commisfie van Algemeen Welzyn gequalificeerdtot het afgeven der Attestation namens den Raad, aan van hier vertrekkende Militairen.Door den Voorzitter word commu nicatie gegeven van de, door de Commisfie van Algemeen Welzyn ge- oaane aanbededing van Turfvoor het Fransch Guarnifoen; tevens be richtende dat door den burger L. Kikkert aangenomen was om ieo Tur-

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 3