in alle geval, uic de diepte der zee, in een ogenblik kan opdagen, en het leger naar Frankryk terug brengén." "Het onweèrfpreeklyk bewys van dit voordel belooft de burger Thilorier tegen den ayfle Pri maire. Hy geefc het gelukken van eene andere zyner vreemde uitvin dingenvan die, namelyk: van het opvoeren, tegen wind en droom, der zwaarde vaartuigenen zulks door middel des drooms zelvcncoc waarborg op van zvne bekwaamheid. Wy herinneren ons dat hy een groot voordander van Mesmer cn Qagliostro was. DUITSCHLAND. Rastadt den 25 November. Wanneer men naar de fchikkingen, welke de Franfchen maken, zal oordeelen kan het Congres wel"laa ger duuren, dan men verwagc had. Zy hebben verfcheiden Keukenwa gens, benevens zes andere met wyn van Straatsburg doen komen. Er zyn twee Schouwburgen van hout, een Duitfche en een Franfche, op gericht. Er hebben zich verfcheiden fpeelers alhier willen nederzetten om een bank op te rigten, doch het is verboden en alle Casceleins heb ben bevel geen grof fpel toe te latenop een boete van ioco Guldens. BATAAFSCHE RE PUBLIC Q. Alkmaar den 9 December. In de zi ting van den Iiaad der Gemeente dezer Stad, van laatstl. Dingsdag, is gelezen eene misfive van het Com- mitté van Gezondheid, gefchreven in 's Hnge', waarin den door den Raad gedanen voordracht, óm namelyk van het binnen deezeStadzyndeFran- Jche Hospitaal, ten behoeve van het Bataaffche Guarnifoen gebruik te maken, word geaccordeerd. Aangenomen voor notificatie.ls gelezen eene Aanfchryving van het Provinciaal Committé van Holland, waarby te kennen gegeven word, dat aan de Kléêrmakers der Militairen volko men vryheid moet gelaten worden om voor de Militairen te werken, doch dat aan dezelve verboden word om ten behoeve der Burgery te ar beiden. Waarop gerefo'veerd is om gem. Aanfchryving voor notificatie aan te nemen, cn aan Deken en Raden van 't Kléêrmakers Gilde, binnen dceze Stad, daar van de nodige kennisfe te geven. Is gelezen eene misfive van het Departement van Koophandel en Zeevaartgefchreven in den Haag roulleetende over ontdekte vervalfching der Zoecemelkfe Kaas, waarby door gem. Departement het aanfiellen vaneen Keurmees ter, buiten bezwaar van den Lande, ter voorkoming van zodanige frau des, word gerecommandeerd. Waarop, zonder refumtie, geresolveerd is, om aan het gem. Departement, by misfive, tot het waarneemen van dien post binnen deeze Stad, den Marktmeester van de Kaasmarkt, Ja~ cob Kuipervoor te dragen. Op den requeste van den burger E. Gun- teris aerefplveerdom aan den Requestrant re kennen te geven, dat, vermits uit een door den Raad van Adminifixatie en Discipline der Ge wapende Burgermacht gegeeven bericht, bhkt, dat hy uit hoofde van fraude tegen 'het Provinciaal Reglement voorde Gewapende Burgermacht, gecalangeerd is, het niet ter decifie van doezen Raad (Iaat, om op hec door hem vöorgedragene eenig reguard te flaan. Op den requeste van de Marktmeester van de Kaasmarkt, J. Kuiper, is gerefolveerdomhec

Noordhollandsche Courant | 1797 | | pagina 2