fridini geen ander oogmerk dan om te Rome met den Generaal St Cvr en den Cardinaal Aardsbisfchop van Toledo het verblyf zyner Heiligheid voor het toekomstige te bepalen. Men zegtdat de Spaanfche Cardinal verklaard heeft, dat zyne Catholyke Majesteit met het Franfche Gou vernement in onderhandeling ware, om den H. Vader eene fchuilplaats in zyne Staaten aan te bieden, en dat hy een Courier aan den Spaanfchea Gezant te Parys zoude afvaardigen, ten einde op eenfpoedigbefluithier omtrent ten fterkften aan te dringen. Men verwagt dus ieder oogenblik dit antwoordhet welk het lot des Paufen volkomen moet beflisfen Sienna den 26 Juny. Verfcbeiden Familiën verlaten deeze o'nge- jukkige Stad, en nemen derzei ver verblyf te Livorno, te PifaenteFlo- ïence. Wy hebben alhier weder nieuwe fchokken gevoeld. Men heeft er reeds 2a gereld, waarvan er twee zeer geweldig waren cn cene on- berekenbaare fchade veroorzaakten. De Architecten, door den Groot- Hertog herwaard gezonden, om de voornaamfte gebouweninogenfehyn te nemen, verzekeren, dat men ten minsten een millioen Kronen zal behoeven om die te herftellen. P R U I S S E N. Warsciiauw den 22 Juny. De Koning en Koningin van Pruisfen hebben hier van den 13 tot den 18 vertoefd, en zyn met de grootfte be- wyzen van achting en toegenegenheid ontvangen en behandeld gewor den gedurende dien tyd hebben er aanzienlyke vreugdebedryven plaats gehad; ook heeft de Koning de revue gedaan over de Troupen, zynde hy byzonder voldaan geweest over onze Kavallery. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys den 30 Juny. De tweede Vloot te Toulon is reeds gereed om op het eerfte bevel in zee te (teken. De Officieren derGèlriezya bezig met een plan te ontwerpen tot het graven van een vaartwelke den Rhyn en de Maas moet vereenigen. Van Straatsburg wordt gemeld, dat de Generaal en Ch efHatry, terwyl hy langs den Rhyn naar Biberick voer, met zyn geheele Gezin verdronken is. Een rukwind deed een molen, die aan den oever der gemelde rivier Rond, nederftorten; eenige brokken daar van vielen op het vaartuig, waarin de Generaal zat, het kantelde omen dit was de oorzaak van dat betreurenswaardig ongeluk. Een verfchrikkelyke ha gel heeft het Departement der Haute Garonne, veertig vierkante rnylen in het rond op het afgrysfelykst verwoest. De wyngaarden vrugtbo- menbosfehen de oogstin één woordalles is bedorven. Te Muret en daar omftreeks hebben de hagelfteenenwelke twee drie ponden weegden, de pannen der daken verbryzeld; eenige dieren zyn daar door gedood, en andere zwaar gewond, als ook verfcheiden menfciien. Vee- Ie boomen zyn dopr den Orcaan uit den grond gerukt. Men kan de el lende, waarin de Landlieden aldaar gedompeld zyn, metgeene moge- lykheid fchetfen, terwyl de meesten derzeive reeds het vorige jaar door die onheil getroffen werden» Teq zelfden tyde woedde er insgelyks

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2