worden ten opzichte van de Schepen welke naar gemelde Haven gedes- tineerd zyn of die naar deeze Notificatie zoudèn willen ondernemen ij Texel binnen te loopen. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Alkmaar den 30 Juny. In de Zitting van het Adminiftratief Beftuur dezer Stad, van )1. Dingsdag, is gelezen en 8 dagen in advies gehouden een Request, met een door twee ftemgerechtigde burgers ondertekend Declaratoir, van den burger M. de Vriesom daarin geallegueerderede nenverzoekende om weder in zyne posten als Kaas-en Turfdrager her- iteld te worden. Is gelezen eene misfive van de uit de Burgery dezer Stad aangeftelde Commisfie ter reguleering van het Wachtgeldftrek- kende ter geleide van een Planvolgens 't welk het Wachtgeld zoude kunnen worden betaald. Agt dagen in advies. Op voordrage van dea Praefident, is gedecreteerd om het geheele Stads-Reglement voor de ge wapende Burgermacht zoo lange effect te doen forteeren, tot dat daar in nader zal zyn voorzien. Is gelezen en geapprobeerd een Notifica tie, betrekkeiyk'tdoen van den Eik. Door het overlydenvan denbur- !;er M. Snoervang is de post van Kaasdrager vacant verklaard.DeNaam- yst der Sollicitanten naar de vacante Turfdragersplaats gelezen, en de daarop vermelde perfoonen beoordeeld zynde, is gerefolveerd gem. va- catuure over agt dagen te vervullen.Tot Koorn-of Zakkedrager is aangefleld de burger A. Teeling, mitsgaders tot Zout- of Koornmeterde burger A. de Ronde, Nog is gerefolveerd om op aanffaande Maandag, den a July, des namiddags van a tot 6 uuren, zodanige Perfoonen in 'c Stemregister aan te teekenen, welke niet in de mogelykheidzyngeweeSC om zich daartoe aan te geven. *Ex.traet uil de Decreeten van het Adminifiratief Beftuur der Stai Alkmaar, genomen op Dingsdag den 26 Juny 1798. Uit naam van de Commisfie van Algemeen Welzyn word door den Praefident gecommuniceerrdat zich aan gemelde Commisfie heeft ge- addresféerd de burger Michiel Johan de Langein qualiteit als by abfentie van den burger Johannes van Leeuwen fungeerende als Commandant over het Battaillon Gewapende Burgers binnen deze Stadverzoekende uit paam van den Raad van Adminiftratie en Discipline van de Gewapende Burgermacht, mede binnen deze Stad, elucidatie aangaande een Decreet door het Adminifiratief Beftuur dezer Stad genomen op den 25 April 11: en waarby Canittel II. van het Reglement voor de Gewapende Burger macht der Stad Alkmaar, gearresteerd 17 January 1797, betreklyk de Wagten was gecontinueerd; te weeten of gem. Beftuur met het conti- pueeren. van voorn. II. Capittel had vernietigt het overig gedeelte van gem, Reglement dan off hetzelve moest gereekend worden in werking te zvn gebleeven:Waarop gedelibereerd zynde, is zonder refumtie gerefQiveerd, om, tot affhyding van alle verkeerde uitleggingen, die er aan voprfdhreeven Decreet, van 25 April voorn., mogten worden gege ven, en tot voorkoming van alk misbruiken, die uit zodanige yerkeerde

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2