tier Bieren, &c, binnen deeze Stad, verzoekende ottl ook tot den onf- vans van den Stads Impose, cp gem: Middelengequalificeerd te wor den? Conform 't gedaan verzoek gedecreteerd. lsgelezen, en pro- vifioneel in advis gehoudeneen request van den Marktmeester van de Kaasmarkt, relatief het waarnemen der gem: Markt, benevens het daar toe ftaande tractement. Is gelezen een bericht van den Raad van Ad- miniftratie en Discipline der Gewapende burgermacht dezer Stad, op den reqüeste van den burger E. Gunter. Waaróp gerefolveerd is om 't «em: bericht en request 8 dagen in advis te houden. Op voordragt van den Voorzitter, is gerefolveerd om de Keurebetrekkelyk het branden van licht by mistig wéér, als mede het ftrooijen van zand op glibberige ftraatenby renovatie te doen pubüceeren. Is gelezen en geappro- beerd een door den Secretaris Vonk ontworpen Misfive, aan het Com- mitté van Gezondheid in den Haag, betrekkelyk het gebruik maken van bet Franfche Hospitaal voor het binnen deeze Stad zynde Bataaffche Guarnifoen. De lyst der Sollicitanten naar het vacant zynde Bever- •wykfche Veer gelezen zynde, is gerefolveerd de daarop vermelde Per- foonen over 8 dagen te beoordeelen. Tot Noodhelpen voor de Lan- taarnopftekers zyn aangebeld de burgers W.Scholteen G. Verhoeve. "Door het overlyden van Hendrikje de Ruiter is een Turfvulftersplaats vacant verklaard. Alkmaar den i December Tot onderfteuning der ongelukkige Vlo telingen, en derzelver Familiën, is, by eene op eergister binnen deeze Stad gedaane Collecte, eene Somma van 86$-5-2 gecollecteerd. Ook is tot dat zelvtlé einde, do'or een aanzienlyk Gczelfchapby den anderen gekomen ter by woning van een, door eenige Liefhebbers gege ven wordend, Concert, .eene Somma van 150 Gl. by eikanderengebragt. Van een te belangrykén, en der bedoeling van Commisfarisfen uit de Vaderlandfche Sociëteit alhier vereerende inhoud vonden wy de onder- Kaande Misfive, door gem*. Commisfie aan önderfcheidene Municipalitei- ten,'ten platten Lande afgevaardigd, dan datwv voor dezelve niet een plaa'ts in ons Weekblad zouden inruimenten einde onzen bezeren te ioen zien, welke welmeenende pogingen, door zuivere Menfchenliefde aangevuurd, en waare Vaderlandsliefde onderfebraagdworden aange wend, ter verzagting der rampen van zodanige Ongelukkigen, en derzel ver Huisgezinnen, welken niets te dierbaar was om voor de eer van dat Vaderland, by welks glorie wy allen het grootfie belang hebben op te oflbren. 't Door ons bedoelde is van den volgenden inhoud: GELYKIIEID, VRYIIEID, BROEDERSCHAP! Medeburgers! Wy hebben het ons tot eenen dierbaeren plicht gemaekt ook het onzen by te dragen, ter onderfteuning zo wel ran die ongelukkigendie Sn den jongstzo ongunstig uitgevallen zeeflag zelfs de offers der Vryheid wier- den deze" met flaefiche Ketenen moesten verruilen in de duistermsfe der gevan- genisfen tot ons 0111 hnlpe roepen, en daer of elders aen hunne wonden kermen a]s van h-aer wier traenen ons den dood, verminking en gevangenis, hunner man- aen en vadersen te gelykertyd he; ongeluk en de frmoedeyaer in zy zich

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2