Alkmaar den a8 July. In de zitting van het AdminiftratiefBeftuur dezer Stad, van 11. Dingsdagis gelezen eene misfive van de Commis- 13e van Adminiftratie en Discipline van het Battaillon Gewapende Bur gers binnen deezeStad, daarbv te kennen gevende, dat tot heden nog geene Brevetten of Actens van'Aanftelling, welke., ingevolge het 22fte Art. van het 4de Capittel van het Reglement voor de Bataaffche Gewa-, pende burgermacht, aan de Officieren zullen uitgeleverd worden, aan. de by gem. Batt. aangeftelde Officieren waren ter hand gefteldverzoeken de dat van wegen gem. Beftuur ten dien opzichte de nodige aanfehryving. worde gedaan. Waarop gerefolveerd is om ten einde aan bovengeji. ver zoek te voldoen, den Secretaris te qualificeeren tot het in gereedheid brengen eener misfive tegen de eerstvolgende ordinaire zitting. ls ge lezen, en zonder refumtie geaccordeert, een by requeste gedaan ver zoek door L. Zonneveld en J. BurgerBurgers en Inwoonders te Zant- voort, tot het doen eener collecte by de R. C. Ingezeetenen dezer Stad»! tot den opbouw eener Roomfche Kerk aldaar. Overéénkomstig hec in de vorige Zitting uitgebragte en toen in advies gehouden rapport, be-, trekkelyk de betaling van het Wachtgeld, is befloten om de lyst ter in vordering van de Contributie voor het Wachtgeldzoo als die door ue~ committeerdens uit de Grondvergaderingen is ontworpen en door een. Commisfie uit het Beftuur deezer Stad is overgezien, te approbeeren en de inzaameling volgens dezelve te openen op den 5den September aan- ftaande, derhalven zoude de collecte, volgens de tegenwoordige contri- butielyst, gefloten worden op den nden Augustus, waar na de restanten, zullen worden ingevorderd, volgens de tegenswoordige lyst, eerst door den Collecteur; by weigering van betaaling dopr den Collecteur vezeld meteen Stads Bode; zullende tegens de onwilngèn vervolgens.in rechten worden gehandeld. Zynde verders gearresteerd om de Brandfpuitsgasten mits zy hunne Penning ten minsten tweemaalen 's jaars aan den Collec teur vertoonen, van tic betaling der Wachtgelden te verfchoonen; en dat jaarlyks, in de maand Mey, door den Collecteur by het Beftuur dee zer Stad zal worden verzocht de benoeming eener perfoneele Commis fie, om de lyst te examineeren, de confideratiën van den Collecteur ta hoorenen ten opzichte van verfchikkingen aan het Stadsbeftuur propo- fitiën te doen. Het in de vorige zitting gedaan verzoek van den bur ger O. Rondhout is nog agt dagen in advies gehouden.De lyst der Sol licitanten naar de vacante Kaasdragersplaatfen beoordeelt zynde, is ge refolveerd die posten over agt dagen te vervullen. Op voordragt van den Voorzitter is gerefolveerd, om de lyst der Sollicitanten naar den Ïiost als Schipper op de Volderfchuitop aanftaande vrydag te fluiten. Door het overlyden van den burger G. van de Pof, is den post als Cipier in 't Verbeterhuis deezer Stad vacant verklaard^ Gepasfeerde Maandag wierden door eenige Engelfche Sloepen, voor Egmond, vier Visfersfchuiten genomendan eenige Vrywilligers van het zich daar bevindend Detachement vervoegden zich in een Visfchers- fchuit, en noodzaakten de Engelfchen om twee van de reeds op 'tfleep* touw genomene Schuiten los te maaken, en de vlucht te neemen.

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 3