oly en azyn. Earthelemy, Picbegru en Larue zyn met elkander in eene hue gelogeert; terwyl zy alien in hunne brieven zeer onderworpen aan hun lot fchynen te zyn. S P - A N J E N. Madrid den 28 JanuaryEr heerscht hier nog Reeds eene onge. meene fenaarsheid en duurte van levensmiddelenzo dat men moeite heeft dezelve te bekomen. Er beefc egter tot nog toe geen het minste misnoegen in-deze Stad, noch elders in eenig Gewest plaatsgehadwaar over het Gouvernement zich ten uiterfte verheugd. Dan het Staats- beftier bevind zich niet weinig in verlegenheid ten opzigte der geld middelen. Het gebrek aan penningen heeft hetzelve genoodzaakt, de onderfcheiden Adminiftradën te machtigen om zichwat het ook kos te, gelden te bezorgen, Hier door geraken de koninglyke billetten van tyd tot tyd in discrediet. Zedert eenigen tyd fpreekt'men van het af danken van het regiment Wallche Gardesen het aanwerven in deszelfs plaats van een regiment Zwitfers. Buiten twyffel vreest men dat de eer- Ken, die uit hoofde hunner taal, zeden en geboorteplaats, nader aan de Franfchen komen, voor het verfpreiden van wier grondbeginzelen men bedugt is, voordaan het vertrouwen van het Gouvernement minderwaar dig zullen zyndan de anderen. Doch ingevolge den geest van omwen teling, die nu in Zwitferland begint te heèrfchen, zou men in ditopzigt welligc niets by deze ruiling winnen. DUITSCBILAND. We en en den 1 February. Naar men verzekert heeft er eene onge- meene werkzaamheid in eenige Cabinetten van Europa plaats. De veel vuldige wisfeling van couriers toond duidelyk, dat men over zaken van veel gewigt handelt. Men meent, dat de maatregelen, door Frankryk, ten aanzien der onzydige Schepen, genomen, de Noordfche Mogenhe- den welligt in de noodzakelykheid konden brengen, om nadere verbinte- nisfen te fluiten. Op bevel van ons Hof zal het verzorgen van het Tuighuis van Venetie, en het bouwen eeuer nieuwe Scheerec-Vloot een der eerfte zaken zyn welke men moet doen tot ftand komen. Rast a d t den 1 February. Gisteren heefc de Ryksdeputatie weder eene zitting gehouden; doch het is onbekend welke befluiten aldaar ge nomen ^yrD „Hut overmeesteren van de Rhynfchans heeft alhier den grootftcn indruk gemaakt, vooral onder de geenendien de ontwerpen van Frankryk bekend zyn. De keizerlyke Gezanten, hier door ontrust, hebben daar-tegen vertogen aan de franfche Afgevaardigden overgegee- ven waar van men egter niet veel verwagt. Men gelooft, dat de kalm- te die hier heerscht, weldra van een onweder kon worden gevolgd, waarvan de uitwerkingen niet te berekenen zyn. Mentz den 4 February. De Franlchen alhier fpreken veel van eene afbreking der onderhandelingen te Rastadt, en het hervatten der vyan- deiykhedea. Zy willen dat men, om alle zwarigheden op éénmaal uic

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2