uitleggingen mogten ontdaan, meergemelde Decreet van 25 April te in- terpretee'ren en uit dien hoofde te verklaarendat het nimmer de inten tie van deze Vergadering is geweest om door de continuatie van gem. II. Capittel van voorn! Reglementhet overige gedeelte van gezegde Reglement buiten werking te (tellen, maar dat voorn, continuatie enkeL en alleen is geweest een maatregel omtrent het houden der Wa,ten, waaromtrent eene dadelyke voorziening wierd gevorderd eh dat dus meergenoemde Reglement niet alleen niet heeft opgehouden te beftaan maar dat ook hetzelve geheel zal blyven effect forteeren, tot zo lang, dat het nieuw ontworpen Reglement" voor gemelde Gewapende Burger macht zal zyn gearresteerd- En zal van 'dit Befluitby wvze van Ex tract uit de Decreeten, worden kennis gegeeven aan den Raad van Ad- miniftrade en Discipline voorn.zo om te (trekken tot de verzogte elu- cidatie, als om daarvan het nodig gebruik te kunnen maaken. Accordeerd (voor zo veel het geëxtraheerde aangaat) met de Decree ten van het Adminiftratief Beduur voorn., genomen ten dage en datumt voorfz.en berustende ter Secretarie der Stad Alkmaar. Op den 27de Juny 1798.'t Welk ik affirm eere J. C. van Veen, Secretaris Het Adminidratief Beduur der Stad Alkmaar maakt by deezen aan da Burgery van deeze Stad en derzelver Jurisdictie bekend, dat hetzelve ter voldoening aan den inhoud van twee Publicatiën, door het Provinci aal Beduur van Holland gearresteerdals een in dato 3 July 1797 om trent het Eyken der Zoutmaaten en een in dato 8 January 1798 omtrent: het houden van de generaale Eyk, heeft goedgevonden en gerefolveerd, om zo de generaale Eyk, als die van de'Zoutmaaten voornoemd, voor dit Jaar, vast te dellen, en te bepaalen op Maandag den 9de July 1798 eerstkomende, en eenige volgende dagenterwyl voorts gemelde Beduur heeft goedgevondendat dezelve voor ditmaal zullen gefchieden in de Gaarenmarkt binnen deeze Stad, en wel des Morgens van half 9 tot 12. uuren en des Middags van 2 tot half 6 uuren blyvende voor het ove-- rige de Keur, op het doen van den Eyk binnen deeze Stadop den 8de July I7»4 gearresteerdvoor zo veel dezelve met den inhoud deezes niet drydende is, desfelfs kragt en waarde behouden wordende een ieder, wien zulks aangaatgelastzich naar desfelfs inhoud diptelyk te ge dragen. Aldus&c. HUWLYKS-PROCLAMATIE, gedaan binnen ALKMAAR; op Zondag den 1 July 1798. EERSTE GEBOD. Ary F~ergaalen, Jongman, geboren te Rotterdam, Grenadier onder 't ide Battaillon der 2de halve Brigade, Bat Infanterie, alhier in Guar- nifoen; en Elifabeth van 't HoogerbuisWeduwe, geboren te Rotter dam en alhier woonachtig. T IV E E D E GEBOD. Joost Kappen, Jongman, geboren te Winterberg in 't Vorstendom West-

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 3