C O U R A N T; Ao. 1797. No. 46, NOORDHOLLANDSCHE GELTKBEIDFRTHEID, BROEDERSCHAP. Van Maandag den 20 November. het derde jaar der dataafsche VRYHEID. GROOT. BRITTANJE. Londen den 3 November. Zync Majesteit heefc, op voorfpraakvaa den Admiraal Lord Duncan, pardon verleend aan 180 muitelingen die ce Chattham, aan boord van het fchip de Eagle, gevangen zaten. Die Admiraaldat pardon van Zyne Majesteit bekomen hebbendebe noemde den kaptein Halkert, om deeze aangename boodfchap aan die ongelukkigen te brengen, welken allen erkenden, dat zy zich kwalyk gedragen'hadden, en hunne dankbaarheid voor dit bewys van koning- Iyke goedertierenheid niet genoeg konden uitdrukken. De Admiraal de Winter is in deze Stad aangekomen, vergezeld door de Admiraals Meurer en Reintjes; zy fcheenen zeer welvarende, uitgezonderd den. laatden, die een zware wond, door een fplinter, gedurende het laatde gevegtin den buik bekomen heeft. Zy (preken het Engelsch tamelylc wel, en zyn zeer beleefd. Zy logeren in de Tavisdokdraat. Toen zy daar aankwamenwas er aan de overzyde van de draat een gezelfchap by een, hetwelk hunne gezondheid dronk met drie houzee's! en eene deputatie aan den Admiraal zond om hem de reden van hun compliment: bekend te makenwelk blyk van attentie de Admiraal met zeer veel genoegen aannam. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys den 11 November. De Minister van Oorlog heeft aan de Com- misfarisfen van de Uitvoerende Magt, by de Departementaale Beduren, een Brief gezonden waarby hy gelastdat zy zouden zorgen dat al len dezulken, welken tot de rcquiütie behoorenterdond zich onder hun ne Vaandels begeven, ten einde de nog overig zynde vyanden van de Republicq ten onder te brengen, wordende er in dit beduit nog eenige bepalingen, by de te voren reeds gemaakte, vastgedeld. Ook heeft: de Minister der Marine aan de kaapreders gecommuniceerddat zy voort aan Pryzen op de Portugeefen zullen kunnen makenintusfehen is het zonderling, dat de Ambasfadeur van Portugal zich deeds in Parys blyfe

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 1