man, welke als recrut by hem gediend had. Gedurende den maaltyd werd hem een z-ilvere beker en een gedicht overhandigten na dat de- zelve geëindigd was, opende de Gemalin des Generaals met den honderd jarigen Grysaard het bal en vereerde hem eene bonte matsdie zy hem zelve opzette; ook de joodfche Inwoners der Stad hebben hem een wit te, met goud geftrikte, muts prefent gedaan. Zo even ontvangen wy met de Duitfche Brieven, de tydmg, dat zvne Majesteit, Fredrik Willem de Tweede, Koning van Pruisfen, den 16 de-, zer, des voormiddags, is overieedenhy vvas geboren den aySeptembec 1744, en had den 17 Augustus 1786 den Troon beklommen. De ue- neraal TschirskyCommandant van Wezel, kreeg den 20 dezers na middags, door een Estafette, dit berigt uit Ber.lyn, te gelyk met ken nisgeving dat zyner Majesteits Zoon, Fredrik Willem de Derde, teiitond den Troon had beliegen, en den anderen dag had reeds het Wezellche Guarnifoen, na dat door de Veldpredikers eene plechtige lykreden wa» éedaan, den Eed van getrouwheid aan den nieuwen Koning afgelegd. GELYKPIEID, VRYHEiD, BROEDERSCHAP. De Raad der Gemeente der Stad Alkmaarmaakt by dezen aan alle Burgers en Inwooners van gem. Stad en Jurisdictie bekend, dat by der- eelver Decreet, op Dingsdag den 14de November 1797» ten verzoeke van een Commisfie uit en van wegens de Burger-Sociëteit alhier: vo°r Een- en Ondeelbaarheid, genomen, is bepaald: dat er op Woensdag den softe November 1797, binnen deze Stad en deszelfs Jurisdictie, zal worden gedaan eene algcmcene Collecteten behoeven van de op dea 1 idetOctober laatstl. gequetste Zeelieden, benevens voor de Weduwen en Weezen van hun, die in den blocdigen Zeeflag, op dien dag gehou den hun leeven ten dienste van het Vaderland hebben opgeofferd. De: Raad voorn, zich overtuigd houdende van het weldadig caracter, dat de Burgery dezer Stad en Jurisdictie kenfehetst, en door dezelve zo dik- wyls op eene luisterryke wyze ten behoeven van den noodlydende MenschjJs ten toon gefpreid, vermeend dan ook, dat hy aan dat edel moedig caracter verre zou te kort doen, indien hy, vooral in dit geval, het medelyden van die Burgery op de eene of andere wyze zogt onte- wekken. Alleen de overdenkingdat het geftorte bloed is opgeofferd ten dienste van het Vaderland, tor behoud van de Vryheid, en tot af breuk van onzen algcmeenen Vyandzalnaar gedachte van den Raai voorat:genoeg zynom Alkmaars Burgery aantefpoorenom met er daad te toonen dat zy niet alleen gevoelig is voor die beweezen dienst maar dat zy ook gaarne wil medewerkenen iets van het haare wil af- Haan tot verzachting van den droevigen ftaat, waarin zich die ongeluk kige lieden bevinden, om daar door de Bataaffche Natie tot hetbetoo- nen van verdere waare heldenmoed aantefpoorenen dus ook de alge- meene Vreede zo veel mooglykte verhaasten. Aldus g'earresteerd by den Raad der Gemeente voorat., op den cifte November 1797, het derde Jaar der Bataaf fche Vryheid, en op den24fte daaraanvolgende gepubliceerd en geaffigeerd. In kennisfe van my Secretaris, J. C. van Veen.

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 3