ti Dublin of hier in Londen opgehouden zyn, weet men nietondcrtus- fchen heeft men particuliere Brieven van Dublinvan den n dezer, waar in het volgende gemeld word: De berichten van Newtonardsm het Graaffchap Down, heden morgen ontvangen, zyn zeer onaangenaam, want men verneemt, dat de Inlurgenten ten getale van 6000, des Ko- nines Troupen, by die plaats, aangevallen en geflagen hebben. Us Yorkfche Troupes hebben zeer veel geleden, zynde van derzelver ligt® Compagnie byna allen gedood, en 6 Officieren gefneuveld 01 gekwetst. Midlerwyl zyn een groot aantal Troupen uit dit Ryk naar Ierland inge-. Icheept. Van Farmouth word in dato den 14 dezergemeld. Dingsdag mor een is alhier aangekomen het Fregat de Apolloopbrengende drie J - landfche Schepen, komende uit de Oostzee, en geladen met fcheepsbt-- hoeftens. Toen de Apollo de Vloot verliet, bevond zich dezelve in ec% goeden Raat op de hoogte van Texel." duits.chland. Berl yn den 16 Juny. Men fpreekt hier niet meer van Oorlog. Des rusfifche Prins Repnin is in zyne oogmerken geenzints geilaagd, en dust zal het den burger Sieyes geene moeite kosten, om de bedoelingen vao. Rusland tegen te werken. De komst van dien Gezant baart hier zeec veel genoegen. Deeze was reeds een geruimen tyd moede van alle da revolutionaire bewegingen en fchokkenen verzogt dus om dit gezant- l'chan het welk hem tot een foort van retraite zal verltrekfcen. Boveit dien weet mendat het Uitvoerend Bewind niet voornemens zyonsf Hof eenige reden tot misnoegen te gevenen niets vuriger verlangt dam het voordduuren van den vrede.De voornaame bezigheid des Konings is het byeenzamelen van een menigte geld. Men wil, dat Bredrik Wil lem 11. vierhonderd-zestien millioenen livres verfpild heeft; egter neelc. deze Koning nog zestig millioenen in de fchatkist, ep elf millioenen ïm de onderfcheiden kasfen gevonden. De tegenwoórdige Koning overreed de den ouden Rlumenthal-i die het toezicht over de fchatkist had, den waaren fiaat daarvan niet aan Fredrik Willem te ontdekken en zig zelis te gedragen, als of dezelve ganfchelyk uitgeput ware, wy deeze anders ook voorzeker het overige zoude verkwist hebbenen dus lchynt hec dat de zogenaamde ftaatsfchulden enkel een konstgreep zyn. Rastadt den 12 Juny. Het vredeswerk alhier, dat federt het ver trek van 'den nieuwen Directeur Treilhard geheel had flilgeftaanzal nu? weder met levendigheid hervat worden dewylde verwagcteFranlche Ge zant, Jean de Brieheden middag om één uur, met zyn ganilcae bamu- ]ealhier is aangekomen. Men zal dus binnen weinige dagen ontdek ken, of het waarheid zy, gelyk er gezegd word, dat het Directoire toe gevender is wegens de nieuwe eisfehendie de bran (die Gezanten m hunne laatfte Nota gedaan hebben, en genoegen neemt met Je mees.cn der j8 punten, welke de Ryksdepu'tatie, in baare Nota van den 3 Maart, jjeeft voorgefteld.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 3