C O U R A N Ti Ao. 1797. No. 47. NOORDHOLLANDSCHE GELTKHE1DVETHEID, BROEDERSCHAP. Van Maandag den 27 November. F R A N S C H E R E P U B L I C Q. Parys den 20 November. By. gelegenheid dat de Generaal Augercait zyne'intreede in Keulen deed, heeft de Magiflraat dier Plaats de grootfle pracht en den ryklten toeftel ten toon gefpreid. Tien-duizend man, onder commando van den Generaal le fibrewagten hem op bui ten de poort. By zyne aankomst werd hy verwelkomd door de Rege^» ring, en verzogt aan het Hotel Sternberg af te (tappen alwaar een grooe diné was in'gereedheid gebragt. Het canon en de klokken hielden ni. t op den optogt van den Generaal aan te kondigen. Geduurende de maal- tyJ werden veelvuldige conditiën ingefleld ter eere van de Helden der Republicq. In de Asfemblé des avonds, gaf de Generaal aan de Inwo ners van Keulen kennis van zyn genomen befluit, om hun geluk te ver zekeren. Eene jonge Dochter bood hem een kroon aan van eiken loof en lauwren zamengefleld de Generaal fcheen hier op verwonderd te .zyn, dan nam dezelve echter aan, met byvoeging, dat alle Officierenen Soldaten even veel deel ha.lden in den verworven roem; waarop hy d-3 kroon in kleine takies aan de tegenwoordig zynde Militairen uitdeelde. Brussel ii November. Brieven van den Rhynkant maken gewag van zeer veel beweging onder de Pruisfifche Troupen in Westphalen, Te Minden heeft er een krygsraad plaats gehadwaarby de Hertog van Brunswyk is tegenwoordig geweest. Te Ham, Minden, Wezel en langs de Wezer worden Magazynen aangelegd. Een groot aantal Troupen liaan den marsch aan te nemen, om zich by de Öbfervations-Armee te voegen. Het Contingent van Hanover, gecommandeerd door den Gene raal Walmoden zal verdubbeld worden. Ziet hier het onderwerp de zer voorbereidfelen by aldien men zich op de brieven van Wefel verla ten kan; Men vreest dat de Franfchen op hc oog hebbende Neutrali- teits-Linie te overfchredenom zich van het Keurvorstendom van Hano ver, of zelfs van Hamburg meester te maken, ten einde dus doendeden gevoeligften lag toetebrengen aan de Engelfche Natie, en deszebs Ko ning. Daar te boven wordt nog aangemerkt, dat het Kabinet van Ber- Jyu fetierd kort geftadig buitengewone Couriers gezonden heeft na de He- HET DERDE JAAR DER BATAAFS CHE VRVHEXD.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 1