COURANT; Ao. 1798. No. 25« NOORDHOLLANDSCHE CELYKHEID, VRYHEID t BROEDERSCHAP. Van Maandag den 18 Juny. het vierde jaar der bataafsche vryheid. BATAAF SCHE RE-PUBLICQ. Den Haag den 13 Juny. De volgende gewichtigegebeurenisfenzyn gisteren hier voorgevallen. Na dar eenige Leeden van de Socië teit der Vrienden van de Confticudeuit hoofde van het Feest den vori» gen avond aan den Generaal Daandeh gegevenen het tekenen van een Declaratoir, waren in arrest gefteld, waar onder de burgers rompe uun Meerdervoort en Kretsmar in de Kasfeleny van den Hove, en eenige ande re in hunne huizen, vergaderden de beide Kamers als naar gewoonte wanneer de eerfte onder anderen, by een Decreet, het commando der Armée aan den Franfchen Generaal en Chef ontnam, het Wetgevend Lichaam zyne zittingen permanent verklaardeen deszelfs geheele Lyf- - wacht, te weten het 3de Battaillon der ifte halve Brigade en een Esca- dron Cavallerie op het Binnenhof deed onder de wapens komen, gelyk er ook aan de Nationaale Garde en Burgers-Kanonniers bevel gegeven was om zich gereed te houden. Des namiddags ten vyf uuren nam hec Guarnifoen dezer Plaats, te weten: het ifte Battaillon der 3de halve Bri gade en de 5 Compagniën der 6de halve Brigade, welkelaatflen den zelf den morgen alhier binnengerukt warenbenevens de overige Escadrons Bataaffche Cavallerie, de wapens op, posteerende zich het eerfte der gemelde Battaillons voor deszelfs Cafernen in het Voorhout, terwyl het andereaan wiens hoofd zich de Generaal Daandels bevond voor het gewezen Logement van Rotterdam, na het Horèl van den Minister van Oorlog post vatte terwvl het Regiment Waldek zich op den Vyverberg fchaajde, waarna de Generaal een gedeelte der Grenadiers van de 6de halve' Brigade fchuins tegen over het voormalig logement van Amftel- dam, thans nog het verblyf van het Uitvoerend Bewind, plaatfte» en met het overige gedeelte met de fabel in de vuist de trappen van hec logement opvloog, alwaar hy den gewezen Directeur van Langen,, die echter, zo men zegt, nog een pistool op hem wilde losfendeed in ar rest neemen, en naar het H rrèl van den Minister van Oorlog overbren gen, waar na men het verblyf des Bewinds. waar van de toegangen in- wsfcheu behoorlyk bezet waren j met alle oplettendheid onderzogt, or$

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 1