onze kusten wagen zak Veel eer gelooft men, d;at het geheelcyntf raagt tegen Ierland zal rigten. Het is bekenddat de Infurgenten agt duizend man van het Uitvoerend bewind gevraagd hebben, met hulp van welken onderftand zy oordeelden zich van geheel het Ryk meester te ma ken. Dan, daar het bewind niet verkiest, het franfehq Krygsvolk en kel de rol van hulpiroupen te doen fpeelen, heeft hetzelve aahgeboden 25000 man naar Ierland te zenden. D U I T S C II L A N D. Weenen den 18 July. Van de Turkfche Grenzen wordt gemeldt, dat de Stad belgrado thans genoegzaam in eene woestyn herfchapen is alles wat niet door de pest word weggefleept, vlugt naar buiten de Stad, van het guarnifoen deferteeren daaglyks geheele complottendie op ftroop- partyën uitgaan, of zich by het leger van Paswan Oglu voegen. Endaar de Turken het fchreeuwend vooroordeel hebbenóm de lyken der aan de pest geftorvenen niet te begraven, liggen dezelve met hopen op de ftratenen verpesten ook de lucht voor die Ilreekenwelke nog onbe- fmet zyn. Men wi! zelfs, dat deze ziekte zich ook in de omgelegen oorden geopenbaard heeft weshalven die gehèele District door een Iterk cordon word bewaakt. Keulen den 29 July. Eer nog het betalen eener Contributie by trom- flag aangekondigd was werd er daags te vooren aan elk huis een pipier afgegeeven, waarop den Eigenaarde waarde van hetzelve fchry venen het vervolgens inleveren moest; waar na als dan deaangegeevenwaarde door gezworenen onderzogt en beltemd werd. Dan reeds den anderen dag werden de Contributie briefjes rondgebragt. binnen tien dagen moet de fora daar hy bepaald reeds voldaan zyn. Voorleden Donderdag is de Generaal Joubert alhier doorgekomen. ~e- Aan het Posthuis gebruikte hy in het rytuig, terwyl men \an paarden verwisfelde, een weinig foup en zette daarop zyne reis met allen fpoed naar Mentz voort. Te Bonn is hy imgelyks, zonder zich optehouden, doorgereden. De gerugten van Oorlog bekomen hoe langs hoe meer waarfchynlykheid. De troupes, welke uit Brabandover Keulen moeten, worden dagelyks verwagt, en men heeft reeds de nodige toebereidfelen tot het onTvangen der Cavallerie gemaakt. De troupes, welke in het GuliiTche lagen, bevinden zich reeds grotendeels hier, en gisteren is zelfs een gedeelte daarvan, voornamelyk Paardenvolknaar Dusfeldorp vertrokken, waar heen het overige zich insgelyks begeven moer. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parvs den 28 July. Gisteren is het Feest met luister gevierd, en behalven dat vder met genoegen zich herincerde den val van Robespier re, en met hem de vernietiging van het Schrikbewind, werd het oog aangenaam verlustigd, door het" zien van zo veeje meesterftukken van kunst en oudheid, als ons de verfthillende Overwinningen,, byznnder an Italië hebben aangebragt, cn welken op 28 wagens, vergezeld van verlcheidac Leden der Gecontinueerde Machten, Geleerden en Miütai-

Noordhollandsche Courant | 1798 | | pagina 2