onze verplichting volgende, zo fpoedig mogelyk, onzen last uitvoeren, en alzo mec.eweiken tot dat groote doel, waar door eens een einde zal gemaakt worden aan dte onderscheidene botzmgen en tegenkantingen, die dus verre ons Vaderland zoo jammeilyk ie. okten En ziet daar dan, M: B: den moeilyken taak die veelen uwer reeds zo lang torschten, ten einde gebragt, en ul: ontllagen van de gewwhtige posten, die gyl: dus verre bekleeddet.— Gunt onsul: daarmede geluk te wenichenen dank te betuigen voor alle de zorgen, die gy voor Alk maars Burgery gedragen hebtGunt ons ul: geluk te wenfchen niet de onaf- gebrookene rustdie iteeds binnen deze muuren heerschte met het vertrouwen dat fteeds in ul: gelleld wierd, en met de eere te genieten, van Beftirarderseener Burgery geweest te zyn die een zeldzaam voorbeeld in deze dagen zints de hetlr} ke om venteling, met geene klagten over onderlinge verdeeld ïedeii het oor der hoogere geconfticueerde Migten hebben lastig gevallen. X)e -Algoedheid neeme ul: in zyne belcherming hy verfterke uwe vaderlands- lie de, en doe ul: onafgebroken die grondbeginzelen omhelzen, waar op het o-e- bouw onzer omwenteling moet gevestigd en opgebouwd worden, en waarmede liet ondeelbaar Gemeenebest ontwy elbaar tot dat geluk die grootheid en >oor- fpoed zal geraken, waar op het voormaals met zoo veel recht roemen konde! Wy verzoeken dat gyl: u voor weinig tyds naar de kamer begeeft, waar op de Comnnsfie van Welzyn gewoon is te vergaderen, terwyl Wy dalelyk eenige uwer zullen requireeren en alzoo weder, volgens onzen last, een kleiner getal perfoonen tot een' adminiltrativen Raad voor Alkmaars Burgery zullen daarhellen. hy iutusfchen wien wy niet terug ro. pen en niet hebben knnnen kiezen Zich niet beledigd achte noch, zo hy iemand, buiten den kring der tot heden gefungeerd hebbende Raaden verkoozen ziet, zich beige gelukkiger ware zeker ons Vaderland geweest, indien ieder in zyne betrekking, ieder in zyn beftuur met dien belangeloozen yver 's Volks zaak had waargenomen waar van Alkmaars Raad dus verre zulke doorflaande blyken ga'". Dan ook uit de Burgery dachien -wy het noodig te zyn te kiezen, op dat die keuze de doorflaandntf blyken van onpartydigh; ld draagen zoude. De Vergadering zich naar bovengen. Kamer begeven hebbende, en eenige le den van dezelve, benevens de Ministers, op verzoek der Agenten weder binnen gekomen zynde, wierd door den burger Scnut de volgende Aanfpraak gedaan Medeburgers! Wy hebben naar aanleiding onzer Inltrnctie goedgevon den en begrepen den Raad deezer Stad tot 10 Leden te verminderen en ter Le den des Adminiftrativen Raads van dezelve aanteftellen zoals wy by dezen aanltel- len, de burgers: J. Ver oevevander Ilorst, I. A. van Harencarfpe!T. Ff. Blom, R. de MoorA. Kok, J. Kleer, G. Kley en L. Bergen. En tot Ministers: de burgers I. Groen, J. II. Vonk en J. C. van Veen; terwyl eene aanllelÜng op myn pèr'bon door het Adminiitratif Beftuur, of door deslelfs Commisfie ter reor- ganifatie der Municipaliteiten my ter hand geheld, en welke ik ul: thands ter examinatie overgeve, ul: zal doen blyken, dat wy aldus gezaamenlykden be- ftuurenden Raad van Alkmaar zullen uitmaaken.Gunt ons dat wy als Agenten, ingevolge onze inhructie, ul: de uwe doen voorleezenom vervolgens tot het afleggen der verklaaring en het teekenen derzelve over te gaan. Dit verricht zynde, vervolgt de Spreker aldus Ik wenfc ie ul:, als uw me de lid geluk met uwe bekome posten dat Alkmaars Burgery van uwe nan- ftelling de beste gevolgen moge ondervinden, zy, en gyl: "een harten eenen zin mogen uitmaaken, en ten allen tyden de dag moge gezegend zyn, waar op gyl; uw beftuur aajjyaardetDat wy allen voorts "eene bedoeling mogen heb-

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2