B AT A AFSC HE REPUBLIC Q. Den Haag den 19 CUtober. In de zitting der Natiooaale Vergadering van eergister, is gelezen een adres'van de burgers van Heukclom en KUi~ renbeekverzoekende te decret'eerenter gétnoedkoming van den door Nederland geleden ramp, door het verlies van den plaats gehad hebben de Zeeilag. 1. Het verbod'van den invoer van allé britfche Manufactu ren, gefabriceerd van Wolle, Catoen, &c- als mede Aarde- en Glas werk, en by aldien tegen het verbod aan worden ingevoerd dat alsdan dezelve zulle'n worden geconfisqueerdverbrand of verbroken, endaar en boven de drie bubbelde waarde derzelven zal worden betaald. 2. Dac de Leden de,r Vergadering zich plechtig verbinden tot het dragen van In- landfche Manufactuurcnen daarvan by Publicatie aan de Natie kennis geven, met allernadrukkelykfte uitnodiging om dit pryslyk oogmerk te volgen. 3. Dat die Ambrenaaren, onder het resfort van de Vergade ring behorende, en die boven de 600 gl. inkomen hebben, onder gclyka verpligting zullen gebragt worden. 4. Dat hier van kennis zal gegevett worden aan de Beftuurders der respective Gewesten, om hunne Ingeze tenen hier toe uit te nodigen. 5. En eindelyk, dat er een Nationaal ze gel zal worden vervaardigt, om gehecht te worden aan de Inlandfchs 'Manufactuureuten einde dezelve hierdoor van de Britfche te kunne» onderfcheiden. Gefield in handen eener perfoneele Commisfie. Alkmaar den 21 October. In de zitting van den Raad der Gemeente dezer Stad, van laatst!. Dingsdag, is gelezen een Misfive van den bur- J- ger Jons/emverzoekende de" afgifte van zodanige geweeren, als van tydf töttyd door Franfche Militairen in dèeze Stad zyn a'gTergêlatén ten einder dezelve naar 's Lands Magazyn te Delft, kunnen vervoerd, en aldaar gerepareerd worden. Waarop befioten is om te onderzoeken op welke» plaats gedoemde geweeren geborgen zynten einde aan het bövengem- verzoek te kunnen voldoen. Is gelezen een Misfive van het Provintï- éal Commitfé van»Holland, firekkende tot kennisgeving om inet het ge reed houden van twee Paarden, ten dienste van 's Lands Vloot, tot na der order op te houden, niet verzoek van eene opgave der hier op ge vallen kosten, om daarop de nodige ordonnantiën ter betaling te hun nen afgeven. Waaróp door den Voorzitter word berichtdat aan" hec bedoelde oogmerk dezer aanfehryving reeds was voldaan. Nog is ge lezen' een Misfive van den eerften Commisfaris der Franfche Troupes, in diénst der Bat. Republicq roulleerendeover deaanbefieding van-Turv, van Stadswege, voor het zig, in der tyd, hier bevindend Fransch Gu&r- nifoen. Wordende dé Commisfie van Algemeen Welzyn gequalificeérd om met gern. Commisfaris daaromtrend de nodige fchikkingen te bera men. Is gelezen een Extract uit de Refolutiën van 't Pr'ovintiaal Com- mitté van Holland, beneveqs eerie verklaring van de Municipaliteit van. Nieuwênaam, relatief het verzoek tot het doen eener collecte binnen deeze Stad, ter opbouwing eener kerk voor de R. C. Christenen, op ge melde-Dorp. Wordende gern. verzoek geaccordeerd Is gelezen een Request van den burger Gerrit van Pyk, daarin voor zyn Zoon, Junvau V.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 3